دکوراسیون

شلف بالای تخت خواب روشی ایده آل برای دیزاین اتاق خواب شما

شلف بالای تخت خواب

اتاق خواب بهترین مکان برای استراحت و ریلکس شدن شماست. داشتن اتاق خوابی با دیزاین جذاب میتواند حالت کسلی و خستگی را از شما دور کند.  برای رسیدن به این هدف شما ممکن است بخواهید یک سرویس خواب دوست داشتنی و زیبا تهیه کنید یا اینکه با کاغذ دیواری و استیکر دیواری، دیوار اتاق خواب خود را دیزاین کنید، اما خلوت بودن و داشتن سادگی و مینیمال بودن اتاق خواب بهترین روش برای القا کردن حس آرامش در اتاق خواب شماست. شلف بالای تخت خواب هم یکی از همان ایده های جذابیست که نمیتوان به سادگی از کنارش رد شد.

 

شلف تخت خواب

 

 

بدون شک داشتن محلی مناسب برای قراردادن دکور دیواری و دیگر اجزای تزئینی که علاوه بر کاربرد آن، در دکوراسیون اتاق خواب هم دخیل باشد هدف هر فرد خوش سلیقه ایست. از ساده ترین روش ها که میتوانید با هزینه کمی به این هدف برسید، تهیه و نصب یک شلف دیواری بالای تخت خواب میباشد. در ادامه با ما باشید تا ببینید چگونه با استفاده از شلف دیواری میتوانید فضای اتاق خواب خود را بهینه کنید.

همچنین بخوانید: پرگولا و 5 کاربرد بی نظیر آن در دکوراسیون

 

شلف خواب

 

کاربرد شلف بالای تخت خواب

شما با داشتن یک شلف بالای تخت خواب میتوانید مکانی مناسب برای قرار دادن گوشی موبایل خود زمانی که خواب هستید استفاده کنید. همچنین از شلف بالای تخت میتوانید برای قرار گرفتن گوشی موبایل، زمانی که آن را به شارژر متصل کرده اید، استفاده کنید.

اگر اهل مطالعه هستید و بدنبال مکانی مناسب برای قرار دادن کتاب های خود میگردید، انواع شلف های کتاب موجود هستند که میتوانید با نصب آنها روی دیوار اتاق خواب خود، نهایت استفاده را از مکان و دکوراسیون اتاق خواب خود انجام دهید.

 

شلف بالای تخت خواب

 

با نصب یک شلف دیواری روی دیوار اتاق خواب خود میتوانید قاب عکس های خاطره انگیز خود را روی آن قرار داده و چیدمان قاب عکس ها روی دیوار را بهینه کنید. یا اینکه گلدان های کوچک خود را روی آن قرار دهید.

نصب شلف دیواری در اتاق خواب شما اگر با رعایت رنگ بندی و انتخاب مدل مناسب باشد دکوراسیونی جذاب برای اتاق خواب شما خواهد بود

همچنین بخوانید: نورپردازی محوطه، رقص نور و رنگ در محوطه شما

 

شلف بالای تخت

 

 

مشخصات شلف بالای تخت خواب

بهتر است قبل از هر چیزی اندازه شلف بالای تخت خواب خود را مشخص کنید. برای این منظور کافیست که بدانید چه چیزی را قرار است روی آن قرار دهید. در بعضی از موارد طول شلف ممکن است دقیقا هم عرض تخت شما در نظر گرفته شود که معمولا ایده آل میباشد. در بعضی از موارد هم بزرگتر است.  البته ذکر این اصل خالی از توجه نیست که حتما باید تناسب را در انتخاب اندازه شلف بالای تخت خواب رعایت کنید.

 

شلف

 

 

رنگ شلف از اهمیت بالایی برخوردار است. بر طبق روانشناسی کاربردی رنگ ها، اجزای دکوراسیون داخلی با یکدیگر در صورتی که از هماهنگی خوبی برخوردار نباشد، زیبایی و دلبری خود را از دست خواهند داد. حتما سعی کنید رنگ شلف بالای تخت خواب خود را هماهنگ با تخت خواب خود انتخاب نمائید. شما میتوانید از یک رنگ چوب برای هر دو استفاده کنید. البته شلف های دیواری بدلیل اینکه از جنس mdf هستند تنوع رنگی زیادی ندارند.

 

شلف

 

ارتفاع نصب شلف را باید با توجه به دو آیتم در نظر بگیرید اول اینکه شلف را باید در ارتفاعی نصب کنید که هنگامی که از روی تخت بلند میشوید، سرتان به لبه شلف دیواری بالای تخت خواب برخورد نکند. مسئله بعدی که باید مد نظر داشته باشید، شلف را در ارتفاعی نصب نمائید که جلوی دید شما را هنگام دراز کشیدن روی تخت نگیرد. سعی کنید ارتفاع شلف را زیاد نکنید تا به راحتی بتوانید وسایل خود را روی آن گذاشته و در زمان گرد گیری به مشکل برنخورید.

همچنین بخوانید: کابین دوش و همه چیز در مورد آن

 

 

شلف خواب

 

 

انواع شلف اتاق خواب

انواع مدلهای شلف مخصوص اتاق خواب طراحی شده اند که میتوانید در اتاق خواب خود داشته باشید. برای نمونه میتوان موارد زیر را نام برد:

  • شلف دیواری بالای تخت خواب
  • شلف پشتی تخت خواب
  • شلف زمینی اتاق خواب
  • شلف دیواری چند تکه اتاق خواب
  • شلف کتاب
  • انواع شلف های پازلی
  • شلف قفسه ای کتاب

همچنین بخوانید: برکه خانگی، حس سرسبزی جنگل در حیاط شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *