دکوراسیون

جا کفشی و راز هایی برای انتخاب بهترین نوع آن

جا کفشی

جا کفشی ها یکی از اجزای مهم منزل شما هستند. زندگی آپارتمانی این نیاز را در ما بوجود آورده که برای منزل خود حتما یک جاکفشی مناسب داشته باشیم. جا کفشی ها در واقع چند سالیست به درون منازل راه پیدا کرده و این موضوع چند مزبت دارد که مهم ترین مزیت آن در امان بودن کفش های شما از سرقت در آپارتمان های چند واحدیست که متاسفانه کم به چشم نمیخورد.

از دیگر مزایای داشتن یک جاکفشی مناسب در منزل، این است که شما میتوانید یک جا کفشی چند کاره تهیه کرده و از آن به عنوان جا رختی، آینه قدی و حتی از باکس های آن برای قرار دادن انواع لوازم خود استفاده نمائید.

اما تنوع در طرح و دیزاین جاکفشی ها، ممکن است کمی شما را در خرید جاکفشی سردرگم کند. وقتی وارد  فروشگاه میشوید نمیدانید که حالا باید کدام رنگ، کدام طرح و کدام اندازه را خریداری کنید. برای انتخاب یک جاکفشی مناسب کافیست که یک سری اطلاعات در مورد آن بدست بیاورید و سپس میتوانید به راحتی یک جاکفشی مناسب را برای دکوراسیون داخلی خود خریداری نمائید.

همچنین بخوانید: با انواع کتابخانه خانگی مدرن آشنا شوید

 

جاکفشی

 

انواع جا کفشی

در گذشته جاکفشی ها به صورت یک کمد طبقه دار معمولی طراحی میشد که فقط بمنظور قرار گیری کفش های شما استفاده میشد و معمولا همه ما مدل قدیمی جاکفشی را دیده ایم. امروزه اما مدل های مختلف جا کفشی در بازار موجود است که کاربرد ها و دیزاین های مختلفی نیز دارند.

از جمله میتوان جاکفشی های زیر را برای انواع مدل های جاکفشی نام برد:

 • جاکفشی ساده
 • جاکفشی ایستاده
 • جاکفشی رخت آویز
 • چاکفشی و جا لباسی
 • جاکفشی فانتزی
 • جاکفشی سنتی
 • جاکفشی کنسولی
 • جاکفشی چند تکه
 • جاکفشی نیمکت دار
 • جاکفشی داشبوردی
 • جاکفشی دیواری

همچنین بخوانید: چراغ روشنایی مدرن چی بخریم؟

 

 

جا کفشی ساده

مدلی از جا کفشی که همه ما در منزلمان داشته ایم یا حداقل این مدل را دیده ایم. این مدل رایج ترین نوع جا کفشیست که البته زیاد هم دلبر نیست! این نوع از جاکفشی دو درب دارند که از طرفین باز میشوند و درون خود سه طبقه دارند و در قسمت بالایی خود یا کشو دارند یا اینکه یک قسمت دارند که با درب کتابی باز میشوند.

 

 

جاکفشی ایستاده

مدل جا کفشی ایستاده دارای تعداد زیادی طبقه میباشد و مزیت آن علاوه بر داشتن طبقات زیاد، کم جا بودن و عمودی بودن آن است. این جاکفشی به درد بخورترین نوع جاکفشی برای آپارتمان های کوچک است. بعضی از مدل های جاکفشی ایستاده، دارای رخت آویز و آینه هم هستند.

 

جا کفشی جالباسی

 

جا کفشی و جالباسی

جا کفشی جا لباسی دو نشان است که میتوانید با یک تیر بزنید. کوچک شدن آپارتمان های امروزی این نیاز را میطلبد که در فضا صرفه جویی بیشتری کنید. یکی از بهتری کار ها این است که کمد لباس خود را با جاکفشی منزلتان تلفیق کنید که این نوع جا کفشی این کار را برای شما انجام خواهد داد.

 

جاکفشی فانتزی

مدلهای فانتزی جاکفشی مدلهای جذابی هستند که طرح های مختلفی دارند و با دیدن آنها در نگاه اول شاید باورتان نشود که این یک جا کفشیست.

 

 

جاکفشی سنتی

مدل سنتی جا کفشی برای آنهایی جذاب است که عاشق کلکسیون های قدیمی هستند. این نوع از جاکفشی معمولا با چوب قهوه ای تیره ساخته میشوند تا حس قدیمی بودن و سنتی بودن را القا کنند. همچنین داشتن جا رختی های فلزی طلایی از دیگر ویژگی های این نوع جاکفشی است.

 

 

جاکفشی کنسولی

جا کفشی کنسولی یا به معرفی دیگر کنسول جاکفشی نوعی از جاکفشی است که با زیبایی و مینیمالی تمام منزل شما را آذین میبخشد. شما میتوانید روی این جاکفشی گلدان، کتاب، آینه، دکوری و انواع لوازم تزئینی خود را قرار دهید و  به عنوان یک کنسول از آن استفاده کنید.

برای خرید انواع میز کنسول اینجا کلیک کنید

جا کفشی چند تکه

 

جاکفشی چند تکه

چقدر خوب میشد اگر یک جا کفشی چند تکه داشتید تا هر زمانی که میخواستید، با تغییر چیدمان آنها، از حالت یکنواخت و همیشگی آن را خارج میکردید. اما باید این را بدانید که این نوع از جاکفشی ها به تازگی وارد بازار شده اند و آرزویتان بر آورده شده است. جاکفشی های چند تکه به صورت پازلی کنار یکدیگر قرار میگیرند و به راحتی با جابجایی آنها میتوانید حالت یکنواخت جاکفشی خود را تغییر دهید.

 

 

جا کفشی نیمکت دار

نوعی از جا کفشی هم ساخته شده که با روی آن به صورت یک نیمکت طراحی شده که میتوانید روی آن بنشینید. البته این نوع از جاکفشی در محیط های اداری بیشتر کاربرد دارند.

 

جا کفشی داشبوردی

 

جا کفشی داشبوردی

منظور از داشبوردی، باز شدن درب قسمت قراردادن کفش به صورت داشبورد خودرو میباشد که مزیت این نوع این است که به راحتی میتوانید کفش های خود را درون آن گذاشته و خارج کنید. جا کفشی های داشبوردی بسیار شیک و خوش طرح هستند.

 

 

جا کفشی دیواری

این جاکفشی همانطور که از نام آن پیداست روی دیوار نصب میشوند. البته اگر مستاجر باشید، این نوع از جا کفشی شاید خیلی به دردتان نخورد زیرا رد نصب آن مشهود میباشد

برای خرید انواع کنسول و جا کفشی های مدرن باکس ماکس اینجا کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *