دکوراسیون

با انواع کتابخانه خانگی مدرن آشنا شوید

کتابخانه خانگی مدرن

کتابخانه خانگی مدرن

کتاب؛ این یار دیرینه انسان که سالهاست همدم خوبی برای همه آنهاییست که اهمیت مطالعه را درک کرده اند، از دییرباز تا کنون همیشه در منزل ما جای داشته است. به قول مُنتسکیو:  “کتاب، عمر دوباره است. در دنیا لذتی که با لذت مطالعه برابری کند، نیست.”

برای آنان که اهل مطالعه و یار قلم هستند، کتاب همیشه مورد احترام و بزرگداشت بوده است. اگر شما اهل مطالعه باشید، ممکن است در منزلتان کتابهای متعددی داشته باشید که مدیرت آنها به زیبا ترین شکل ممکن است کمی دشوار به نظر برسد. اما امروزه با انواع کتابخانه خانگی مدرن این تصور خالی از واقعیت نخواهد بود.

اهمیت کتابخانه در منزل

سرانه مطالعه در ایران عدد ناچیزیست. این شاید بخاطر عادت نکردن ما ایرانی ها به مطالعه و کتابخانی است.

بزرگی میگفت: آدم تنها در بهشت هم باشد، به او خوش نمی گذرد، ولی کسی که به کتاب یا تحقیق علاقه مند است، هنگامی که به مطالعه یا تفکر مشغول است، جهنم، به تنهایی برای او بهترین بهشت هاست. عادت کردن به مطالعه کتابهای متعدد با هر موضوعی قطعا برای انسان سودمند خواهد بود. چه بهتر که شما هم یک کتابخانه خانگی کوچک داشته باشید که هر وقت خواستید به راحتی به کتابهایتان دسترسی داشته باشید. و چه بهتر که کتابخانه شما، جزوی از دکوراسیون داخلی منزل شما باشد!

برای رسیدن به این هدف کافیست کمی خلاقیت داشته باشید تا بتوانید یک کتابخانه خانگی مدرن برای خود ایجاد کنید.

در این مقاله ما در نظر داریم تا شما عزیزان را با تعدادی از مدرن ترین کتابخانه های خانگی آشنا کنیم.

همچنین بخوانید: نورپردازی محوطه، رقص نور و رنگ در محوطه شما

کتابخانه های پازلی

این نوع از کتابخانه ها از تعدادی باکس تشکیل شده است که با قراردادن باکس های کنار همدیگر، میتوانید کتابخانه دلخواه خود را ایجاد کنید. باکس ها میتوانند شکل های خاصی داشته باشند. به عنوان مثال ایده جذاب باکس های سیگما شکل (Σ) که از باکس ماکس میباشد، این امکان را به شما میدهد که با قراردادن باکس ها به هر شکلی که دوست دارید، کتابخانه دلخواه خود را با طرح منحصر به فرد ایجاد کنید.

نمونه این کتابخانه را در تصویر زیر میبینید. همچنین میتوانید با کلیک روی تصویر، مشخصات کامل را جهت خریداری، مشاهده نمائید.

 

 

باکس مدرن پازلی سیگما، روشی مناسب و بسیار شیک برای جدا کردن دو فضا میباشد که میتوانید انواع وسایل خود را اعم از گلدان، کتاب، لوازم شخصی و … را در آنها قرار دهید.

همچنین در تصویر زیر کتابخانه پلکانی قفسه کتابخانه پلکانی باکس ماکس را میبینید که از سه قسمت جدای از هم تشکیل شده است که میتوانید با قراردادن آنها کنار یکدیگر یک کتابخانه خانگی مدرن داشته باشید. به این نوع چیدمان ها در اصطلاح مدولار میگویند. در تصویر زیر این نوع از کتابخانه را میبینید:

 

 

 

کتابخانه های کندویی

قفسه هایی با شکل هندسی جذاب که با کنار هم قرار دادن به صورت مدولار میتوانند تشکیل یک کتابخانه مدرن خانگی را بدهند، گزینه مناسبی برای دکوراسیون داخلی منزل شما باشند. البته باید  بدانید که این نوع از کتابخانه ها کمی جا گیر هستند و باید خانه تان مکانی برای فرار دادن آنها را داشته باشد. در واقع این سایز از کتابخانه برای آپارتمان های کوچک مناسب نیستند. علاوه بر این میتوانید از این نوع قفسه ها، برای قرار دادن انواع دکوری های تزئینی و گلدان و… استفاده نمائید.

همچنین بخوانید: چراغ روشنایی مدرن چی بخریم؟

 

کتابخانه خانگی مدرن

 

قفسه های آکریلیک

این نوع از قفسه ها به صورت معلق از جنس شیشه و یا پلاستیک شفاف ساخته میشوند. قفسه های آکریلیک را میتوانید در آشپرخانه، حمام، دستشویی و اتاق خواب نصب و استفاده کنید. انوع قفسه های آکریلیک هستند که شما را از داشتن سایر قفسه ها بی نیاز میکنند. از این نوع قفسه ها حتی میتوانید برای قراردادن انواع دکوری ها و ظروف هم استفاده کنید.

قفسه های آکریلیک میتوانند یک کتابخانه خانگی مدرن باشند. زیرا این نوع از کتابخانه ها فضای بسیار کمی را اشغال میکنند و بسیار کاربردی هستند.

 

قفسه کتاب

 

کتابخانه های لبه زاویه ای

این نوع کتابخانه ها به صورت کاملا جذاب طراحی میشوند. لبه های کتابخانه به طرز زیبایی به صورت زاویه دار طراحی شده اند اما داخل قفسه ها منظم و مسطح میباشد. زاویه های نا متعارف این نوع کتابخانه زیبایی خاصی دارند که در تصویر زیر میبینید؛

 

کتابخانه لبه زاویه ای

 

کتابخانه های منحنی و مارپیچ

کتابخانه های خانگی مارپیچ و منحنی، متشکل از یک سطح غیر صاف و منحنی میباشد که روی دیوار نصب میشوند و به نوعی یکی از مدرن ترین کتابخانه ها هستند. اگر این نوع از قفسه ها را به صورت دقیق نصب کنید حتما جذاب خواهند بود و در غیر این صورت زیبایی چندانی نخواهند داشت.

کتابخانه های مارپیچ و منحنی وزن زیادی را نمیتوانند تحمل کنند زیرا تمام وزن آنها روی پایه های کوچکی حمل میشود که توسط پیچ و رول پلاک به دیوار متصل میشوند.

 

کتابخانه منحنی

 

شلف های دیواری

شلف دیواری دکور های مدرن و جذابی هستند که روی دیوار نصب میشوند و به شما این امکان را میدهند که انواع دکوری ها، کتاب و لوازم تزئینی را روی آنها بگذارید. البته شلف کتاب تکی هم وجود دارند که برای قراردادن یک کتاب خاص روی دیوار استفاده میشوند که بیشتر جنبه نمایشی و دکوراسیون دارند. در زیر میتواند تصویر شلف های دیواری و شلف کتاب را ببینید.

 

 

 

البته انواع کتابخانه خانگی مدرن هم وجود دارد که میتوانید در قسمت محصولات کتابخانه باکس ماکس مشاهده کنید

(خوشبخت، کسی است که به یکی از این دو چیز دسترسی دارد: یا کتاب های خوب یا دوستانی که اهل کتاب باشند)

“ویکتور هوگو”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *