دکوراسیون

میز کامپیوتر حرفه ای، مدل هایی جذاب و دوست داشتنی!

میز کامپیوتر حرفه ای

میز کامپیوتر یکی از وسایل کاربردیست که همه ما به آن نیاز داریم. بر طبق تحقیقات، استفاده از میز کامپیوتر های معمولی که در واقع بر طبق استاندارد های آرگونومی بدن طراحی نشده اند، در طولانی مدت باعث آسیب های جدی به بدن انسان میشوند. خصوصا برای آنانکه وقت بیشتری در روز را صرف گشت و گذار در دنیای مجازی با لبتاپ و کامپیوتر دارند، داشتن میز کامپیوتر حرفه ای یک نیاز مبرم میباشد.

برای اینکه یک میز کامپیوتر حرفه ای خریداری کنید باید ابتدا اندازه آن را در نظر بگیرید. البته منظور از اندازه، در واقع طول و عرض میز کامپیوتر میباشد نه ارتفاع آن. اگر منزل شما کوچک است بهتر است یک میز کامپیوتر تاشو و یا کوچکتر در نظر بگیرید تا فضای زیادی را اشغال نکند.

 

میز کامپیوتر حرفه ای

میز کامپیوتر های قدیمی و دمده را نخرید

میز کامپیوتر ها چند سالیست تحول زیادی داشته اند. تا چند سال قبل، میز کامپیوتر ها با ابعادی بزرگ طراحی میشدند و چندین قفسه و باکس داشتند که فضای بسیار زیادی را هم اشغال میکردند. میز کامپیوتر حرفه ای امروزی با اشغال کردن حداقل فضا، بیشترین کاربرد را خواهد داشت.

با توجه به کوچکتر شدن خانه ها و رونق زندگی آپارتمانی، شما باید فضای منزل خود را بتوانید مدیریت کنید. بهتر است از میز کامپیوتر های قدیمی دست بکشید و به فکر یک میز کامپیوتر حرفه ای و جمع و جور باشید.

همچنین بخوانید:پنجره آکاردئونی ، این مدل ها رو از دست ندید!

 

میز کامپیوتر قدیمی

 

ظاهر میز کامپیوتر حرفه ای و مدرن

در طرح های قدیمی تر، میز کامپیوتر ها دارای کشو، باکس، و المان های بسیاری بودند که البته با توجه با ساخت ضعیف آنها، معمولا قسمت های زیادی از این اجزا نیز به مرور زمان فرسوده و براحتی شکسته میشد! از جمله قسمتی که به عنوان جاپایی شناخته میشد، فقط یک تکه تخته مورب بود که با کمترین فشار، افسار می گسست و از جایش کنده میشد. یا قسمتی که برای قرار گرفتن کیبورد درست شده بود، پس از مدتی ریل آن خراب شده و عملا بلا استفاده میشد و یا قسمت باکس مانندی که برای قرار گرفتن کیس طراحی شده بود.

در میز کامپیوتر های جدید تر، طراحان به طرح و رنگ و بخصوص اسکلتبندی توجه شایانی داشته اند. لذا میز کامپیوتر حرفه ای، دیگر آن معایب گذشته خود را کنار گذاشته و بهتر از همیشه دکوراسیون داخلی شما را میسازد.

 

 

در واقع میز کامپیوتر حرفه ای ویژگی های زیر را داراست:

 • ساده ترین پایه
 • عرض زیاد
 • عدم وجود قفسه
 • سطح وسیع میز
 • حداکثر 2 کشوی باریک ساده

رنگ میز کامپیوتر حرفه ای

در گذشته رنگ میز کامپیوتر ها معمولا طرح چوب روشن و یا تیره بود و کمتر میز کامپیوتری به چشم شما میخورد که رنگ مشکی و یا سفید باشد.

امروزه اما رنگ های مدرن تری از میز کامپیوتر ها را میبینید که دکوراسیون داخلی شما را جذابتر میکنند و یا منزل کوچک شما را بزرگتر نشان میدهند. رنگ های امروزی تر میز کامپیوتر حرفه ای، به صورت زیر میباشد:

 • مشکی و شیشه
 • سفید و شیشه
 • چوبی و فلز مشکی
 • سفید و چوب ملچ تیره
 • تمام سفید
 • تمام مشکی

همچنین بخوانید: 5 نکته برای خرید میز خاطره مناسب

 

جنس میز کامپیوتر حرفه ای

میز های قدیمیتر معمولا از چوب و یا کامپوزیت تشکیل میشد. امروزه میز کامپیوتر های mdf با ظاهری بسیار جذاب و استحکامی بی نظیر ساخته میشوند که میتوانید از آنها برای زیباتر شدن دکوراسیون داخلی خود نیز استفاده کنید. البته میز کامپیوتر هایی از جنس پلاستیک فشرده هم موجود هستند که مزیت آن ها سبک بودن و شکستگی کمتر میباشد و صد البته جنس بسیار محکمی دارند اما برای استفاده در منزل مناسب نمیباشند.

 

 

میز کامپیوتر حرفه ای دیواری

اگر مستاجر نیستید، بهتر است به فکر یک میز کامپیوتر دیواری باشید، میز کامپیوتر های دیواری با استفاده از پیچ و رول پلاک به دیوار متصل میشوند و شما میتوانید مانیتور، ماوس و کیبورد خود را روی آن قرار دهید و کیس خود را هم کف زمین بگذارید. بدین صورت میزان فضای اشغال شده بسیار کم خواهد بود. البته باز هم این سوال پیش می آید که آیا میز کامپیوتر نصب شده روی دیوار استحکام کافی برای نگهداشتن مانیتور را دارد؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید بگوییم که این میز کامپیوتر ها همانند شلف دیواری با استفاده از پایه هایی با چندین سوراخ روی دیوار نصب میشوند و قطعا به صورتی طراحی میشوند که براحتی بتوانند مانیتور و کیبورد و ماوس شما را نگهدارند. نمونه های مدرن این نوع از میز کامپیوتر یک قسمت متحرک برای قراردادن کیورد و ماوس دارند که به صورت کشویی عمل میکنند.

همچنین بخوانید: پرگولا و 5 کاربرد بی نظیر آن در دکوراسیون

 

میز کامپیوتر حرفه ای دیواری

 

میز کامپیوتر حرفه ای اداری

کمبود مکان فقط مخصوص منزل نیست. بلکه در فضای شرکت و یا کارگاه خود هم ممکن است نیاز به میز کامپیوتر حرفه ای و مدرن داشته باشید. برای این منظور هم میز کامپیوتر هایی با ظاهر بسیار حرفه ای طراحی شده اند که میتوانید از آن در محیط کار خود استفاده نمائید. در زیر میتوانید این نوع میز کامپیوتر  را ببینید؛

 

 

برای خرید میز کامپیوتر حرفه ای علاوه بر توجه به اندازه ، باید رنگ، جنس، نوع و کاربرد آن را هم در نظر بگیرید و سعی کنید میز کامپیوتر خود را با بقیه لوازم دکوراسیون خود ست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *