متفرقه

پرگولا و 5 کاربرد بی نظیر آن در دکوراسیون

پرگولا

شاید خیلی از ما ها عبارت ” پرگولا ” برایمان نا آشنا باشد و اطلاعاتی در مورد آن نداشته باشیم؛ در حقیقت پرگولا مکانی مسقف و دوست داشتنیست که شما میتوانید درون محوطه خود بکار برده و دور همی هایتان را در آنجا برگذار کنید. البته انواع سایه بان و آلاچیق و … هم وجود دارند که میتوانید نصب و اجرا کنید اما پرگولا دارای مزایای بسیاریست که شما را از داشتن هر کدام از آنها بی نیاز میکند.

در این مبحث قصد داریم پرگولا و کاربرد های آن را برای شما همراهان عزیز باکس ماکس شرح دهیم. پس با ما همقدم باشید!

 

پرگولا

 

پرگولا چی هست؟

پرگولا در واقع نوعی سایبان و سقیفه است که درون محوطه منازل و ویلا ها نصب میشود و برای دورهمی و صرف غذا مورد استفاده قرار میگیرد. در حقیقت پرگولا نوعی آلاچیق نیست بلکه تفاوت هایی بین آلاچیق و پرگولا وجود دارد.

از مهم ترین مشخصه پرگولا میتوان این دو مورد را نام برد:

  • ساخته شده از متریال چوب
  • داشتن سقفی مشبک (سوراخ سوراخ)

در حالیکه آلاچیق معمولا از جنس فلز و … ساخته شده و سقف آن کاملا پوشیده میباشد. پرگولا ها با استفاده از 4 ستون و یا همان 4 ضلعی بنا میشوند و اغلب ستون ها از جنس سنگ هستند.

 

 

کاربرد های پرگولا

از کاربرد های سازه پرگولا میتوان موارد زیر را نام برد:

  • مسیر سازی های درون محوطه
  • تراس سازی ویلایی
  • سایه سازی درون محوطه
  • یک گلخانه جذاب
  • مکانی برای دور همی

 

 

مسیر سازی های درون محوطه

اگر سازه پرگولا با کمی ذوق و سلیقه همراه باشد میتوان با آن یک مسیر بسیار جذاب درون محوطه ایجاد کرد. عبور از درون یک مسیر مسقف و شبکه ای که نور از بالای آن تابش کند، در حالیکه با گیاهان بالا رونده پوشانده شده است و کف آن از موزائیک های سیمانی پوشانده شده باشد یک حس آرامش غلیظ به شما و میهمانانتان خواهد داد.

 

پرگولا چیست

 

تراس سازی ویلایی

پرگولا فقط مخصوص محوطه نیست بلکه شما با استفاده از این سازه میتوانید یک تراس بسیار زیبا و جذاب برای منزل خود ایجاد نمائید. همچنین میتوانید گل و گیاهان خود را زیر آن قرار داده و فضایی رویایی درون تراس خود بسازید.

همچنین بخوانید: راه پله خود را با این 7 نکته جذاب تر کنید

 

 

سایه سازی درون محوطه

رایج ترین کاربرد این سازه این است که به عنوان یک سایه بان و یا آلاچیق درون محوطه بکار گرفته میشود. در این حالت شما میتوانید روز ها را زیر نور شبکه ای آفتاب و شب ها را زیر نور ماه سپری کنید و همچنین از آسمان چهار فصل سال لذت ببرید.

یک گلخانه جذاب

داشتن یک فضای سبز مسقف درون محوطه میتواند بسیار رویایی و دلنشین باشد! پرگولا بدلیل داشتن سقف شبکه ای، بهترین گزینه برای گلخانه های درون محوطه است زیرا میتواند نور خورشید را به میزان کافی به گل و گیاهان شما برساند.

 

مکانی برای دور همی

این مورد دیگر ثابت شده است که پرگولا میتواند یک فضای عالی برای دور همی ها، میهمانی ها و صرف غذا در محوطه شما باشد و بسیار جذاب تر از آلاچیق برای شما کاربرد داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *