دکوراسیون

5 نکته برای خرید میز خاطره مناسب

میز خاطره

میز خاطره

میز خاطره یکی از اجزای بسیار جذاب دکوراسیون داخلی منزل شما به حساب می آید. تداعی خاطرات شیرین گذشته همیشه میتواند برای شما لحظات زیبایی بسازد. میزخاطره یک میز کوچک نمادین و معمولا با طراحی گرد و پایه های باریک منقطع میباشد که امروزه به عنوان یک دکور مدرن برای منازل بکار میرود.

شما میتوانید وسایلی همچون ساعت، مجسمه، قاب عکس،وسایل قیمتی و عتیقه جات، آباژور، تلفن های دکوری، گرامافون و وسایل مشابه دیگر را برای قرار گرفتن روی میز خاطره انتخاب کنید.

برای خرید میز خاطره مناسب نیاز است تا یک سری نکات را بدانید. در این مقاله ما نکاتی را در مورد خرید میزخاطره مناسب برای شما بازگو کرده ایم که دانستن آنها خالی از لطف نیست.

 

میز خاطره چوبی

 

مورد استفاده از میز خاطره

میخواهید از میز خاطره چه استفاده ای کنید؟ چه چیزی را میخواهید روی آن قرار دهید؟ آیا فقط قصد دارید که یک قاب عکس قدیمی را روی آن بگذارید یا اینکه در نظر دارید از آن برای قرار دادن ترکیبی از چندین وسیله دکوری استفاده کنید؟ حتما قبل از خرید این مورد استفاده از میزخاطره خود را مشخص کنید در غیر این صورت در حین خرید با مشکل مواجه خواهی بود.

 

میزخاطره

 

میزان فضای منزل

چقدر فضا در منزلتان برای قرار دادن میز خاطره در نظر گرفته اید؟ به همان میزان باید یک میزخاطره بزرگ، متوسط و یا کوچک تهیه نمائید. معمولا میزخاطره ها فضای زیادی را اشتغال نخواهند کرد و شما میتوانید در هر منزلی و با هر میزان از فضا آن ها را قرار دهید. شما ممکن است بخواهید میزخاطره خود را در کنار گلخانه خود قرار دهید یا اینکه در جوار مبلمان و یا عسلی خود بگذارید و یا اینکه در اتاق خوابتان از آن استفاده کنید. ولی سعی کنید ابتدا مکان میزخاطره را مشخص کنید تا بتوانید سایز مناسب را تهیه کنید.

 

میز

 

برسی جنس و استحکام

بسته به وزن دکوری که قصد دارید از آن برای پوشاندن میزخاطره استفاده کنید، باید استحکام میز خاطره را هم در نظر بگیرید. میزخاطره ها معمولا با طراحی ظریف خلق میشوند و معمولا شکننده و نازک هستند. اگر میخواهید از وسایل دکوری سنگین وزن برای قرار گرفتن روی میزخاطره استفاده کنید حتما پایه های میز خاطره را از نظر تحمل توانایی وزن دکوری خود برسی کنید.

 

 

رنگ میز خاطره

رنگ همیشه در دکوراسیون منزل حرف اول را خواهد زد. ست بودن رنگ در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار اهمیت دارد. شما باید میز خاطره خود را با سایر اجزای دکوراسیون منزلتان هماهنگ کنید. اگر هنوز وسایل منزل را تهیه نکردید و در صدد خرید جهیزیه هستید، مقاله روانشناسی کاربردی رنگ ها را مطالعه کنید تا یک طراحی مدرن و جذاب برای دکوراسیون منزل خود داشته باشید.

همچنین سبک دکوراسیون منزل خود را هم در نظر بگیرید و متناسب با آن میزخاطره خود را تهیه کنید. رنگ کاغذ دیواری خود را در نظر داشته باشید و یک رنگ مکمل آن را انتخاب کنید.

 

 

ویژگی های میز خاطره

تاشو/ثابت

میز عسلی ها برای راحتی حمل و نقل و نگهداری در دو نوع تاشو و ثابت تولید میشوند. مدل های تاشو برای کسانی مناسب است که میخواهند به صورت مقطعی از آن استفاده نمایند در حالی که افرادی که قصد دارند میزخاطره جزوی از دکوراسیون آنها باشد از میز خاطره های ثابت استفاده میکنند.

ضد خش / معمولی

بسیاری از میز خاطره ها به صورت ضد خش تولید میشوند که به طبع آن یک مقدار قیمت افزایش پیدا خواهد کرد. میزخاطره هایی هم هستند که از جنس شیشه میباشند و خط و خش روی آنها نمی افتند و رنگ کهنگی نمیگیرند.

تنظیم اتفاع/ ارتفاع ثابت

با پیشرفته تر شدن و گذر زمان، میزخاطره هایی ساخته شد که میتوانید ارتفاع پایه آن را خودتان تنظیم کنید. به طور استاندارد، میز خاطره باید هم ارتفاع با نشیمن گاه مبل شما باشد. اما بسته به نوع وسیله ای که میخواهید روی آن قرار دهید، ارتفاع میز خاطره دارای تنظیم ارتفاع را میتوانید تنظیم نمائید.

 

 

میز عسلی خاطره

این محصولات ترکیبی از میز خاطره و میز عسلی میباشد که نیاز شما را از داشتن دو میز متفاوت رفع میکند. نمونه های میز عسلی خاطره در سراسر اینترنت موجود است.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *