دکوراسیون

چگونه جلو مبلی و عسلی مناسب انتخاب کنیم؟

جلو مبلی و عسلی

شما برای داشتن آرامش و زیبا زیستن نیاز به تغییر زندگیتان دارید. به قول استفان کوی، نویسنده بزرگ غربی، سه چیز در زندگی ثابت است: تغییر، انتخاب و اصول.

ایجاد تغییر دکوراسیون در محیط کار و منزل شاید خیلی برای آقایان حائز اهمیت نباشد اما ذکر این نکته خالی از لطف نیست که خانم ها اگر یک سال در محیطی یکنواخت زندگی کنند، رفته رفته استرس ها و فرسودگی ذهنی آنها آغاز میشود.

از مقدمه که بگذریم، تغییر در منزل میتواند به سادگی خرید یک ست مبلمان جدید باشد؛ اما از آنجا که این روزها قیمت مبلمان حسابی بالا رفته و ترجیح میدهیم که با پس انداز خود کارهای مفیدتری انجام دهیم راه های ساده تری هم برای تغییر در دکوراسیون پذیرایی وجود دارد. مثلا میتوانید جلو مبلی ها یا به اصطلاح عسلی ها را تعویض کنید.

اما باید بدانید که برای ایجاد تنوع و تغییر دکوراسیون نیاز است که اجزایی که خریداری میکنید، مناسب و در خور دکور فعلی منزل شما باشد.

امروز با شما همراه شده ایم که شما را درخصوص خرید جلو مبلی و عسلی مناسب دکوراسیون منزلتان راهنمایی کنیم. با ما باشید!

 

میز عسلی سه تکه

 

میزان فضایتان را بدانید!

باید بدانید که چقدر فضا دارید! مهم نیست که منزل شما چقدر بزرگ و یا چقدر کوچک است؛ آنچه منزلتان را متمایز میکند این است که بدانید برای هر فضا اعم از کوچک و یا بزرگ، چه نوع جلو مبلی و عسلی خریداری کنید!

پیشنهاد ما این است که اگر فضای شما محدود و یا کوچک است، از جلو مبلی و عسلی هایی با طراحی پازلی شکل و یا طبقه بندی شده استفاده کنید که بتوانید اجزای بیشتری را در آنها جای بدهید. این مورد برای دکوراسیون خانه های کوچک بسیار جذاب خواهد بود.

 

عسلی کلاسیک

وزن جلو مبلی و عسلی را در نظر بگیرید!

خیلی از جلو مبلی و عسلی های موجود در بازار از وزن بالایی برخوردار هستند. بگذریم از اینکه با وجود بکار گیری متریال سنگین در دیزاین آنها، انتظار شما را از میزان قدرت و استحکامشان بر آورده نمیکنند؛ اما این نکته را هم بدانید که شما ممکن است حداقل هفته ای 3 بار باید منزلتان را جارو برقی بکشید و جابجایی جلو مبلی و عسلی های سنگین وزن میتواند بسیار آزار دهنده باشد و به آرگونومیک بدن شما آسیب برساند.

 

عسلی شیک

 

جلو مبلی و عسلی شیشه ای بخریم یا تمام چوب؟

جواب ساده است؛ اگر منزل شما کوچک است و دوست دارید با ترفند هایی آن را بزرگتر نشان دهید، یکی از ساده ترین راه ها تغییر در نور پردازی منزلتان است. البته برای خرید میز عسلی اگر قصد ست کردن دکوراسیون داخلی منزل خود را دارید، با توجه به اینکه میز تلویزیون ، مبلمان و … معمولا از جنس MDF ساخته میشوند، خرید میز عسلی MDF بهتر به نظر میرسد.

همانطور که قبلا در مقاله روش های پر نور کردن خانه های بدون پنجره و تاریک ذکر شد، استفاده از دکوراسیون داخلی شیشه ای، همانند درب های فرانسوی و یا بالا پنجره دار، که اجازه عبور نور را میدهند، نقش موثری در پر نور کردن خانه شما دارند. یکی از این اجزا، جلو مبلی و عسلی های شیشه ای ظریف است که با عبور نور، سطح اتاق و پذیرایی شما را روشن تر میکنند.

بنابراین اگر منزلتان کوچک است، پیشنهاد میکنیم از جلومبلی های شیشه ای و اگر فضای بیشتری در منزل دارید، از جلو مبلی های تمام چوب استفاده کنید!

 

میزعسلی سه تکه

 

مورد استفاده را مشخص کنید

باید دقیقا مشخص کنید که چه استفاده ای میخواهید از جلو مبلی و عسلی خود بکنید. اینکه قصد دارید از آنها به عنوان میز شطرنج استفاده کنید، به عنوان کتابخانه، یا صرفا بمنظور قرار دادن میوه و شیرینی و پذیرایی از میهمان از آن استفاده کنید، در انتخاب شما موثر خواهد بود.

 

عسلی گران

 

اجزای جلو مبلی و عسلی را به خوبی برسی کنید

در هنگام خرید جلو مبلی و عسلی بسیار دقت کنید که لبه ها و اجزای تیزی نداشته باشند. به خصوص اگر فرزندان کم سن و سال در منزل دارید باید نهایت دقت را در این موضوع داشه باشید. زیرا این جزء از دکوراسیون داخلی دائما جلوی دست و پای کودکان شما قرار میگیرند.

 

میز عسلی دو تکه

 

ارتفاع استاندارد جلو مبلی و عسلی

ارتفاع جلو مبلی و عسلی تا حد زیادی به ارتفاع مبلمان شما بستگی دارد، به طوریکه ارتفاع جلو مبلی نباید بیشتر از 25 میلی متر از نشیمن گاه مبل کمتر باشد.

به طور استاندارد معمولا ارتفاع جلو مبلی ها 40 تا 50 سانتی متر باید باشد. کمتر یا بیشتر شدن ارتفاع جلو مبلی و عسلی بستگی به ارتفاع مبل شما دارد.

تغییر، قانون زندگی است و هرکس به گذشته یا آینده چشم بدوزد، قطعا حال را از دست خواهد داد. (جان.اف.کندی)

 

برای خرید انواع میز عسلی MDF جدید باکس ماکس اینجا کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *