دکوراسیون

دکوراسیون خانه کوچک و راه‌های بهینه سازی آن

دکوراسیون خانه کوچک

آیا راهکاری برای بهینه سازی دکوراسیون خانه کوچک وجود دارد ؟! آیا می‌توان کاری کرد که خانه کوچک ما بزرگتر و دلبازتر شود ؟!

یکی از دغدغه‌های زندگی امروز کمبود جا برای قرار دادن لوازم منزل و محدودیت فضای زندگی است. در چنین شرایطی راهی به جز استفاده از تجربه دیگران نخواهیم داشت. ما در این مطلب قصد داریم چند تا از موثرترین روش‌های بهینه‌سازی دکوراسیون را با شما به اشتراک بگذاریم. پس با ما همراه باشید.

استفاده از کاناپه و مبل‌ اِل (L) در دکوراسیون خانه کوچک

در خانه کوچک به هیچ وجه از مبل‌ استیل و چیزهای شبیه به آن‌ استفاده نکنید و به جای آن از مبل اِل (L) و کاناپه استفاده کنید. البته مبل اِل و کاناپه هم در سایزهای متفاوتی تولید می‌شوند و دقت کنید که تا جای ممکن مبل ظریف و کم حجمی را انتخاب کنید زیرا برخی از این مبل‌ها بسیار بزرگ و جاگیر هستند.

 

تصویر مبل ال در دکوراسیون خانه کوچک

استفاده از مبل ال در دکوراسیون خانه کوچک

 

استفاده از لوازم کمجا و چند منظوره

استفاده از محصولات کمجا و چند منظوره می‌تواند تاثیر زیادی در بهینه‌سازی دکوراسیون خانه کوچک داشته باشد. در طراحی برخی از لوازم موجود در بازار تغییراتی داده شده تا بتوان از آن‌ها بصورت چند منظوره استفاده نمود.

 

استفاده از لوازم کمجا در دکوراسیون

استفاده از لوازم کمجا در دکوراسیون

 

با توجه به این‌که کار بیشتری روی این نوع محصولات می‌شود، قیمتشان نیز نسبت به محصولات معمولی بیشتر است. اما برخی از لوازم معمولی هستند که کاربری دوگانه دارند و احتیاجی نیست هزینه اضافی برای کاربری دومشان پرداخت کنیم. از جمله این موارد می‌توان به مبل اِل و کاناپه اشاره کرد. مبل اِل و کاناپه در صورت نیاز می‌توانند نقش تخت خواب را هم برای ما ایفا کنند.

همچنین بخوانید: چگونه بهترین چوب لباسی را برای منزل خود تهیه کنیم؟

استفاده از شلف و باکس‌دیواری

با استفاده از شلف و باکس دیواری در دکوراسیون خانه کوچک می‌توانید مقداری از وسایل را به روی دیوار منتقل کنید و به این ترتیب به کمد های زمینی کمتری احتیاج پیدا خواهید کرد و کمدها فضای کمتری از سطح خانه را اشغال خواهند نمود.

 

استفاده از شلف و باکس دیواری

استفاده از شلف و باکس دیواری

 

حذف وسایل غیر ضروری از دکوراسیون خانه کوچک

حتما ضرب المثل “هر چیز که خوار آید، روزی به کار آید” را شنیده‌اید. این ضرب المثل و چنین اندیشه‌ای هیچ گونه تناسبی با شرایط زندگی امروزی ندارد و اگر به این روش عمل کنید همیشه در خانه با کمبود فضا مواجه خواهید بود. در ضمن مرتب کردن خانه‌های کوچکی که پر از وسایل ریز و درشت هستند کار دشوار و زمانبری است. بهتر است لوازمی که احتیاج ندارید را به کسانی که احتیاج دارند ببخشید و یا در اینترنت بفروشید.

استفاده از فضاهای ظاهرا غیر قابل استفاده

در هر خانه‌ای فضاهای استفاده نشده‌ای مانند فضای زیر پله، فضای فرو رفته بین دو قسمت از دیوار و … وجود دارد که در نگاه اول به نظر غیر قابل استفاده می‌رسند اما با اندکی خلاقیت می‌توان آن‌ها را به فضایی کاربردی تبدیل نمود.

 

تصویر استفاده بهینه از فضا

استفاده از میزهای گرد در دکوراسیون خانه کوچک

میزهای ناهار خوری گرد را می‌توان بهترین گزینه برای استفاده در خانه‌های کوچک دانست. از آنجایی که این میزها گوشه ندارند، مشکلی برای عبور و مرور افراد در فضاهای تنگ ایجاد نمی‌کنند. تک پایه بودن این میزها هم مزیت دیگرشان است که باعث می‌شود میز سطح کمتری از سطح زمین را اشغال کند و چون در مرکز میز قرار دارد به پای کسی گیر نمی‌کند.

 

"استفاده

 

با استفاده از این شش نکته کاربردی می‌توان دکوراسیون خانه کوچک را تا حد زیادی بهینه کرد. اگر شما هم تجربیاتی در این زمینه دارید لطفا در زیر همین پست با بقیه کاربران به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *