مواد اولیه

رنگ یا کاغذ دیواری؟! کدام بهتر است؟!

رنگ یا کاغذ دیواری ؟! کدام بهتر است؟! این‌ها از جمله پرسش‌هایی هستند که وقتی قصد تغییر دکوراسیون داریم و یا به خانه جدیدی نقل مکان می‌کنیم با آن‌ها روبرو می‌شویم.

البته از آنجایی که سلیقه شخصی هم در انتخاب بین این دو نقش دارد نمی‌توان پاسخی قطعی به این سوال داد اما می‌توانیم با بررسی مزایا و معایب هرکدام به انتخاب آگاهانه کمک کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

– برای خانه‌های کوچک و غیر نورگیر بهتر است از رنگ و آن هم رنگ‌های روشن استفاده کنیم زیرا نور را در فضای خانه منعکس می‌کند و باعث روشن‌تر شدن فضا می‌شود. استفاده از کاغذ دیواری و بخش کاغذ دیواری‌های طرح دار در خانه‌های کوچک باعث کوچک‌تر به نظر رسیدن فضا می‌شود و به همین علت توصیه نمی‌شود.

 

تصویر برای رنگ یا کاغذ دیواری

استفاده از کاغذ دیواری روشن در خانه‌های کوچک

– اجرای کاغذ دیواری به مراتب سریعتر، تمیزتر و کم دردسر تر از نقاشی دیوارهاست و این مزیت مهم استفاده از کاغذ دیواری است.

– اجرای کاغذ دیواری برخلاف نقاشی دیوارها با انتشار بو همراه نیست و این هم مزیت بزرگی برای کاغذ دیواری محسوب می‌شود.

– بوی رنگ‌های روغنی و پلاستیک در محیط‌های بسته می‌تواند آزار دهنده باشد و بدتر این که این بوها تا چندین روز در محیط باقی می‌مانند. البته رنگ‌های آکریلیک تقریبا بدون بو هستند و از کاغذ دیواری هم ارزانتر هستند، اما از رنگ‌های روغنی و پلاستیک گرانتر هستند.

– از نظر قابلیت شستشو می ‌توان گفت که در گذشته رنگ‌های روغنی برتری چشمگیری نسبت به کاغذ دیواری داشتند اما امروزه بیشتر کاغذهای دیواری قابلیت شستشو دارند و از این نظر تقریبا تفاوتی با رنگ‌های روغنی و آکریلیک ندارند.

– وقتی کار به قیمت می‌رسد قیمت بالای کاغذ دیواری در قیاس با قیمت انواع رنگ حسابی آدم را به فکر فرو می‌برد. حتی کاغذ دیواری‌های رده متوسط هم ددر هر واحد سطح گرانتر از انواع رنگ هستند و این بزرگترین ضعف کاغذ دیواری نسبت به رنگ است.

– اما اگر روزی بخواهیم روی کاغذ دیواری و رنگ را دوباره کاغذ دیواری و رنگ کنیم چطور ؟! در آن زمان که بخواهیم تغییر دکوراسیون بدهیم، با کدام راحت تر خواهیم بود ؟!

در چنین شرایطی با رنگ مشکل نخواهیم داشت زیرا رنگ و یا کاغذ دیواری را روی رنگ قبلی اجرا می‌کنیم. اما اگر بخواهیم رنگ و یا کاغذ دیواری جدید را روی کاغذ دیواری قبلی اجرا کنیم این کار چندان ساده نخواهد بود و باید ابتدا کاغذ دیواری قبلی از روی دیوار کنده شود و سطح زیر آن کاملا صاف گردد تا بتوان روی آن را رنگ و یا کاغذ دیواری جدید نصب کرد.

همچنین بخوانید: هایگلاس مات یا هایگلاس براق؟

 

رنگ یا کاغذ دیواری اینفوگرافیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *