دکوراسیون

دکوراسیون داخلی مینیمال چیست ؟!

تصویر شاخص برای دکوراسیون داخلی مینیمال

دکوراسیون داخلی مینیمال چیست و چه مشخصاتی دارد؟! اگر به تازگی با واژه دکوراسیون مینیمال آشنا شده‌‌‌ اید‌ و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد آن و ویژگی هایش کسب کنید شما را به مطالعه این مطلب دعوت می کنم تا به زبانی ساده به معرفی دکوراسیون مینیمال بپردازیم.

دکوراسیون داخلی مینیمال

مینیمال (minimal) در لغت به معنی “حداقل” و مینیمالیزم (minimalism) در لغت به معنی “ساده گرایی” یا “کمینه گرایی” می باشد. مینیمالیزم را می توان یک مکتب هنری براساس سادگی دانست که بطور سنتی در دکوراسیون داخلی برخی کشورهای شرق آسیا مانند کره و ژاپن به چشم می خورد. این بدان معنی است که این سبک دکوراسیون در واقع محصول دوران معاصر نیست و در گذشته نیز مورد استفاده برخی جوامع بوده است. مینیمالیزم پس از انقلاب روسیه، در بین هنرمندان این کشور رواج یافت و در کشور آمریکا به یک جنبش هنری تبدیل گردید.

تصویر نشیمن با دکوراسیون داخلی مینیمال

دکوراسیون داخلی مینیمال برای نشیمن

عده ای بر این باورند که مینیمالیزم آخرین جریان هنری مدرن است و جریانات هنری بعد از آن را پست مدرنیزم (post modernism) می نامند.

همچنین بخوانید: دکوراسیون پاییزی منزل خود را با این روش ها احیا کنید!

دکوراسیون داخلی مینیمال

با توجه به مفهوم مینیمالیزم که همان ساده گرایی است می توان گفت در دکوراسیون داخلی مینیمال به هیچ وجه خبری از پیچیدگی های رایج در سبک های کلاسیک و سنتی نیست و با حذف المان های غیر ضروری در دکوراسیون همراه است.

تصویر حمام با دکوراسیون داخلی مینیمال

حمام با دکوراسیون داخلی مینیمال

 

دلیل اصلی استقبال مردم از سبک دکوراسیون داخلی مینیمال محدود شدن فضای زندگی انسان و افزایش ارزش فضای کار و زندگی است. امروزه با توجه به محدودیت فضا، فضاسازی در دکوراسیون اهمیت بیشتری پیدا کرده است و دکوراسیون داخلی مینیمال باید به گونه ای باشد که فضای لازم را در منزل و محل کار ایجاد کند و محیط را بزرگتر از آنچه هست نشان دهد.

 

 

تصویر اتاق خواب با دکوراسیون داخلی مینیمال

اتاق خواب با دکوراسیون مینیمال

ویژگی های دکوراسیون داخلی مینیمال

تعدادی از ویژگی های مهم دکوراسیون داخلی مینیمال عبارتند از:

  • این سبک از دکوراسیون داخلی تمرکز خاصی روی استفاده بهینه از فضای منزل و محل کار دارد.
  • در این سبک نظم و ترتیب و هماهنگی بین المان های مختلف تشکیل دهنده دکوراسیون وجود دارد.
  • در این سبک معمولا از ترکیب رنگ های خنثی مانن سفید، سیاه، خاکستری و رنگ های روشن استفاده می شود.
  • در سبک دکوراسیون مینیمال لوازم جای کمی را اشغال کرده و محیطی ساده را بوجود می آورند که زیبایی خاص خود را ایجاد می کند.
  • در دکوراسیون داخلی مینیمال لوازم اضافی غیر ضروری و لوازم تزئینی حذف می شوند و همین باعث افزایش توجه به لوازم و المان های موجود می شود. در واقع در این سبک کوچکترین چیزها جلوه خاصی پیدا می کنند.
  • در سبک مینیمال استفاده از اشکال هندسی مانند اشکال کروی، مخروطی، مکعبی و … رواج دارند.
  • در این سبک استفاده از مصالح شیشه ای، فلزی، بتنی و سنگی بسیار معمول و پر استفاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *