طراحی داخلی

چیدمان قاب عکس روی دیوار

چیدمان قاب عکس روی دیوار

چیدمان قاب عکس روی دیوار

قاب عکس ها المان های زیبا و دلنشینی هستند که گهگاهی با نگاه به آنها، حس زنده بودن را تجربه میکنید. شما با چیدمان قاب عکس روی دیوار ، دکوراسیون داخلی خود را تکمیل کرده اید!

نحوه چیدمان قاب عکس روی دیوار یک موضوع مهم و قابل توجه در طراحی دکوراسیون منزل به خصوص دکوراسیون اتاق خواب شماست. اگر هنر چیدمان قاب عکس روی دیوار را نداشته باشید نمیتوانید به خوبی دیوار منزلتان را دکور کنید.

همانگونه که انتخاب دیگر المانها همانند شلف دیواری، اثر بسیار زیادی در دکوراسیون و زیبایی منزل شما دارند، چیدمان قاب عکس ها هم اثر مستقیم در جلب توجه و دلنشین شدن منزل شما را خواهد داشت.

برای داشتن یک گالری تصویر خیره کننده و دلنشین تنها این کافی نیست که شما تصاویر زیبا با قاب های خوب تهیه کرده باشید؛ بلکه نحوه چیدمان آنها روی دیوار هم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

ما با شما هستیم تا شما را در جهت بهترین چیدمان قاب عکس ها روی دیوار منزلتان راهنمایی کنیم.

چیدمان قاب عکس روی دیوار

انتخاب بهترین دیوار

در اولین قدم، شما باید مناسب ترین دیوار را برای نصب قاب عکس ها انتخاب کنید. سعی کنید بزرگترین دیوار را برای این کار برگزینید. سعی کنید همه ی زوایا را در نظر بگیرید.

اینکه دیوار شما نور کافی برای روشنتر شدن دارد یا خیر، تاثیر بسزایی در هنر آفرینی شما خواهد داشت. بهترین چیدمان قاب عکس روی دیوار در صورتی که دیوار مناسبی برای این کار انتخاب نکنید، زیبایی خود را از دست میدهد. سعی کنید دیوار های خلوت را انتخاب کنید. دیوار هایی که با باکس و شلف پوشانده شده اند دیوار های مناسبی هستند.

چیدمان قاب عکس

انتخاب قاب و عکس ها

اگر قصد دارید دکوراسیون خود را با قاب عکس ها خیره کننده کنید باید حتما قاب و عکس مناسب را انتخاب کنید؛ قاب و عکس هایی که با دکوراسیون منزل شما ست شود. از عکس های مربوط به طبیعت حتما استفاده کنید. به چشم آمدن زیبایی چیدمان قاب عکس روی دیوار تا حد زیادی به خود عکس ها هم مرتبط است.

عکس ها باید زنده باشند و حس زنده بودن را القا کنند. در انتخاب رنگ قاب ها، حتما روانشناسی رنگ ها را در نظر بگیرید و یک طیف رنگی را انتخاب کنید و همه قاب و عکس ها را با آن طیف رنگی تهیه کنید. داشتن قاب عکس های رنگارنگ خیلی جذاب نیست.

همچنین بخوانید: روانشناسی کاربردی رنگ ها

قاب عکس روی دیوار

استفاده از مدل

استفاده از مدل کار را راحت تر میکند. اگر قصد ندارید دیوار منزلتان سوراخ سوراخ شود بهتر است که ابتدا قاب های کاغذی را روی دیوارتان نصب کنید. یعنی در اندازه و الگو های مختلف کاغذ ها را روی دیوار به عنوان نمونه قرار دهید.

بدین صورت که ابتدا به تعداد و اندازه قاب عکس ها، مدل کاغذی برش دهید و آن ها را روی دیوار با چسب نصب کنید، دیگر نیاز نیست که هر بار با جابجایی قاب عکس ها، دیوارتان را زخمی کنید. بدین صورت به راحتی میتوانید چیدمان قاب عکس روی دیوار منزلتان را به دلخواه خود تنظیم کنید.

قاب عکس

چیدمان قاب عکس

شما با انواع چیدمان قاب عکس روی دیوار میتوانید آنچه را که دلخواه شماست انتخاب کنید. در این قسمت قصد داریم تعدادی از چیدمان های زیبا برای قاب عکس هایتان معرفی کنید؛

چیدمان مرتب

در این روش ابتدا باید یک محیط مربع یا مستطیلی شکل روی دیوارتان در نظر بگیرید و آن را با قاب عکس هایتان پر کنید. با این روش یک طرح بندی منظم بوجود می آیند و آشفتگی های موجود نیز پدید نمی آیند.

چیدمان مارپیچ

در این چیدمان باید شما یکی از قاب عکس هایتان را روی دیوار نصب کنید و سپس ما بقی قاب عکس هایتان را دور آن به صورت مارپیچ بچینید. همچنین شما میتوانید در این چیدمان، به صورت کاملا زیبا یک داستان را بیان کنید.

چیدمان آینه ای

در این طرح شما بایستی در یک خط افقی و یا عمودی قاب عکس هایتان را بچینید و سپس به صورت آینه وار و یا انعکاسی، قاب عکس متناظر آن را در کنار آن نصب کنید .

چیدمان شبکه ای

در این چیدمان، در صورتی که قاب عکس های شما هم اندازه باشند، به صورت منظم و شبکه ای قاب ها را در کنار هم بچینید. در نظر داشته باشید فاصله های پدینگ اطراف قاب عکس های حداقل 4 تا 5 سانتی متر باید باشد. در این چیدمان سعی کنید با خط کش فاصله بین قاب ها را تنظیم کنید زیرا کوچکترین نا هماهنگی ، چیدمان قاب عکس روی دیوار را به هم میریزد و باعث آشفتگی میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *