طراحی داخلی

رنگ و طرح پرده های منزل را چگونه انتخاب کنیم؟

رنگ پرده

برای خیلی ها انتخاب رنگ پرده یکی از دشوار ترین انتخاب هاست. تصور اینکه رنگ یک پرده با فضای دکوراسیون داخلی شما ست باشد و تداخلی ایجاد نکند، قبل از نصب، کاری بسیار دشوار به نظر میرسد. حتی اگر تعداد زیادی از افراد خانواده و دوستان شما در انتخاب اینکه رنگ پرده ای مناسب است برای دکوراسیون داخلی شما یا خیر، شاید باز هم نتوانید به طور قطعی، یک تصمیم درست برای انتخاب رنگ پرده بگیرید!

ما در این مبحث قصد داریم نکاتی طلایی را برای انتخاب بهترین رنگ پرده منزل برای شما بازگو کنیم که شاید مثالش را جای دیگری نشنیده باشید!

 

پرده پذیرایی

چرا انتخاب رنگ پرده مهم است؟

نه تنها رنگ پرده، بلکه انتخاب هر جزئی از دکوراسیون داخلی منزل، تاثیر مستقیم در زیبایی آن دارد. پرده ها با توجه به اندازه نسبتا بزرگی که دارند و همچنین لوکیشنی که نصب میشوند اهمیت دو چندانی نسبت به خیلی از اجزای دکوراسیون داخلی خواهند داشت. همچنین با توجه به اینکه پرده ها، منشور نور داخلی منزل هستند، و نور مستقیم آفتاب را دریافت کرده و در میزان و طیف رنگی نور دهی منزل مستقیما تاثیر گذارند، بنابراین نباید از مسئله انتخاب رنگ آنها به سادگی گذشت.

 

رنگ پرده متفاوت

 

اصول انتخاب رنگ پرده پذیرایی منزل

موارد زیادی در انتخاب رنگ پرده پذیرایی منزل شما دخیل هستند؛ از جمله سبک دکوراسیون پذیرایی، رنگ دیوار ها،طرح و رنگ کاغذ دیواری، رنگ کفپوش و دیوار کوب و یا فرش و مبلمان پذیرایی شما در این امر تصمیم گیرنده هستند.

 

 

در انتخاب طرح و رنگ، یکی از عناصر را میتوان به عنوان کانون رنگ در نظر گرفت و بقیه اجزا را با آن ست کرد. مثلا اگر مبلمان شما رنگ طوسی و یا سفید است، پرده های پذیرایی را در آن طیف رنگی انتخاب کنید. البته باید رنگ فرش ها را هم در نظر بگیرید. اگر پذیرایی شما دارای رنگ های مشخص و الگویی یکسان است بهتر است پرده ای با رنگ خنثی تهیه کنید. و بالعکس توصیه میکنیم در صورتی که عناصر موجود در پذیرایی دارای رنگ های خنثی هستند، شما میتوانید از رنگی جذاب و متفاوت برای پرده خود استفاده کنید!

 

 

اصول انتخاب رنگ پرده اتاق خواب منزل

اتاق خواب منزل شما در واقع یک مکان امن و آرام است که پس از یک روز خسته کننده در آنجا آرام میگیرید. انتخاب رنگ در دکوراسیون اتاق خواب از دو منظر، وضوع بسیار مهمیست؛ اول اینکه باید شما رنگ هایی را استفاده کنید که حالت کسل کننده را از اتاق خواب شما دور کنند و دوم اینکه به مدیتیشن و آرامش شما در هنگام استراحت کمک کنند.

 

 

جنس پارچه ای که برای پرده استفاده میشود، نقش بسیار مهمی دارد. پرده های اتاق خواب با پارچه های سبک و نازک بسیار چشم نواز بوده و حریم خصوصی شما را هم پوشش میدهند. البته برای آنان که میخواهند متناسب با فصل، پرده های اتاق خواب خود را عوض کنند، بحث کمی پیچیده خواهد بود. برای این موضوع پیشنهاد میکنیم مقالات زیر را مطالعه کنید:

اگر رنگ و بافت پارچه پرده اتاق خواب را پسند کردید، اما نگران این موضوع هستید که ترکیب آنها در فضای پنجره شما، انتظاراتتان را برآورده نکند، پیشنهاد میکنیم از پارچه هایی با رنگ خنثی استفاده کنید تا تعادل هم حفظ شود.

 

 

اگر اتاق خواب شما کوچک است و میخواهید بزرگتر به نظر برسد، از رنگ های روشن همانند سفید خالص استفاده کنید. زیرا پرده های روشن، نور بیشتری را در فضا منتشر میکنند و نور بیشتر، فضا را بزرگتر نشان میدهند. بالعکس اگر اتاق خواب شما بزرگ است و میخواهید کمی جمع و جور تر به نظر برسد و سرویس خواب و کمد دیواری شما بیشتر توی چشم باشد، سعی کنید از پرده هایی با رنگ های تیره تر استفاده نمائید.  البته سعی کنید طرح های مینیمال را استفاده کنید.

 

 

اصول انتخاب رنگ پرده آشپزخانه

آشپزخانه منزل شما بیشتر برای خانم های خانه دار که ممکن است مدت زمان زیادی در روز را در آن سپری کنند، اهمیت بیشتری دارد. انتخاب پرده ای که بتواند هم نور کافی را برای آشپرخانه شما تعبیه کند و هم دکوراسیون آشپزخانه شما را به هم نریزد کمی مشکل است.

شاید بزرگترین جزء آشپزخانه شما، کابینت آشپزخانه شما باشد؛ بنابراین شما باید پرده های آشپزخانه خود را متناسب با رنگ کابینت ها در نظر بگیرید و سعی کنید طیف رنگی پرده های شما با رنگ کابینت هایتان تناسب داشته باشد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *