طراحی داخلی

دکوراسیون تابستانی را در منزل خود زنده کنید

دکوراسیون تابستانی

دکوراسیون تابستانی

شما باید در هر فصلی از سال دکوراسیون مخصوص همان فصل را در خانه خود اجرا کنید. تابستان به دلیل این ‌که فصل گرماست باید شما دکوراسیون منزلتان را متناسب با رنگ‌ های گرم تنظیم نمایید. شما باید در فصل تابستان اجازه دهید که نور گرما بخش خورشید در خانه ‌تان جریان پیدا کند. دکوراسیون تابستانی به روشنایی بیشتر منزلتان و همچنین به میکروب ‌زدایی و تمیزتر شدن خانه شما بسیار کمک می کند. همچنین اگر در خانه خود از گل ‌های تزئینی استفاده می‌کنید این موضوع اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند.

شما برای این‌که منزل خود را با دکوراسیون جدید تابستان آشنا کنید نیاز نیست که هزینه ‌های سرسام‌ آوری داشته باشید، بلکه با چندین ترفند ساده و با کمترین هزینه می‌توانید دکوراسیون منزل خود را تابستانه کنید . با باکس ماکس همراه باشید تا شما را با این ترفندها آشنا کنیم.

 

تابستان

 

تعویض پرده ها و پارچه ها

اولین مرحله این است که نوع جنس پارچه ‌هایی را که در خانه تان وجود دارد تعویض کنید بهترین گزینه برای استفاده در تابستان، پارچه‌ های نخی و نازک هستند.

سعی کنید پتو و پارچه های پشمی را با پارچه‌های نخی و نازک تر تعویض کنید. اجازه دهید رو مبل ها و پرده‌ ها را نیز تعویض کنید.

با این کار می‌توانید به تنفس بیشتر منزلتان هم کمک کنید و همچنین از بازتاب نور بیشتری برخوردار شوید، حال می‌توانید با استفاده از پارچه‌های نخی نازک سفیدرنگ روتختی ها و رومبلی های خود را عوض کنید.

اگر در مناطق گرمسیری کشورمان ایران زندگی می‌کنید، بهتر است از پارچه‌های سفید بیشتر استفاده کنید، زیرا کمترین بازتاب نور را دارند پارچه‌ های تیره نور بیشتری را به خود جذب می‌کنند، سعی کنید از پارچه‌های تیره کمتر استفاده کنید.

 

 

 

استفاده از پارچه ‌های ساتن و کتان در تابستان بیشتر از پارچه های پشمی و یا خزدار کاربرد دارد. به نظرم سعی داشته باشید که کوسن‌ها و پاف ‌های پشمی و خزدار خود را با کوسن های کتان و یا ساتن با رنگ‌های روشن عوض کنید این کار به منزلتان رنگ بوی تازه‌ تری خواهد داد

سعی کنید از رنگ ‌های بسیار روشن همانند نارنجی، زرد و صورتی بیشتر استفاده کنید همچنین رنگ سفید بهترین بازدهی را در فصل تابستان در منزل شما خواهد داشت. جزء دیگری که پیشنهاد می‌کنیم حتماً آن را در فصل تابستان عوض کنید پرده های منزلتان است؛ پرده‌های ضخیم ‌تر باید جای خود را به پرده های نازک تر بدهند این کار باعث بازتاب نور بیشتر در منزل خواهد شد.

همچنین بخوانید: کابینت آشپزخانه دو طرفه، مدل های شیک و جذاب

 

 

سعی کنید دو نوع پرده برای پنجره‌های منزل خود همیشه در دسترس داشته باشید؛ یک نوع از رنگ‌های تیره‌تر که بازتاب نور کمتری را دارند که می‌توانید در فصل های سرد سال از آن‌ها استفاده کنید و نوع دیگر پرده هایی با رنگ روشن ‌تر همانند رنگ صورتی ، زرد، نارنجی و سفید که می‌توانید در فصل‌های گرم سال آن‌ها را نصب کنید و از دکوراسیون تابستانی خود لذت ببرید.

البته فقط توجه به رنگ نمی‌تواند فضای تابستان را در خانه شما احیا کند بلکه جنس پتو ها هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است استفاده از پرده‌های حریر و نازک در تابستان توصیه می شود سعی کنید پرده های ضخیم تر را جدا کرده و آن‌ها را با پرده های حریر جایگزین کنید. شما می ‌توانید از پارچه های گیپور هم استفاده کنیم .پرده‌ های گیپور ساده و یا طرح دار درشت و پراکنده جایگزین خوبی هستند.

همچنین بخوانید:پرده اتاق خواب و پذیرایی و راهنمای انتخاب و خرید آن

 

راهپله اتاق خواب

 

تغییر دکوراسیون کف منزل

دکوراسیون تابستانی خود را می‌توانید با تغییراتی در کف خانه خود نیز احیا کنید. توصیه ما این است که اگر در حال یا پذیرایی و یا نشیمن خود از فرش استفاده می کنید و اگر کف منزل شما سنگ کاشی و سرامیک است بهتر است که فرش‌ها را جمع کنید و بگذارید که سرامیک سنگ و کاشی خودنمایی کنند و دکوراسیون تابستانی شما را بسازند.

قطعاً سنگ و سرامیک بیشتر می توانند احساس خنکی و طراوت و شادابی تابستانی را به خانه شما منتقل کنند اگر کف خانه شما سنگ، سرامیک و یا کاشی نبود می‌توانید از قالیچه ‌های رنگارنگ و با ضخامت کمتر استفاده کنید. استفاده از قالیچه ‌هایی با طرح‌ها و تار و پود های روشن می تواند روشنی روشنایی فضای شما را دو چندان کنند.

 

 

حتی می‌توانید از کف ‌پوش ‌های با جنس حصیر هم استفاده کنید تا تابستان را به منزل خود بیاورید. از دیگر کارهایی که می‌توانید برای احیا کردن دکوراسیون تابستانی برای منزل خود استفاده کنید این است که روکش‌های مبلمان خود را تعویض کنید.

پیشنهاد می‌کنیم از رنگ‌های صورتی و آبی کم‌رنگ استفاده کنید. این رنگ‌ها می‌توانند تابستان را در منزل شما احیا کرده و روشنایی منزل شما را هم افزایش بدهند.

در فصل تابستان باتوجه به این‌که شومینه ‌های منزل شما به مرخصی رفته و بیکار می شوند بهترین زمان است که از آن‌ها استفاده بهینه ‌تری کنید. می‌توانید برای بهبود دکوراسیون تابستانی منزل خود از شومینه ها بهره ببرید؛ شما می‌توانید از انواع لوازم تزئینی همانند گلدان ها و اکسسوری های دکوراتیو استفاده کنید؛ همچنین استفاده از عکس‌های زیبا و قاب عکس‌های طبیعت و همچنین چند شاخه گل و  یک موکت و یا قالیچه روشن در مقابل شومینه می‌توانید استفاده کنید.

همچنین بخوانید: دکوراسیون پاییزی منزل خود را با این روش ها احیا کنید!

 

اتاق خواب تابستانی

 

تغییر دکوراسیون اتاق خواب

برای احیای دکوراسیون تابستانی در تمام منزل خود بهتر است به ریز جزئیات هم توجه کنید. یکی از مکان هایی که می‌توانید مانور ویژه‌ای برای احیای دکوراسیون تابستانی در منزل خود روی آن داشته باشید، اتاق‌خواب منزل شماست.

شما با چند ترفند ساده می توانید احساس خنکی و روشنایی را به اتاق خواب منزل خود بدهید. استفاده از گلدان‌های تزئیناتی که نیاز به نور کمتری دارند پیشنهاد می‌شود؛ به دلیل این‌که اتاق خواب ممکن است نور زیادی را ساطع نکند و یا این‌که پنجره نداشته باشد، سعی کنید از گلدان‌های تزیینی استفاده کنید که نیاز به کمترین مقدار نور در روز را داشته باشند.

البته این درصورتی است که اتاق خواب شما کم نور باشد اگر اتاق‌خواب شما از نور زیادی برخوردار است، بهتر است که گلدان‌های زنده‌تر و شاداب‌تری را برای اتاق خواب خود انتخاب کنید.

 

 

 

اگر حوصله و یا توانایی نگهداری از گلدان ها را ندارید بهتر است کاغذ دیواری و یا رنگ ‌های دیوارهای اتاق خواب خود را عوض کنید، استفاده از کاغذ دیواری ها و طر ح‌های طبیعت و یا رنگ‌های شاداب دیوار اتاق خواب همانند رنگ‌ های صورتی لایت، نارنجی، و سبز لایت می‌تواند انتخاب‌های خوبی باشد.

کار دیگری که می‌توانید انجام دهید تعویض روتختی می باشد. روتختی ‌های خود را با رنگ‌های بسیار روشن تر تعویض کنید استفاده از رنگ هایی همانند صورتی و سفید برای پتو و روتختی های اتاق‌خواب شما بسیار کاربردی هستند و بخوبی می توانند حس دکوراسیون تابستانی را به اتاق‌ها به شما اهدا کنند.

همچنین بخوانید: میز تلویزیون نئو کلاسیک بخریم یا نخریم؟

 

تغییر دکوراسیون آشپزخانه

این ‌که شما فقط به فکر اتاق خواب نشیمن و پذیرایی خود باشید شاید خیلی نتواند حس دکوراسیون تابستانی را به منزل شما بدهد؛ قسمتی که نباید فراموش کنید آشپزخانه منزل شماست؛ کافیست سری به آشپزخانه منزل خود بزنید، سعی کنید دکوراسیون آشپزخانه خود را طوری بچینید که حس گرما بخش آن را از بین ببرید.

تابستان به دلیل گرمای زیاد و همچنین تلفیق گرمای موجود در آشپزخانه با آن، می ‌تواند خیلی وقت‌ ها بویژه برای خانم‌ها غیر قابل تحمل شود به دلیل این‌که خانم‌ها در روز شاید حداقل سه ساعت را در آشپزخانه خود بگذرانند، بهتر است که در تابستان حس خنکی را به آشپزخانه خود بدهند.

 

 

پیشنهاد می‌کنیم از شلف دیواری های مخصوص آشپزخانه استفاده کنید و روی شلف ها را با گلدان های کوچک تزیینی بپوشانید و همچنین استفاده از دیوارکوب های تزئینی با رنگ‌های روشن که قابلیت جدا شدن را دارند می‌تواند بسیار مؤثر باشد.

لوازم‌های آشپزخانه که رنگ‌های زنده ‌تر و شاداب‌تر و همچنین روشن‌تری را دارند می‌توانند گزینه‌های مناسبی باشند.

 

آشپزخانه تابستانی

 

تغییر دکوراسیون راهرو و ورودی

برای زنده کردن حس دکوراسیون تابستانی در منزل خود، می‌توانید سری به راهرو و قسمت ورودی منزل خود بزنید و به آن و به آن‌جا هم کمی سر و سامان بدهید. به طور کل استفاده از گلدان ‌ها و گیاهان می تواند بخوبی حس تابستان را به خانه شما هدیه کند و تابستان را برای شما جذاب‌تر کند؛

مخصوصاً با توجه به شیوع ویروس کرونا که مدتی است میهمان ناخوانده ما شده است و ما شاید مجبور باشیم ساعات بیشتری را در منزل خود سپری کنیم و شاید برایمان مقدور نباشد که به طبیعت برویم و استفاده کنیم بهتر است که طبیعت را به خانه خود بیاوریم.

پیشنهاد می‌کنم از استند گلدان استفاده کنید. استند ها می‌توانند تعداد زیادی گلدان را روی خود جا دهند و به دلیل استفاده بهینه از فضا به خاطر داشتن طبقات روی هم، علاوه بر این‌ که فضای منزل شما را زیاد اشغال نمی‌ کنند، می‌ توانند یک حس تابستانی ویژه و رویایی به منزل شما هدیه کند.

همچنین بخوانید: میز تحریر دخترانه با چه صندلی ست می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *