دکوراسیون

کابینت آشپزخانه دو طرفه، مدل های شیک و جذاب

کابینت آشپزخانه دو طرفه

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه یا گالی یکی از محبوب ترین ایده های نصب کابینت در آشپزخانه است . از این مدل کابینت می توان در آشپزخانه های مربع و مستطیل استفاده کرد. این مدل کابینت از دو ردیف کابینت که رو به روی هم قرار می گیرند و دو طرف آشپزخانه هستند  تشکیل شده است. استفاده از مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه نمای زیبایی دارد و باعث منظم و بزرگ تر دیده شدن آشپزخانه می شود. همچنین چون کابینت های دو طرفه بسیار جادار تر هستند، برای خانواده هایی که وسایل اضافی بیشتری دارند بسیار کارآمد هستند و به صرفه جویی در فضای مفید آشپزخانه کمک می کنند. در ادامه به بررسی انواع مدل های شیک  و جذاب کابینت دو طرفه خواهیم پرداخت.

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه چگونه است؟

کابینت ها بسته به ابعاد و مساحت آشپزخانه، سلیقه شخصی و… طبق متد های مختلفی نصب می شوند. زمانی که در یک آشپزخانه مدرن یا کلاسیک کابینت ها در دو طرف آشپزخانه و در دو لاین موازی نصب شوند، نحوه نصب آن ها اصطلاحا نصب دو طرفه نام دارد؛ به کابینت دو طرفه گالی هم گفته می شود. استفاده از کابینت های دو طرفه برای آشپزخانه هایی که فضای کافی برای نصب دو لاین کابینت دارند و نیز آشپزخانه های مستطیل یا مربع مناسب است. کابینت های دو طرفه جلوه بسیار زیبایی دارند و می توانند با جای دادن حجم بیشتری از وسایل آشپزخانه به ساماندهی فضا کمک کنند. کابینت های دو طرفه مزایا دیگری نیز دارند از جمله اینکه می توان از بخش بیرونی کابینت  به عنوان بوفه و برای نگهداری اشیا تزیینی استفاده کرد.

 

کابینت آشپزخانه دو طرفه

انواع مدل های کابینت آشپزخانه دو طرفه

امروزه مدل های بسیار متنوعی از کابینت های دو طرفه در آشپزخانه ها دیده می شوند. این مدل ها را می توان بر اساس سبک طراحی، جنس، رنگ و… در انواع مختلفی طبقه بندی کرد. آنچه واضح است که فارغ از جنس، سبک طراحی یا رنگ، کابینت هایی که به صورت رو به رو یا موازی  در دو سوی آشپزخانه نصب می شوند، به کابینت های دوطرفه شهرت دارند. انواع طبقه بندی های کابینت دو طرفه بر اساس معیارهای گوناگون شامل موارد زیر هستند.

از نظر سبک طراحی

کابینت های دو طرفه معمولا در آشپزخانه های بزرگ نصب می شوند. طراحی این کابینت ها می تواند از سبک کلاسیک، نئو کلاسیک یا مدرن پیروی کند. مدل های کابینت دو طرفه بدون دسته و مدرن بیشتر برای  آشپزخانه های مستطیل که طول زیادی دارند مناسب اند. کابینت های دو طرفه کلاسیک معمولا در اندازه بزرگ تر طراحی می شوند. همچنین کابینت دو طرفه می تواند به صورت سقفی هم نصب شود. به طور کلی امکان نصب انواع سبک های کابینت به شکل دو طرفه وجود دارد و تنها محدودیت نصب این مدل کابینت، به فضای در دسترس و شکل کلی آشپزخانه بستگی دارد. همان طور که اشاره شد در طراحی کابینت های دو طرفه می توان از بخش های بیرونی به عنوان بوفه یا شلف برای نگه داشتن وسایل تزیینی استفاده کرد. همچنین می توان بخش هایی از کابینت های دو طرفه را به صورت درب شیشه ای یا بدون درب طراحی کرد. به طور کلی انواع سبک های طراحی برای مدل  کابینت اشپزخانه دو طرفه شامل موارد زیر هستند.

  • دو طرفه کلاسیک
  • دو طرفه نئو کلاسیک
  • دو طرفه مدرن
  • دو طرفه سقفی
  • دو طرفه شلف دار

 

از نظر جنس

انواع مختلفی از متریال برای تولید کابینت ها مورد استفاده قرار می گیرند. برای ساخت کابینت می توان از متریال ام دی اف، وکیوم، ممبران، های گلاس و… استفاده کرد. هر کدام از این متریال در مقابل حرارت و رطوبت واکنش های متفاوتی دارند. هم چنین برخی از این متریال جلوه براق تر و ظاهر شیک تری به کابینت می بخشند. برای تولید مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه محدودیتی در انتخاب متریال وجود ندارد و افراد می توانند بر حسب میزان بودجه از متریال های متفاوتی استفاده کنند.

از نظر رنگ

مدل کابینت آشپزخانه دو طرفه، در رنگ های مختلفی بسته به سلیقه شخصی و تناژ رنگی دکوراسیون داخلی تولید می شود. برخی از طراحان کابینت برای تولید مدل دو طرفه از رنگ های ترکیبی استفاده می کنند. ترکیب رنگ های متضاد در ساخت کابینت و همچنین حاشیه های تیره رنگ کابینت جلوه بسیار زیبایی دارد. البته در فضا های مدرن معمولا از یک تناژ رنگی برای ساخت کابینت استفاده می شود.

 

کابینت آشپزخانه دو طرفه
مزایای مدل کابینت اشپزخانه دو طرفه

کابینت های دو طرفه طرفداران زیادی دارند، علت های مختلفی می توان برای محبوبیت این مدل کابینت در نظر گرفت از جمله:

ساماندهی بهتر فضا

یکی از بزرگ ترین مزایای این مدل کابینت جادار بودن آن است.  مدل دوطرفه کابیمت  مخصوصا در آشپزخانه هایی که گوشه دارند و بخشی از فضا به خاطر معماری ساختمان بلا استفاده است، بهترین گزینه است. تعداد زیاد و جادار بودن کابینت های دو طرفه به ساماندهی راحت وسایل اضافی کمک می کند.

نظم دهی بیشتر آشپزخانه و جلوه زیبا

معمولا در طراحی کابینت های دو طرفه برای وسایل آشپزخانه مانند یخچال، ماشین لباسشویی و ظرفشویی و… پارتیشن طراحی می شود. این موضوع در منظم به نظر رسیدن آشپزخانه و زیبایی آن تاثیر زیادی دارد. همچنین  کابینت های دو طرفه عیوب دیوار را پوشش می دهند و به بزرگ تر به نظر رسیدن آشپزخانه کمک  می کنند؛ علاوه بر این در آشپزخانه های مربعی شکل در  لبه های بیرونی کابینت شلف هایی برای قراردادن وسایل تزیینی طراحی می شود که نمای جذابی دارد. جلوه نهایی کابینت دوطرفه بسیار زیبا و خیره کننده است و این موضوع یکی از دلایل بزرگ محبوبیت این مدل کابینت است.

امکان نصب انواع مدل های کابینت

با نصب کابینت به شکل دو طرفه امکان ایجاد بخش های سفارشی برای قرار دادن وسایل خاص مخصوصا وسایل تزیینی فراهم می شود. شما می توانید هر مدل کابینتی که تمایل دارید را به صورت دو طرفه نصب کنید. طراحی ویژه بخش هایی از کابینت برای برخی وسایل خاص از مزیت های شاخص مدل کابینت اشپزخانه دوطرفه محسوب می شود.

امروزه مدل نصب دو طرفه یا گالی از پر طرفدار ترین مدل های نصب کابینت است. نصب این مدل کابینت  بیشتر برای آشپزخانه های مربع و مستطیل توصیه می شود. انواع مختلفی از کابینت آشپزخانه دو طرفه با متریال های مختلف تولید می شوند که هر کدام از آن ها طرفداران ویژه ای دارند. این مدل نصب کابینت امکان ساماندهی بهتر وسایل اضافی و صرفه جویی در فضا را فراهم می کند و به دلیل نمای فوق العاده و نظم دهی به فضای آشپزخانه بسیار پر طرفدار است. شما می توانید در صورت داشتن فضای کافی، انواع کابینت های مدرن، کلاسیک و نئو کلاسیک را به صورت دو طرفه نصب کنید و از مزایای کابینت های دو طرفه بهره مند شوید.

 

 

کابینت آشپزخانه باکس ماکس

کابینت آشپزخانه مدل فاکس (Fox)

20,805,000 تومان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.