دکوراسیون

میز تلویزیون نئو کلاسیک بخریم یا نخریم؟

میز تلویزیون نئو کلاسیک

امروزه افراد به طراحی دکوراسیون داخلی با پیروی از یک سبک چیدمان خاص، اهمیت زیادی می دهند. تلاش برای هماهنگی تمام عناصر دکوراسیون با یک سبک خاص، موجب می شود تا افراد انتخاب های دقیقی داشته باشند.

یکی از سبک های چیدمان پر طرفدار سبک نئو کلاسیک است؛ در این سبک تمام اجزای دکوراسیون نمادی از نوآوری و اصالت را به صورت تلفیقی دارند. در حقیقت، در سبک چیدمان نئو کلاسیک المان های دکوراتیو، مبلمان، میز تلویزیون و… همگی به گونه ای انتخاب می شوند که سادگی سبک مدرن و شکوه سبک کلاسیک را به طور همزمان به رخ بکشند.

از آنجایی که مبلمان و میز تلویزیون سبک نئو کلاسیک از مهم ترین عناصر نمایانگر این سبک چیدمان هستند، در این مقاله به پاسخ سوال میز تلویزیون نئو کلاسیک بخریم یا نخریم؟ خواهیم پرداخت.

میز تلویزیون نئو کلاسیک چیست؟

همان طور که اشاره شد، سبک نئو کلاسیک از آرمان های سبک کلاسیک و مدرن  به طور همزمان پیروی می کند. میز تلویزیون نئو کلاسیک گونه ای از میز تلویزیون کلاسیک است که با روند نوآورانه و طبق مد ساخته شده است.

در طراحی این میز تلویریون آرمان های سبک طراحی مدرن و کلاسیک به صورت تلفیقی وجود دارد. اغلب این میز تلویزیون ها با استفاده از متریال گران قیمت مانند چوب های مرغوب، ساخته می شوند ولی طرح های شلوغ میز تلویزیون کلاسیک را ندارند. البته میز تلویزیون های  نئو کلاسیک با متریال دیگر نظیر ام دی اف هم تولید می شوند.

به طور خلاصه می توان گفت میز تلویزیون های نئو کلاسیک، طرح های خاص و تزئینات باشکوه میز تلویزیون های کلاسیک را ندارند ولی طراحی آن ها مانند میز تلویزیون های مدرن ساده و همراه با برش های زاویه دار، هم نیست. این مدل میز تلویزیون بیشترین هماهنگی را با مبلمان نئو کلاسیک دارند و بهترین گزینه برای افرادی هستند که نه تجمل سبک کلاسیک را می پسندند و نه از سادگی سبک مدرن استقبال می کنند.

میز تلویزیون نئو کلاسیک بخریم یا نه؟

پاسخ به این سوال کاملا سلیقه ای است و به سبک چیدمان و علایق شخصی افراد وابسته است. این میز تلویزیون ها نمونه ای پر طرفدار از سبک طراحی تلفیقی هستند و بیشتر افراد آن ها را می پسندد. به طور کلی اگر می خواهید به پاسخی روشن برای این سوال برسید که آیا میز تلویزیون نئو کلاسیک برای خانه من مناسب است یا خیر؟ باید فاکتور های زیر را مورد بررسی قرار دهید.

سبک چیدمان

در حقیقت نئو کلاسیک یک اصطلاح کلی و سبکی از چیدمان است؛ بنابراین نمی توان بدون توجه به سایر المان های دکوراسیون داخلی صرفا در مورد خرید میز تلویزیون نئو کلاسیک تصمیم گیری کرد. هماهنگی با مبلمان، میز ناهار خوری و سایر وسایل منزل، در جلوه نهایی میز تلویزیون تاثیر به سزایی دارد.

اگر شما هم از افرادی هستید که سبک چیدمان منزلتان تلفیقی از المان های مدرن و سنتی است و یا دست کم از مبلمان نئو کلاسیک استفاده می کنید، خرید یک میز تلویزیون به سبک نئو کلاسیک برای شما مناسب است.

ابعاد تلویزیون

هماهنگی میز تلویزیون با تلویزیون یکی از مهم ترین فاکتور های موثر در زیبایی دکوراسیون داخلی است. میز تلویزیون های نئو کلاسیک با تنوع بالایی در ابعاد و اندازه تولید می شوند. شما می توانید از میان طرح های متنوع این میز تلویزیون، مناسب ترین گزینه را با توجه به اندازه تلویزیون انتخاب کنید.

متریال سازنده میز تلویزیون

همان طور که گفته شد، میز تلویزیون سبک نئو کلاسیک عمدتا از متریال چوبی یا ام دی اف تولید می شود. نوع متریال به کار رفته در ساختار میز تلویزیون هم از جنبه زیبا شناختی و هماهنگی با سایر وسایل مهم است و هم در دوام و ماندگاری میز تلویزیون موثر است. بهتر است میز تلویزیونی انتخاب کنید که علاوه بر هماهنگی با سایر وسایل، از دوام و ماندگاری بالایی برخوردار باشد.

تناسب با محیط

هنگام انتخاب میز تلویزیون به این موضوع توجه داشته باشید که تناسب با موقعیت مکانی و کاربرد در انتخاب یک میز تلویزیون مناسب، تاثیر مهمی دارد. میز تلویزیون های کلاسیک برای منازل بزرگ با چیدمان لوکس و مجلل مناسب هستند، در حالی که میز تلویزیون های مدرن و نئو کلاسیک با چیدمان های اداری تناسب بیشتری دارند. همچنین میز تلویزیون به سبک نئو کلاسیک گزینه ای مناسب برای استفاده در اتاق ها و فضا های رسمی هستند.

قیمت میز تلویزیون

قیمت یکی از مهم ترین فاکتور های موثر در خرید هر کالایی است. هنگام خرید میز تلویزیون انتخاب یک میز مناسب که هم با سبک دکوراسیون و ابعاد تلویزیون هماهنگ باشد و هم قیمت مناسبی داشته باشد، حائز اهمیت است.

معمولا میز تلویزیون های کلاسیک به خاطر استفاده از متریال مرغوب و طراحی های ویژه، قیمت بالاتری دارند. البته قیمت یک میز تلویزیون بسته به فاکتور هایی مانند نوع متریال، اندازه و… متفاوت است. اگر مدل میز تلویزیون کلاسیک را می پسندید ولی بودجه خرید نمونه ی با کیفیت آن را ندارید، میز تلویزیون نئو کلاسیک گزینه ی مناسبی است.

میز تلویزیون های نئو کلاسیک شکوه و زیبایی میز تلویزیون های کلاسیک را دارند اما به دلیل طراحی ساده تر، معمولا قیمت مناسب تری دارند. البته برای مقایسه قیمت میز تلویزیون قطعا باید تمام پارامتر های دخیل را بررسی کرد اما در شرایط برابر طرح های ساده تر معمولا ارزان تر هستند.

میز تلویزیون نقش مهمی در ظاهر دکوراسیون داخلی ایفا می کند. انتخاب یک میز تلویزیون مناسب که بیشترین هماهنگی را با دکوراسیون داخلی داشته باشد، نقش مهمی در زیبایی فضا دارد. سبک های متنوعی از میز تلویزیون ها تولید و به بازار عرضه شده اند.

هر کدام از این سبک های طراحی بسته به شکل ظاهری، اندازه و نوع متریال برای فضای خاصی مناسب هستند. میز تلویزیون های نئو کلاسیک به عنوان یک نمونه میز تلویزیون که طراحی آن تلفیقی از طراحی مدرن و کلاسیک است بسیار محبوب هستند.‌ استفاده از این میز تلویزیون ها به سلیقه شخصی افراد و سبک چیدمان انتخابی آن ها وابسته است.

افرادی که به سبک میانه در دکوراسیون داخلی علاقه مند هستند و تمایل دارند از شکوه و زیبایی دکوراسیون کلاسیک در کنار نوآوری های مدرنیته استفاده کنند، معمولا از مبلمان و میز تلویزیون نئو کلاسیک استقبال می کنند.

ست میز تلویزیون باکس ماکس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *