دکوراسیون

در دکوراسیون داخلی آشپزخانه، به چه نکاتی توجه کنیم ؟

تصویر برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه

دکوراسیون داخلی آشپزخانه چگونه باید باشد؟ این سوال معمولا زمانی در ذهن ایجاد می‌شود که ما به یک خانه جدید نقل مکان می‌کنیم و در حال تصمیم‌گیری در مورد دکوراسیون داخلی و چیدمان آشپزخانه جدید هستیم.‌در ادامه به بررسی عناصر موثر در دکوراسیون داخلی آشپزخانه می پردازیم.

آشپزخانه قلب تپنده‌ی هر خانه‌ای است و توجه به دکوراسیون داخلی آن، مساله‌ای بسیار مهم و حائز اهمیت برای افراد خانه می‌باشد و کسب اطلاعات در این زمینه،‌و به کارگیری ابزار و تجهیزات مناسب در هر بخش، لازمه‌ی بهره‌مندی از دکوراسیونی اصولی و کاربردی می باشد. آن چه در دکوراسیون داخلی آشپزخانه، از اهمیت بسیار برخوردار است، طرز قرار گرفتن سه عنصر اصلی و ضروری آن، یعنی اجاق گاز، یخچال و سینک ظرفشویی،‌نسبت به یکدیگر است که اگر در جای مناسب خود قرار نگیرند،‌کیفیت بصری و عملکردی آشپزخانه را، به شدت کاهش می‌دهند.

در این بخش می‌خواهیم،‌نحوه قرار گرفتن این سه عنصر اصلی در آشپزخانه را، شرح دهیم و همچنین به نکات ریز دیگری که موجب بهبود چیدمان در آشپزخانه می‌گردند،‌اشاره کنیم و به شرح اجمالی هر یک از آن‌ها بپردازیم.

 

تصویر برای دکوراسیون داخلی آشپزخانه

سینک در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

سه عنصر اصلی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه

اجاق گاز،‌سینک ظرفشویی و یخچال،‌ سه عنصری هستند، که در هر آشپزخانه کوچک یا بزرگی،‌مورد استفاده قرار می‌گیرند و دارای نقش کلیدی در آن می‌باشند. ‌این سه عنصر،‌باید به گونه‌ای در آشپزخانه شما چیده شوند،‌که از اتصال خطوط فرضی بین آن‌ها،‌یک مثلث حاصل شود.‌‌بنابراین چیدن تمام این تجهیزات در کنار یکدیگر،‌و به صورت خطی،‌ نادرست و غلط می‌باشد و راحتی و بازده‌ی شما در اشپزخانه را، کاهش می دهد.

همچنین بخوانید: میز کنسول MDF، جذاب، شیک و کاربردی

توجه به فاصله‌ها و ایجاد فضای کافی در آشپزخانه

مساله دیگری که در دکوراسیون داخلی آشپزخانه ‌ها،‌ مورد توجه قرار می‌گیرد،‌فاصله اشیاء از یکدیگر،‌به ویژه به هنگام استفاده از میز غذاخوری در آشپزخانه می‌باشد. میز و صندلی های اطراف آن، باید به گونه ای در آشپزخانه قرار گیرند، که دارای حداقل یک متر فاصله با کابینت ها و موانع اطرافشان باشند و بدین ترتیب افراد، امکان حرکت در اطراف میز و انجام کارهای دیگر را، به راحتی داشته باشند.

در کنار این‌ ها، ‌طیف رنگ‌های استفاده شده درپرده‌ها، کابینت‌ها،‌میز و صندلی‌ها،‌و دیگر ابزار و لوازم به کار رفته در هر آشپزخانه، ‌نورپردازی مناسب در هر بخش،‌و نوع قرار گرفتن ریزترین اشیای موجود در آن،‌همگی از قواعد و اصول خاصی در دکوراسیون داخلی آشپزخانه، پیروی می نمایند که پرداختن به تمامی آن‌ها،‌در این مقاله نمی‌گنجد و هر یک دارای تعریفات پیچیده‌تر و طولانی تری می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *