دکوراسیون

دکوراسیون داخلی مدرن یا کلاسیک، مسئله این است!

تصویر اصلی برای دکوراسیون داخلی مدرن یا کلاسیک

دکوراسیون داخلی مدرن یا کلاسیک؟! کدامیک جلوه زیباتری به منزل و محل کار می‌دهد؟‌یا شاید بهتر باشد از هردو سبک به طور همزمان و در یک فضا استفاده کنیم؟ و سوال‌های دیگری که هنگام چیدمان منزل و دفتر کار با آن ها مواجه می‌شویم.

مطمئناً افراد با سلیقه‌های گوناگون،‌ پاسخ‌ های متفاوتی برای سوالات ذکر شده دارند. عده ای فقط سبک دکوراسیون مدرن را می‌پسندند و عده‌ای دیگر تنها به سبک دکوراسیون کلاسیک باور دارند. در این میان هم عده‌ای هستند که از هر دو سبک (بصورت آگاهانه و یا نا‌آگاهانه) استفاده می‌کنند و چندان خود را ملزم به رعایت مرزبندی بین این دو سبک نمی‌کنند.

سه معیار مهم در انتخاب سبک دکوراسیون

شاید بتوان عوامل زیادی را در انتخاب نوع دکوراسیون نام برد اما از میان آن‌ها معمولا سه عامل مهم‌تر هستند که در ادامه به برسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

توجه به لوازم و دکوراسیون فعلی

اگر بیشتر لوازم منزل و یا دفتر کار شما به یکی از دو سبک مدرن و یا کلاسیک نزدیک است شاید بهتر باشد همان سبک را در ادامه نیز حفظ کنید زیرا تغییر اساسی در آن با صرف هزینه زیاد همراه خواهد بود. اما اگر به تازگی شروع به تهیه لوازم منزل و یا دفترکار کرده‌اید بهتر است در همین ابتدای کار سبک دکوراسیون آن را مشخص کنید و در ادامه همان را ادامه دهید. با این کار هم یک دکوراسیون زیبا خواهید داشت و هم در ادامه با هزینه‌های کمتری مواجه خواهید شد.

همچنین بخوانید: چگونه بهترین چوب لباسی را برای منزل خود تهیه کنیم؟

تاثیر روحیات و سلیقه افراد در انتخاب سبک دکوراسیون

به هر حال روحیات و سلیقه شخصی هم در انتخاب سبک دکوراسیون بسیار مهم است و اگر فردی علاقمندی خاصی به یکی از این دو سبک دارد شاید بهتر باشد که بر اساس علاقه اش عمل کند.‌به‌خصوص اگر دکوراسیون را صرفا برای خودش انجام می‌دهد و نظر دیگران چندان برایش مهم نیست.

به عنوان مثال اگر ما سبک خاصی را برای اتاق خودمان درنظر گرفته‌ایم شاید بهتر باشد که در چیدمان و دکوراسیون آن فقط از سلیقه شخصی پیروی کنیم. اما این ایده برای دکوراسیون اتاق پذیرایی و یا دفتر کار چندان منطقی نیست زیرا ما تنها فرد استفاده کننده از این فضاها نیستیم.

 

تصویر برای دکوراسیون داخلی مدرن یا کلاسیک

دکوراسیون داخلی مدرن یا کلاسیک

توجه به کاربری فضا در انتخاب سبک دکوراسیون

توجه به نوع کاربری فضا نیز از معیارهای مهم در انتخاب سبک دکوراسیون است.‌اگر در حال انتخاب سبک دکوراسیون برای محیط‌های کاری و اداری هستیم،‌بهتر است از دکوراسیون داخلی مدرن استفاده کنیم زیرا در طراحی دکوراسیون مدرن کاربردی بودن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ‌از آنجایی که سبک دکوراسیون مدرن چندان به عناصر دکوراتیو احتیاج ندارد برای استفاده در فضای کاری مانند اداره ها و دفاتر بهتر است.‌ اما این به این معنی نیست که هرگز نباید در فضاهای کاری از دکوراسیون کلاسیک استفاده کنیم. دکوراسیون داخلی کلاسیک معمولا در دفاتر کاری سران کشورها و مقامات بلند پایه ویا مجالس ملی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

تصویر برای دکوراسیون داخلی مدرن یا کلاسیک

دکوراسیون داخلی مدرن یا کلاسیک

جمع بندی

در جواب این پرسش که دکوراسیون داخلی مدرن بهتره یا کلاسیک باید گفت که هیچ پاسخ قطعی به این سوال وجود ندارد اما می توان با در نظر گرفتن مواردی مانند سبک دکوراسیون فعلی منزل و محل کار، روحیه و سلیقه شخصی افراد و توجه به نوع کاربری فضای مورد نظر سبک دکوراسیون داخلی را مشخص کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *