دکوراسیون, طراحی داخلی

دکور مغازه : شلف و باکس دیواری در دکوراسیون مغازه

تصویر دکور مغازه

دکور مغازه نقش مهمی در جذب مشتری و برندسازی دارد. این موضوع در شهرهای بزرگ که رقابت بیشتری بین فروشندگان وجود دارد از اهمیت بیشتری برخوردار است. از اینرو برخی از مغازه داران برای طراحی و اجرای دکور مغازه خود از شرکت‌ها و طراحان دکوراسیون داخلی شناخته شده، دعوت به کار می‌کنند و صدها میلیون تومان برای دکور مغازه خرج می‌کنند. اما صاحبان مغازه‌های کوچک که بودجه زیادی برای دکور کردن مغازه‌ ندارند چه کاری می‌توانند انجام دهند؟!

ما در این مطلب قصد داریم به معرفی کاربرد شلف و باکس دیواری در دکوراسیون مغازه های مختلف بپردازیم. پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی بوتیک

دکوراسیون داخلی بوتیک‌ها، در کنار نوع برخورد فروشنده‌ها تاثیر زیادی در تبدیل افراد به مشتری دارد و بوتیک داران هم معمولا به این نکته توجه کافی دارند. دکور بوتیک‌ها معمولا جزء بهترین دکوراسیون مغازه ها هستند. صاحبان بوتیک‌ها هزینه‌ معمولا هزینه زیادی برای دکور مغازه و در نهایت جلب نظر مشتریان می‌پردازند. این درحالی است که می‌توان با استفاده از شلف دیواری، باکس دیواری و یا ترکیب این دو، به سرعت یک بوتیک را دکور کرد. فرقی هم نمی‌کند که دکور بوتیک مردانه باشد یا زنانه.

 

دکوراسیون داخلی بوتیک

 

تصویر دکور بوتیک

 

از آنجایی که شلف و باکس روی دیوار نصب می‌شوند فضای کف بوتیک برای قراردادن لوازم و یا رفت و آمد باز خواهد ماند که این موضوع در بوتیک‌های کوچک نمود بیشتری خواهد داشت.

 

دکوراسیون داخلی عطر فروشی

یکی دیگر از موارد استفاده از شلف و باکس دیواری در دکور عطر فروشی است. قراردادن شیشه ‌های عطر در باکس دیواری توجه مشتریان را بیشتر جلب می‌کند. برای تشبیه می‌توان گفت:

شیشه عطر در یک باکس دیواری زیبا، مانند یک نقاشی در قاب زیباست.

همچنین بخوانید: اطلاعات بسیار کاربردی در مورد کابینت آشپزخانه MDF

 

باکس دیواری در عطر فروشی

 

باکس‌ها در عطر فروشی می‌توانند بصورت جدا از هم و یا در کنار هم بر روی دیوار نصب شوند. از نظر رنگ‌بندی نیز بهتر است باکس دیواری سفید و یا رنگ‌های خنثی دیگر استفاده کنیم. وقتی باکس دیواری به رنگ خنثی باشد شیشه عطر بیشتر به چشم می‌آید و در واقع این شیشه عطر است که به محیط اطراف هویت می‌دهد و نه برعکس. در ضمن رنگ‌های خنثی هیچ موقع از مد نمی‌افتند.

 

 دکور مغازه طلا فروشی

باکس دیواری در دکور مغازه طلا فروشی همان نقشی را دارد که در قسمت بالا برای عطر فروشی گفتیم. اما در اینجا سه نکته وجود دارد:

اول این که استفاده از باکس دیواری در طلا فروشی‌های کوچک چندان کاربرد ندارد و بهتر است از این روش در طلا فروشی‌های بزرگ استفاده شود.

نکته بعدی این که باکس‌ها در دکور طلافروشی باید درب شیشه‌ای داشته باشند ولی در مورد عطر فروشی چندان نیازی به درب نیست و حتی اگر از باکس‌های بدون درب استفاده شود بهتر است.

و سومین مطلب به رنگ و نوع روکش باکس‌ها مربوط است. در اینجا نیز توصیه می‌کنیم از رنگ سفید و یا رنگ‌های خنثی دیگر استفاده شود تا زیبایی جواهرات بیشتر به چشم بیاید و بهتر است به دلیل ماهیت طلا فروشی از باکس‌های با سطوح براق استفاده شود. این کار احساس لاکچری بودن را در مشتری تقویت می‌کند و تاثیر مثبتی در فروش خواهد داشت.

 

دکور مغازه صنایع دستی

مغازه صنایع دستی فروشی نیز یکی دیگر از جاهای مناسب برای استفاده از باکس دیواری است. در این مورد هم مانند مورد طلا فروشی بهتر است در دکور مغازه‌های خیلی کوچک از باکس دیواری استفاده نشود. اما این روش برای استفاده در مغازه‌های بزرگ بسیار مناسب است. بخصوص برای صنایع دستی دکوری، چرا که وقتی مشتری این اشیاء دکوری را روی شلف و باکس دیواری می‌بیند بهتر به زیبایی آن‌ها پی‌ می‌برد و می‌تواند آن را در فضای دکوری خانه خود تصور کند.

 

تصویر دکور مغازه صنایع دستی

 

دکور کافی شاپ

یکی از بهترین جاها برای استفاده از شلف و باکس دیواری، کافی شاپ است. با استفاده از این نوع دکور دیواری می‌توان با کمترین هزینه بیشترین نتیجه را گرفت. در دکور کافی شاپ بهتر است از شلف و باکس با طرح چوب استفاده شود زیرا طرح چوب با ماهیت کافی شاپ همخوانی بیشتری دارد.

 

باکس دیواری در کافی شاپ

استفاده از شلف و باکس دیواری در دکور کافی شاپ

 

آیا شما می‌توانید موارد استفاده دیگری برای شلف و باکس دیواری معرفی کنید؟ لطفا نظرات ارزشمندتان را در زیر همین پست کامنت کنید تا ما و سایر خوانندگان این مطلب از آن مطلع شویم.

درباره علی نوری

به دکوراسیون داخلی، تولید محتوا، طراحی سایت و دیجیتال مارکتینگ، علاقمند هستم. بعد از چند سال فعالیت در زمینه طراحی سایت و سئو با مجموعه باکس‌ماکس آشنا شدم و خوشحالم که سهمی کوچک در خدمت به مشتریان این مجموعه دارم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *