دکوراسیون

ایده های برای دکوراسیون فضای باز

دکوراسیون فضای باز

دکوراسیون فضای باز، به عنوان یکی از جذاب ترین موضوعات در عرصه طراحی دکوراسیون، همیشه نظرها را به سمت خودش جلب می کند. دکوراسیون فضای باز می تواند برای شما و خانواده تان یک محیط شاداب و جذاب در محل زندگی خود ایجاد کند؛ شما میتوانید برای خود فضایی رویایی را بسازید و یک خانه دوست داشتنی خلق کنید.

دکوری فضای باز یا همان ایجاد دکوراسیون برای فضاهای باز تا حد زیادی به ذوق و سلیقه شخصی بستگی دارد. اما با توجه به رویکردهای متفاوت در دکوراسیون، می‌ توانید به چند ایده جالب و جذاب برای طراحی فضای باز دست یابید. اما برای دکور کردن فضاهای باز، باید برخی ایده های خلاقانه را در نظر داشت. در ادامه چند ایده در زمینه دکوری فضای باز برای شما آورده ایم.

همچنین بخوانید: آبنمای خانگی، بهار در حیاط منزل شما

 

قالب بندی و طرح ریزی

برای شروع به شکل دهی به فضای باز، قالب بندی آن یکی از موارد مهم است. بهتر است قبل از هرگونه دکوری کردن فضای خود، ابتدا انجام قالب بندی مناسب فضای خود را روی کاغذ پیاده کنید. در ادامه میتوانید روشهای کابردی برای دکوراسیون فضای باز را انتخاب کرده و طرح و قالب کلی کار را روی کاغذ آورده و طرح ریزی کنید.

همچنین بخوانید: تاب های ریلکسی و انواع آن

چمن مصنوعی

استفاده از چمن مصنوعی برای فضاهای باز بسیار محبوب است. شما می‌ توانید از چمن مصنوعی برای پوشش زمین‌ ها و فضا های خاکی استفاده کنید و این باعث می‌شود فضای شما خنک و دلپذیر تر بنظر برسد.

 

پرگولا

 

انواع المان های فلزی

المان های فلزی از اجزای مهم دکوراسیون هستند. این المان ها می‌توانند کف سازی پیاده‌روها، نیمکت، میز، منقل، پرگولا و… باشند.

همچنین بخوانید: پرگولا و 5 کاربرد بی نظیر آن در دکوراسیون

 

گابیون

 

گابیون دیوارچینی

برای دکوری فضای باز، دیوارچینی به نوعی دکوراسیون شبیه به ساختمان سازی در فضای باز است. شما می‌توانید با استفاده از دیوارچینی‌هایی تحت هر موضوعی که شما بخواهید فضای باز خود را طراحی کنید. میتوانید منقل های آجری برای پختن غذا و یا کباب کردن درست کنید و یا اینکه یک نیمکت آجری درست کنید و … .

سنگ ها همیشه کاربرد مهم و ویژه ای در ساختمان سازی داشته اند. از زیر سازی ساختمان تا نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی همیشه سنگ ها نقش کلیدی داشته اند. ایده گابیون برگرفته از واژه ایتالیایی به معنای قفس بزرگی میباشد که با استفاده از سنگ، شن و قلوه سنگ های بزرگ و کوچک پر شده است.

گـابیون ها میتوانند در ساخت حیاط منزل بسیار کاربردی و زیبا باشند. گابیون های دیواری معمولا توسط فنس هایی هستند با قلوه سنگ های درشت و به صورت خشکه چین پر میشوند و جذابیت خاصی به دیوار حیاط می دهند. در

همچنین بخوانید: گابیون چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

 

وسایل تزئینی دکوری

وسایل دکوری مانند ظرف‌ های گل، شمعدان‌ ها و تندیس‌ ها برای فضای باز بی نظیر هستند. این وسایل می‌توانند هر فضای بازی را متمایز و دل‌پذیر تر کنند.

نورپردازی

نورپردازی در فضای باز همانند داخل ساختمان‌ ها موثر است. شما می‌توانید با استفاده از روش‌های مختلف نورپردازی مانند زیبا نمایی باغچه، آمایش درختچه‌ ها با نور، چراغ‌های باغی و .. فضای باز خود را تبدیل به یک فضای شبیه به بهشت کنید.

همچنین بخوانید: معرفی انواع تخت حیاط برای منازل ویلایی

 

گیاهان بالکنی

گل و گیاهان تزئینی

یکی از ایده هایی که می توانیم برای دکوراسیون فضای باز به کار ببریم، استفاده از گل و گیاهان است. با قرار دادن گلدان های با انواع مختلف گل و گیاه در نقاط مختلف، می توانید محیطی شاداب و دوست داشتنی را برای خانواده خود خلق کنید.

مبلمان بتنی

شما میتوانید مبلمان سنگی و یا بتنی را خریداری و در فضای باز منزل خود نصب کنید. این مبلمان ها در برابر باران و برف بسیار مقاوم هستند و براحتی از بین نمیروند. همچنین مبلمان بتنی و با ترکیبی از شیشه میتوانند بسیار مناسب باشند.

همچنین بخوانید: برکه خانگی، حس سرسبزی جنگل در حیاط شما

 

 

ساخت یک باغچه کوچک

ساخت یک باغچه کوچک با گل های رنگارنگ، سبزیجات و گیاه و درخت های میوه نیز می تواند برای دکوراسیون فضای باز به خوبی جلوه کند، بدینصورت میتوانید فضایی زنده و پویا به صورت طبیعی خلق کنید.

در نهایت، یکی از اصلی ترین عوامل در طراحی دکوراسیون فضای باز استفاده از محصولات با کیفیت بالا و دارای ضمانت می باشد؛ به نظر من اگر بتوانید به دنبال محصولات با کیفیت بالا و فروشندگان معتبر باشید، تجربه بهتری در دکوراسیون فضای باز خود دریافت خواهید کرد.

در اختیار شما چند ایده قرار گرفت که می‌توانید برای دکوری فضای باز خود استفاده کنید. همچنین شما می‌توانید این ایده‌های و نکات را با سلیقه شخصی خود ترکیب کنید و فضایی جذاب پدید آورید.

شما هم اگر ایده ای به ذهنتان میرسد که میتواند فضای باز شما را دلپذیرتر کند اینجا با ما به اشتراک بگذارید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *