دکوراسیون

گابیون چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

گابیون

مصالح ساختمانی هر ساله شکل ویژه ای به خود میگیرند. هر روز یک ماده جدید و با قالبی متفاوت وارد دنیای مصالح ساختمانی میشود که کاربرد خاصی دارد و بوجود آمده تا ساخت و ساز شما را بهینه تر کند. سنگ ها همیشه کاربرد مهم و ویژه ای در ساختمان سازی داشته اند. از زیر سازی ساختمان تا نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی همیشه سنگ ها نقش کلیدی داشته اند. ایده گابیون برگرفته از واژه ایتالیایی به معنای قفس بزرگی میباشد که با استفاده از سنگ، شن و قلوه سنگ های بزرگ و کوچک پر شده است.

 

 

کاربرد های گابیون

گابیون ها در ساختمان سازی مصارف بسیاری دارند. از جمله میتوان موارد زیر را نام برد:

  • دیوار حیاط
  • مبلمان محوطه
  • پله های گابـیونی
  • المان های تزئینی داخل منزل
  • گلدان های گابیـونی و دورچینی درخت
  • و…

همچنین بخوانید: پنجره آکاردئونی ، این مدل ها رو از دست ندید!

 

 

کاربرد گابیون در دیوار حیاط

گـابیون ها میتوانند در ساخت حیاط منزل بسیار کاربردی و زیبا باشند. گابیون های دیواری معمولا توسط فنس هایی هستند با قلوه سنگ های درشت و به صورت خشکه چین پر میشوند و جذابیت خاصی به دیوار حیاط می دهند. در زیر نمونه ای از دیوار های حیاطی که با گابیـون ها ساخته شده اند را میبینید؛

 

دیوار حیاط گابیونی

 

 

کاربرد گابیون در مبلمان محوطه

میز های دور همی، صندلی های داخل محوطه، آتشدان، حوض و آبنماهای شیکی که توسط گـابیون ساخته میشوند ، نمیشود با وصف آنها جذابیتشان را نشان داد. کافیست که چند نمونه از مبلمان محوطه ای که توسط گابیـون ها ساخته شده اند را ببینید؛

 

محوطه

 

حیاط

 

کاربرد گابیون در ساخت پله ها

پله ها را تقریبا با هر مصالحی میتوان ایجاد کرد. پله ها استحکام بالایی باید داشته باشند تا بتوانند وزن بالایی را تحمل کنند. استفاده از گابیون ها برای ایجاد پله یک ایده جذاب و چشم نواز و همچنین بسیار مناسب میباشد. میتوان زیر ساخت پله ها را با گابیون ساخت و روی آن را با سنگ های صیغلی پوشاند.

 

پله گابیون

 

همچنین بخوانید:4 ایده بی نظیر برای زیباتر کردن پاسیو

کاربرد گابـیون در ساخت المان های تزئینی

شما میتوانید با استفاده از گـابیون ها، دکوراسیون داخلی خود را چشم نواز تر کنید. البته این مورد بیشتر به خلاقیت نیاز دارد که در زیر میتوانید تعدادی از ایده های خلاقانه ای استفاده گـابیون در المان های تزئینی داخل منزل ببینید.

 

تزئینی

 

گلدان گابیونی

 

 

کاربرد گابیون در مدیریت گل و گیاه

فرقی نمیکند، درون و یا بیرون منزل، هر جا که بخواهید با کمی خلاقیت میتوانید با استفاده از گـابیون ها منزلتان را با شکوه تر کنید. با استفاده از گـابیون ها میتوانید گلدان های بسیار زیبا برای گلخانه منزل خود بسازید و یا اینکه با گابـیون ها دورچین باغچه و درخت های درون حیاط خود را پیکربندی کنید.

 

گابیون حیاط

 

گابیون ها ایده های جذابی هستند که در هر جایی میتوانید با کمی خلاقیت از آنها استفاده کنید. استفاده از قلوه سنگ های ساحلی رنگی میتواند برای شما یک گابیـون بسیار چشم نواز بسازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *