دکوراسیون

گابیون چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

گابیون

مصالح ساختمانی هر ساله شکل ویژه ای به خود میگیرند. هر روز یک ماده جدید و با قالبی متفاوت وارد دنیای مصالح ساختمانی میشود که کاربرد خاصی دارد و بوجود آمده تا ساخت و ساز شما را بهینه تر کند. سنگ ها همیشه کاربرد مهم و ویژه ای در ساختمان سازی داشته اند. از زیر سازی ساختمان تا نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی همیشه سنگ ها نقش کلیدی داشته اند. ایده گابیون برگرفته از واژه ایتالیایی به معنای قفس بزرگی میباشد که با استفاده از سنگ، شن و قلوه سنگ های بزرگ و کوچک پر شده است.

 

 

کاربرد های گابیون

گابیون ها در ساختمان سازی مصارف بسیاری دارند. از جمله میتوان موارد زیر را نام برد:

  • دیوار حیاط
  • مبلمان محوطه
  • پله های گابیونی
  • المان های تزئینی داخل منزل
  • گلدان های گابیونی و دورچینی درخت
  • و…

همچنین بخوانید: لامپ های خانگی مناسب منزلمان را چگونه انتخاب کنیم؟

 

 

کاربرد گابیون در دیوار حیاط

گابیون ها میتوانند در ساخت حیاط منزل بسیار کاربردی و زیبا باشند. گابیون های دیواری معمولا توسط فنس هایی هستند با قلوه سنگ های درشت و به صورت خشکه چین پر میشوند و جذابیت خاصی به دیوار حیاط می دهند. در زیر نمونه ای از دیوار های حیاطی که با گابیون ها ساخته شده اند را میبینید؛

 

دیوار حیاط گابیونی

 

 

کاربرد گابیون در مبلمان محوطه

میز های دور همی، صندلی های داخل محوطه، آتشدان، حوض و آبنماهای شیکی که توسط گابیون ساخته میشوند ، نمیشود با وصف آنها جذابیتشان را نشان داد. کافیست که چند نمونه از مبلمان محوطه ای که توسط گابیون ها ساخته شده اند را ببینید؛

 

محوطه

 

حیاط

 

کاربرد گابیون در ساخت پله ها

پله ها را تقریبا با هر مصالحی میتوان ایجاد کرد. پله ها استحکام بالایی باید داشته باشند تا بتوانند وزن بالایی را تحمل کنند. استفاده از گابیون ها برای ایجاد پله یک ایده جذاب و چشم نواز و همچنین بسیار مناسب میباشد. میتوان زیر ساخت پله ها را با گابیون ساخت و روی آن را با سنگ های صیغلی پوشاند.

 

پله گابیون

 

همچنین بخوانید: اطلاعات بسیار کاربردی در مورد کابینت آشپزخانه MDF

کاربرد گابیون در ساخت المان های تزئینی

شما میتوانید با استفاده از گابیون ها، دکوراسیون داخلی خود را چشم نواز تر کنید. البته این مورد بیشتر به خلاقیت نیاز دارد که در زیر میتوانید تعدادی از ایده های خلاقانه ای استفاده گابیون در المان های تزئینی داخل منزل ببینید.

 

تزئینی

 

گلدان گابیونی

 

 

کاربرد گابیون در مدیریت گل و گیاه

فرقی نمیکند، درون و یا بیرون منزل، هر جا که بخواهید با کمی خلاقیت میتوانید با استفاده از گابیون ها منزلتان را با شکوه تر کنید. با استفاده از گابیون ها میتوانید گلدان های بسیار زیبا برای گلخانه منزل خود بسازید و یا اینکه با گابیون ها دورچین باغچه و درخت های درون حیاط خود را پیکربندی کنید.

 

گابیون حیاط

 

گابیون ها ایده های جذابی هستند که در هر جایی میتوانید با کمی خلاقیت از آنها استفاده کنید. استفاده از قلوه سنگ های ساحلی رنگی میتواند برای شما یک گابیون بسیار چشم نواز بسازد.

author-avatar

درباره سجاد سوری

کارشناس نرم افزار، طراح و پشتیبان سایت های وردپرسی هستم و از سال 88 تا کنون در زمینه های مختلف دنیای دیجیتال فعالیت داشته ام و پس از آشنایی با مجموعه باکس ماکس، افتخار نویسندگی و پشتیبانی وبسایت و شبکه های اجتماعی این مجموعه را داشتم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *