طراحی داخلی

تاب های ریلکسی و انواع آن

تاب ریلکسی

داشتن محیطی آرام و دلنشین در منزل یک رویای همیشگی برای ماست. علاوه بر اتاق خواب که میتوانید زمان های استراحت خود را در آنجا بگذرانید، داشتن یک محیط باز و سرسبز در قسمت حیاط  منزل میتواند شما را در زمان استراحت به ریلکسیشن عمیقی برساند. یکی از ابزار هایی که شما را میتواند برای این منظور به هدفتان برساند، تاب ریلکسی است که در ادامه قصد معرفی آن را داریم.

 

تاب ریلکسی

 

تاب ریلکسی

تاب ریلکسی در واقع یک صندلی متحرک است که با حرکاتی نرم همراه میباشد. تاب های ریلکسی نشیمنگاهی دارد که با استفاده از قلاب به پایه متصل میگردد و با توجه به خالی بودن و معلق بودن نشیمنگاه، با حرکاتی آهسته همراه است.

 

 

ویژگی های تاب ریلکسی

یک تاب ریلکسی، معمولا از سه بخش تشک، میله تاب و سبد اصلی تشکیل شده است. این تاب ها به سه شکل طراحی میشوند، مدل پایه دار آن، دارای پایه ای هستند که نشیمنگاه یا همان سبد، با استفاده از فنر و قلاب به پایه متصل میگردد. مدل دیگر تاب ریلکسی، از سقف آویزان میشود و در واقع دارای قلاب نیست. همچنین یک مدل دیگر بنام مدل زنجیری از تاب ریلکسی موجود است.

تاب های ریلکسی معمولا با ظرفیت یک نفره و یا دو نفره موجود هستند و برای زوج های جوان بسیار مناسب میباشند. همچنین دارای مدل های متنوعی مانند مدل عنکبوتی، اشکی و گرد می باشد. بدنه تاب های ریلکسی معمولا از جنس پلی اتیلن و یا فلز و چوب ساخته شده است. تاب های ریلکسی یک نفره معمولا وزن 135 کیلوگرم تحمل وزن دارند و مدل های دو نفره تا 250 کیلوگرم میتوانند وزن تحمل کنند.

 

 

مکان تاب ریلکسی

شما برای قراردادن تاب ریلکسی به مکانی نیاز دارید که بتوانید به صورت امن، بهترین استفاده را از آن بکنید. اگر در منزل خود حیاط و فضای سبز دارید، تاب ریلکسی را میتوانید آنجا قراردهید. البته اگر آلاچیق و یا پرگولا دارید، مکان مناسبی برای تاب های ریلکسی میباشد. در صورتی که منزل شما آپارتمانی است، شما میتوانید آن را در رست روم خود قرار دهید. یکی دیگر از مکانهایی که میتوانید تاب ریلکس خود را قرار دهید، مقابل میز تلویزیون است.

این موضوع را در نظر بگیرید که تاب خود را در بالای پله ها قرار ندهید چون ممکن است پیچ ها شل شده و یا پایه بشکند و موجب سقوط شما شود.

انواع تاب ریلکسی

در این قسمت تعدادی از مدل های تاب های ریلکسی را برای شما عزیزان و همراهان باکس ماکس آورده ایم که میتوانید مشاهده نمائید؛

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *