متفرقه

5 راهکار برای جلوگیری از سر خوردن فرش در منزل

سالها پیش که کف منزل معمولا با موزائیک و یا سیمان پوشانده میشد، مشکلی با عنوان سر خوردن فرش وجود نداشت. در واقع ضبر بودن سطح موزائیک مانع از لیز خوردن فرش میشد. امروزه اما با سرامیک شدن کف منازل، معمولا خیلی از ماها با این معضل دست و پنجه نرم میکنیم. در این مطلب قصد داریم 5 راهکار ساده برای حل این مشکل بیان کنیم. با باکس ماکس همقدم باشید.

سرخوردن فرش

 

قرار دادن وسیله سنگین

ساده ترین روش این است که قسمتی از فرش خود را در زیر وسایل سنگین خانه قرار دهید. مثلا زیر پایه مبلمان، عسلی و یا میز تلویزیون. این روش بهینه ترین روش برای جلوگیری از سرخوردن فرش شماست.

 

 

استفاده از ترمز فرش

یکی از ساده ترین روش ها برای جلوگیری از سرخوردن فرش، استفاده از ترمز فرش یا چسب ترمز است. چسب ترمز یا ترمز فرش، یک تکه لاستیک است که در دو طرف آن ماده چسبناکی تعبیه شده است که یک طرف آن فرش را نگه میدارد و طرف دیگر روی سرامیک میچسبد و بدین ترتیب مانع از سر خوردن فرش میشود. ترمز فرش قابل شستشو است و ضرری برای فرش و یا سرامیک شما ندارد.

 

 

پد لغزش مخصوص فرش

پد مخصوص فرش با ضخامت کمی در زیر فرش شما قرار گرفته و با استفاده از چسب به دور تا دور فرش شما میچسبد و مانع از حرکت و سر خوردگی فرش شما میشود. البته باید پد را دقیقا به اندازه فرش خود خریداری کنید که سطح زیرین فرش را به خوبی پوشش دهد.

 

چسب حرارتی

 

چسب های لاستیکی حرارتی

این چسب ها را بارها دیده ایم. چسب های حرارتی به صورت میله ای از چسب ساخته میشوند و با ذوب کردن آن ها میتوان روی پارچه هر چیزی را چسباند. البته دستگاه های چسب حرارتی هم وجود دارند که به برق متصل شده و چسب درون خشاب آنها قرار گرفته و بدین ترتیب میتوانید نقاطی از زیر و یا دور فرش را چسب زده و روی سرامیک بچسبانید و با این روش از سرخوردن فرش جلوگیری کنید.

آستر فرش

استفاده از آستر

آستر های فرش معمولا برای فرش های کوچک استفاده میشوند. این لایه ها در زیر فرش قرار گرفته و ضخامت کمی دارند و مانع از سرخوردن فرش شما میشوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *