طراحی داخلی

کمبود جا در خانه را با این 7 نکته حل کنید

کمبود جا در خانه

مشکل کمبود جا در خانه

کمبود جا در خانه معمولا یکی از مشکلاتیست که در آپارتمان های امروزی بسیار به چشم میخورد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد زمانیکه یک دکوری زیبا را در مغازه های دکور فروشی میبینید، علاقه زیادی داشته اید که آن را تهیه کنید، اما با توجه به کمبود جا در خانه تان از خرید آن صرف نظر کرده اید.
تا حالا شاید به این موضوع فکر کرده باشید که ای کاش میشد خانه تان را با یک خانه بزرگتر عوض کنید تا بتوانید مشکل کمبود جا در خانه خود را حل کنید. با توجه به اجاره های بالای آپارتمان های بزرگ شاید شما هم با درآمد متوسط نتوانید به خانه جدید بزرگتری نقل مکان کنید. در اینجاست که باید به فکر افتاده و برای این مشکل از ایده های خلاقانه استفاده کنید تا بتوانید حداکثر استفاده را از فضای منزل برای مدیریت دکوراسیون داخلی خود انجام دهید.
با ما همراه باشید تا با ایده های خلاقانه بهترین استفاده را از فضای منزلتان کرده و مشکل کمبود جا در خانه را تا حد زیادی حل کنید.

 

مشکل کمبود جا در خانه

 

استفاده از وسایل چند کاره

خیلی از وسایل هستند که میتوانید بجای آنها از یک وسیله استفاده کنید. به عنوان مثال بجای اینکه هم میز اتو داشته باشید و هم میز خیاطی، یک میز دوکاره اتو و خیاطی تهیه کنید. یا بجای اینکه هم میز عسلی داشته باشید هم میز خاطره، میتوانید یک میز عسلی خاطره خریداری کنید.

بدین صورت با گشت و گزار در اینترنت میتوانید وسایل چند کاره ای را بیابید و با این روش مشکل کمبود جا در خانه خود را حل کنید.

 

مشکل کمبود جا در منزل

 

استفاده از فضای اطراف درب ها

با کمی گشت و گذار در منزلتان فضاهای زیادی را میجویید که میتوانید از آنها استفاده بهینه ای کرده و مشکل کمبود جا در خانه را حل کنید. یکی از این فضا هایی که معمولا خیلی ها توجه خاصی به آن ندارند، فضای اطراف درب هاست. شما با کمی خلاقیت میتوانید استفاده بهینه تری از این فضا داشته باشید.

فضای اطراف درب ها با کمی مدیریت و مقداری خلاقیت مکان بسیار ویژه ای برای دکوری ها و ظروف شما میتوانند باشند. کافیست همانند تصویر فوق، به یکی از کارگاه های دکوراسیون مراجعه کرده و درخواست کارشناس بدهید، کارشناس خواهد آمد و پس از اندازه گیری، کمی بعد یک قفسه بسیار زیبا مناسب اطراف درب های شما طراحی کرده و شما میتوانید حداکثر استفاده را از این مکان داشته باشید.

البته بکارگیری این روش منوط بر آن است که خودتان صاحب خانه باشید و یا اینکه با صاحب خانه صحبت کنید که هزینه آن را متقبل شود زیرا با تعویض خانه، این قسمت دیگر به کار شما نخواهد آمد.

 

مشکل کمبود جا در خانه

 

قفسه های راه پله ای

ایده قفسه های راه پله یک ایده نو و جذاب و البته مخصوص آنهاییست که در منازل ویلایی و یا شخصی زندگی میکنند. این قفسه ها به نحوی طراحی شده اند که با قرارگرفتن بر روی پله ها، فضای زیادی را اشغال نکرده و مشکل کمبود جا در خانه را برای شما حل خواهد کرد. البته معمولا طراحی این قفسه ها اختصاصی بوده و باید متناسب با راه پله شما طراحی گردند.

 

کمبود جا در خانه

 

حذف دکوری های قدیمی

شاید در خانه شما هم انواع دکوری های قدیمی وجود داشته باشد که دیگر از آنها استفاده نمیکنید. سعی کنید این دکوری ها را از منزل خود بیرون کنید. کمی در خانه خود بگردید، دکوری های قدیمی و به درد نخور را پیدا کرده و آنها را در اپلیکیشن هایی مثل دیوار و شیپور آگهی کنید یا در انباری خود قرار دهید.

مواردی مثل تلفن های قدیمی، عسلی، سینی دکوراتیو و قدیمی، مجسمه های جاگیر و دمده شده و … را حذف کنید.

استفاده از کمد دیواری بجای کمد های معمولی

شما میتوانید برای داشتن فضای بیشتر در منزل از کمد دیواری استفاده کنید. کمد دیواری ها میتوانند فضای از دست رفته منزل خود را احیا کنید.

استفاده از میز تلویزیون های دیواری

میز تلویزیون دیواری یک روش مدرن و شیک و البته پرکاربرد برای منازل کوچک امروزیست. این ایده جالب از آنجا نشات میگیرد که با کمترین فضا در منزل میتوانید تلویزیون های خود را روی دیوار نصب کرده و از میز تلوزیون های دیواری استفاده کنید. مجموعه باکس ماکس با طراحی جذاب ترین میز تلوزیون های دیواری تحولی عظیم در عرصه دکوراسیون داخلی انجام داده اند که میتوانید نمونه های آن را در فروشگاه باکس ماکس ببینید.

 

 

کتابخانه های باریک و بلند

کتابخانه هایی با ارتفاع زیاد که معمولا تا سقف هم میرسند و دارای طبقات زیادی هستند، و همچنین عرض کمتری دارند، گزینه مناسبی برای آنهاییست که عاشق مطالعه و کتاب هستند.

کتابخانه های کوچک یا مینی کتابخانه ها به خوبی میتوانند مشکل کمبود جا در خانه شما را حل کنند.

 

ست میز تلویزیون و شلف

 

استفاده از شلف دیواری و باکس دیواری

شلف دیواری و باکس دیواری یکی از دکوری های مدرن و جذاب امروزی هستند که اتفاقا مشکل کمبود جا در خانه را به خوبی میتوانند حل کنند. اگر آپارتمان شما کوچک است و فضای کافی در خانه ندارید کافیست با نصب شلف و باکس دیواری، انواع دکوری های خود را با آنها مدیریت کنید.

انواع شلف دیواری و باکس دیواری را میتوانید از فروشگاه باکس ماکس تهیه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *