دکوراسیون, طراحی داخلی

تغییر دکوراسیون خانه برای عید نوروز با کمترین هزینه

تصویر دکوراسیون نوروزی

تغییر دکوراسیون خانه برای عید نوروز: چیزی به نوروز نمانده و بسیاری از خانم‌های خانه دار در تکاپوی خانه تکانی هستند و معمولا در این ایام است که خیلی‌ها به فکر تغییر دکوراسیون منزل می‌افتند. اما با توجه به شرایط اقتصادی و کاهش قدرت خرید اقشار مختلف جامعه بسیاری از انجام آن منصرف می‌شوند.

ما در این مطلب قصد داریم چند روش ساده و کم هزینه جهت تغییر دکوراسیون منزل ارائه دهیم. مثل همیشه توصیه می‌کنیم که قبل از هر کاری سبک کلی دکوراسیون منزلتان را مشخص کنید. یعنی مشخص کنید سبک دکوراسیون مدرن است یا کلاسیک؟

.

پیشنهاد می‌کنیم مطلب دیگر سایت تحت عنوان “سبک‌های مختلف دکوراسیون داخلی” را مطالعه بفرمایید.

.

چیدمان لوازم موجود را تغییر دهید

حتما برای شما هم پیش آمده که موقع خانه تکانی عید وقتی مشغول جابجایی مبلمان و سایر لوازم هستید ایده‌های جدیدی برای چینش مجدد آن‌ها به ذهنتان می‌رسد. تغییر چیدمان می‌تواند باعث ایجاد حس تازگی در انسان شود و ما توصیه می‌کنیم هر چند وقت یکبار تغییراتی هر چند کوچک در چیدمان منزلتان ایجاد کنید. در حین این کار به این نکته توجه داشته باشید که نوروز در راه است و باید میزبان میهمانانتان باشید پس در تغییراتی که ایجاد می‌کنید راحتی میهمانان را هم در نظر بگیرید.

رنگ دیوارها را برای نوروز تغییر دهید

با استفاده از رنگ‌های آکریلیک و یک قلطک نقاشی می‌توانید خودتان اقدام به رنگ آمیزی دیوارها کنید. اصلا نگران بوی رنگ نباشید زیرا این نوع رنگ در کمتر از چند ساعت خشک می‌شود و تقریبا بدون بو است. در ضمن حلال این نوع رنگ، آب است و اگر لباس و لوازم منزل رنگی شد می‌توانید بلافاصله آن را با آب بشویید و کاملا تمیز نمایید.

 

 

تصویر رنگ دیوار برای نوروز

 

 

از کاغذ دیواری در نقطه کانونی منزل استفاده کنید

نقطه کانونی به قسمتی از دکوراسیون می‌شود که سایر عناصر دکوراسیون به سمت آن چیده می‌شود و بیش از سایر قسمت‌ها دیده می‌شود. به عنوان مثال محل قرارگیری شومینه و یا محل قرارگیری تلویزیون چنین ویژگی دارند.بوسیله چند متر کاغذ دیواری شیک که رنگی مکمل یا متضاد با رنک دکوراسیون منزلتان داشته باشد می‌توان جلوه‌ای خاص به نقطه کانونی منزل بخشید. این کار تاثیر زیادی در تغییر دکور منزل شما خواهد داشت.

همچنین بخوانید: فلاور باکس، باغی از گل در آپارتمان شما

 

تصویر کاغذ دیواری

 

 

استفاده از شلف و باکس دیواری در نقطه کانونی منزل

نصب شلف و باکس دیواری و قراردادن اشیای دکوری و کتاب روی آن جلوه زیبایی به دکوراسیون منزل شما می‌دهد بخصوص اگر این تغییرات در نقاط کانونی دکوراسیون منزل اعمال شوند تاثیر بیشتری خواهند داشت. در ضمن این کار به فضاسازی در خانه هم کمک می‌کند و هزینه زیادی به شما تحمیل نمی‌کند بخصوص اگر در زمان حراج‌های پیش از عید اقدام به خرید آن‌ها کرده باشید.

 

 

تصویر شلف و باکس دیواری

 

 

استفاده از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل

استفاده از گیاهان آپارتمانی از همه نظر مفید است. وجود گیاهان طبیعی در اتاق‌ها و سالن منزل باعث کاهش استرس می‌شود. در شهرهای بزرگ کشور ما که مشکل آلودگی هوا وجود دارد، وجود گیاهان در منزل به تلطیف و سالم سازی هوا کمک می‌کند. از همه این خواص که بگذریم وجود گیاهان زیبای آپارتمانی در منزل بخصوص در ایام نوروز بسیار لذت بخش خواهد بود.

 

 

تصویر گیاهان آپارتمانی

 

 

تعویض پارچه مبلمان و کوسن‌ها

از آنجایی که مبلمان حجیم هستند و فضای قابل توجهی از سالن منزل را اشغال می‌کنند تعویض پارچه آن‌ها بخصوص اگر با تغییر رنگ و طرح همراه باشد می‌تواند تغییر زیادی در دکور منزل شما ایجاد کند. اگر این مورد را همراه با مواردی که پیش‌تر ذکر شد انجام دهید میهمانان نوروزی‌تان را غافلگیر خواهید کرد. اگر هم از رنگ و پارچه مبلمانتان راضی هستید می‌توانید با اضافه کردن چند کوسن زیبا و یا تغییر پارچه کوسن‌های فعلی، تغییرات مثبتی در دکوراسیون منزلتان ایجاد کنید.

 

 

تصویر پارچه کوسن‌ها

 

 

در این مطلب سعی کردیم با ارائه چند راهکار ساده نشان دهیم که تغییر دکوراسیون خانه برای عید نوروز با کمترین هزینه امکانپذیر است و ما سعی کردیم ذهن شما را برای ایجاد این نوع تغییرات آماده کنیم. ما بر این باوریم که خانم‌های ایرانی مهارت خاصی در دیزاین خانه دارند و حتما شما ایده‌های جالبی برای دکوراسیون نوروزی دارید که خوشحال می‌شویم نظرات خود را زیر همین مطلب با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *