دکوراسیون

میز تلویزیون و راهنمای انتخاب و خرید آن

تصویر میز تلوزیون مدرن

میز تلوزیون از جمله لوازم منزلی است که در یکصد سال گذشته همراه تلوزیون وارد خانه‌ها شده است. همزمان با روند تکامل تلویزیون‌ها، میزها نیز تغییر کرده‌اند و امروزه شاهد عرضه انواع و طرح‌های گوناگون میز TV در بازار هستیم. به جرات می‌توان گفت تنوع میزهای تلویزیون بسیار بیشتر از تلویزیون‌هاست و از این رو انتخاب میز تلویزیون مناسب برای مشتری سخت تر از انتخاب خود تلویزیون شده است. بر همین اساس ما در تیم تحریریه باکس‌ماکس تصمیم گرفتیم این پست را با هدف ارائه اطلاعاتی کاربردی برای کمک به خرید میز تلوییون مناسب تهیه و منتشر کردیم. پس اگر تصمیم به خرید میز تلوزیون دارید در ادامه با ما همراه باشید.

نقش میز تلوزیون در دکوراسیون مزل

میز تلویزیون صرفا یک وسیله برای قرار دادن تلویزیون نیست و تاثیر زیادی بر دکوراسیون اطرافش دارد. تلویزیون در دکوراسیون داخلی خانه یک نقطه کانونی ایجاد می‌کند و ما مبلمان و دکوراسیون اطراف تلویزیون را متناسب و به سمت تلویزیون می‌چینیم. در نتیجه انتخاب اشتباه میز TV می‌تواند در آینده آزار دهنده باشد.

 

تصویر تلویزیون در منزل

 

انواع رایج میز تلویزیون

از زمان اختراع تلویزیون تا کنون انواع زیادی از میزها با اسامی و طرح‌های گوناگون روانه بازار شده‌اند که بسیاری از آن‌ها دیگر استفاده نمی‌شوند. از این رو ما در اینجا فقط به معرفی انواع رایج آن می‌پردازیم.

انواع میز تلویزیون از نظر سبک ظاهری

میز تلویزیون‌ها را می‌توان از نظر سبک ظاهری‌شان به دو نوع کلی میز تلوزیون مدرن و کلاسیک تقسیم نمود. همانطور که می‌دانید میز تلوییون‌های کلاسیک دارای جزئیات و ریزه کاری‌های زیادی در طراحی‌شان هستند. پایه‌های منبد کاری شده، لبه‌ها و طرح‌های منحنی و ابزار خورده از جمله مشخصات این سبک میز TV می‌باشد.

برخلاف میز تلویزیون کلاسیک، میز مدرن ظاهر بسیار ساده‌ای دارد و در بسیاری موارد این میز‌ها اصلا پایه ندارند و اگر هم دارند چندان جلب توجه نمی‌کند.‌ لبه‌های صاف و ساده و بدون هیچ گونه ابزار و تزیین از دیگر مشخصات این گونه میزهاست.

انواع میز TV از نظر محل قرارگیری

این میزها را می‌توان از نظر نوع قرارگیری به دو نوع میز تلویزیون دیواری و معمولی (زمینی) تقسیم نمود. میز تلویزیون‌های دیواری همزمان با ظهور تلویزیون‌های ال سی دی (LCD) به بازار عرضه شدند و مورد استقبال مشتریان قرار گرفتند. این نوع میز ظاهری مدرن به دکوراسیون می‌دهد.

 

تصویر میز تلویزیون دیواری

 

انواع میز تلویزیون از نظر متریان

میز تلویزیون‌ها را بر اساس جنس (متریال) می‌توان به 5 نوع تقسیم نمود.

میز چوبی

این نوع میز همانطور که از نامش پیداست از چوب طبیعی ساخته شده و به دلیل گرانقیمت بودن متریال مصرفی قیمت تمام شده آن بسیار بالاست.

میز ام دی اف (MDF)

این میز از متریال ام دی اف ساخته شده و معمولا دارای یک نوع روکش ملامینه می‌باشد. ام دی اف یک نوع چوب مصنوعی است که از براده‌های چوب طبیعی ساخته شده و از لترون (نئوپان) متراکم‌تر است و به نسبت تراکم بیشتر مقاومت آن نیز بیشتر می‌باشد. روکش ملامینه هم در حقیقت یک لایه نازک از جنس ملامین است که روی ورق‌های ام دی اف پرس شده و علاوه بر زیبایی، بر مقاومت و طول عمر ام دی اف نیز می‌افزاید.

میز فلزی

کاربرد این نوع میز TV به اندازه میز ام دی اف نیست و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما از نظر زیبایی معمولا میزهای فوق العاده زیبا و هنری هستند.

میز شیشه‌ای

میزهای شیشه‌ای هم از جمله میزهای پرکاربرد هستند که البته در سال‌های اخیر استفاده از آن‌ها کم شده است و چندان روی مد نیستند، ولی هنوز هم تولید می‌شوند و مشتریان خاص خود را دارند.

ترکیبی از موارد قبلی

میزهایی هم هستند که از ترکیب دو و یا چند متریال مختلف ساخته شده‌اند که اتفاقا میزهای زیبایی هم هستند. اگر گشتی در اینترنت بزنید با میزهایی مواجه می‌شوید که بدنه آن‌ها از جنس ام دی اف روکش دار است و سطح رویی آن‌ها شیشه‌ای است. حتی در مواردی بایه‌های فلزی در بین طبقات میز استفاده شده است که جلوه‌ای خاص و زیبا به آن می‌بخشد.

سایز میز TV

سایز میز (چه دیواری و چه غیر دیواری) به دو عامل بستگی دارد:

1- ابعاد تلویزیون

2- فضای منزل


میز تلویزیون یا ست میز تلوزیون

میز تلویزیون بخریم یا ست میز تلویزیون؟

تلویزیون بخریم یا ست میز تلویزیون؟ این همان سوالیست که وقتی قصد خرید میز تلویزیون را داشته باشید، ممکن است در ذهن شما نقش ببندد. با باکس ماکس همقدم باشید تا این موضوع مهم را با هم برسی کنیم!

برای پیدا کردن پاسخ خود بهتر است ابتدا به تعریف میز تلویزیون و ست میز تلویزیون بپردازیم و سپس آنها را مقایسه نموده و بهترین انتخاب را برای داشتن یک خانه جذاب داشته باشیم!

میز تلویزیون

حتما همه شما با میز تلویزیون آشنا هستید. میز تلویزیون ها در دونوع دیواری و زمینی تولید میشوند. میز تلویزیون های زمینی، همانند یک میز معمولی روی زمین قرار گرفته و تلویزیون شما روی آن قرار میگیرد. اما میز تلویزیون دیواری به نحوی طراحی و ساخته میشود که روی دیوار منزل شما مستقر شود.

میز تلویزیون دیواری سه مزیت مهم نسبت به میز تلویزیون زمینی دارد!

  1. بدلیل نصب شدن روی دیوار، فضایی را اشغال نمیکند.
  2. شیک تر مدرن تر میباشد و در دکوراسیون های امروزی پرکاربرد تر است.
  3. تلویزیون شما را از دسترسی اطفال و کودکان بمنظور جلوگیری از آسیب دیدگی دور میکند.

ست میز تلویزیون

ست میز تلویزیون در واقع یک میز تلویزیون است که با تعدادی اجزای دیگر در طرفین تلویزیون شما قرار میگیرد. این اجزا میتوانند شلف دیواری، باکس دیواری، صندلی های کوچک و … باشند. در ست میز تلویزیون، میز تلویزیون میتواند زمینی و یا دیواری باشد و اجزای آن روی دیوار نصب شده و یا در طرفین آن به صورت پایه ای قرار بگیرند. البته نمونه دیواری ست میز تلویزیون و یا دکور دیواری تلویزیون مدرن تر است.

میز تلویزیون بخریم یا ست میز تلویزیون؟

اگر بین میز تلویزیون یا ست میز تلویزیون مردد شده اید، باید چند مورد مهم را در نظر بگیرید که در انتخاب شما دخیل هستند؛

بودجه و هزینه خرید

به صورت کلی هزینه خرید ست میز تلویزیون از میز تلویزیون در صورتی که از متریال یکسات تشکیل شده باشند و کیفیت یکسانی داشته باشند، بیشتر است. یعنی شما برای خرید ست میز تلویزیون باید بیشتر هزینه کنید. دلیل آن هم بخاطر استفاده از متریال بیشتر با جزئیات بیشتر در ست میز تلویزیون میباشد.

فضای نصب

یکی از مهم ترین فاکتور ها که در خرید شما دخیل است، میزان فضای شماست. ست میز تلویزیون معمولا فضای بیشتری را چه در مدل زمینی و چه در مدل دیواری اشغال میکند. بنابراین اگر محدودیت فضا دارید بهتر است از میز تلویزیون استفاده کنید؛ اما اگر منزل شما به اندازه کافی بزرگ است و مشکل فضا ندارید، پیشنهاد ما استفاده از ست میز تلویزیون میباشد.

سبک دکوراسیون

سبک دکوراسیون شما در انتخاب شما قطعا دخیل میباشد. اگر دکوراسیون داخلی منزل شما مدرن است، ما ست میز تلویزیون را پیشنهاد میکنیم. اما در صورتی که سبک دکوراسیون کلاسیک و قدیمی تر را برگزیده اید، بهتر است از میز تلویزیون های زمینی استفاده کنید. البته ست میز تلویزیون هایی هم موجودند که با سبک کلاسیک طراحی شده اند و میتوانید آنها را انتخاب و خریداری کنید. اما حتما به متریال استفاده شده و همچنین کیفیت ساخت هم توجه ویژه داشته باشید!

اکسسوری های تزئینی

خیلی ها با توجه به علاقه شان به اکسسوری های تزئینی، تعداد زیادی از آنها راه تهیه میکنند و دوست دارند دکوراسیون داخلی خود را با آنها آذین ببخشند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، بهتر است ست میز تلویزیون تهیه کنید؛ زیرا با توجه به جزئیاتی که دارد میتواند شما را در ساماندهی وسایل تزئینی و اکسسوری های شما کمک کند.

کتابخانه

در صورتی که شما اهل مطالعه هستید و کتابهای فراوانی در خانه دارید، برای ساماندهی کتابهایتان میتوانید یک ست میز تلویزیون سفارش دهید که دارای قفسه کتاب (کتابخانه) هم باشد. بدین صورت در فضا هم صرفه جویی نموده اید.

در پایان باز هم سلیقه شما در انتخاب شما قطعا موثر خواهد بود. میز تلویزیون دارای مزایایی همچون اشغال فضا و هزینه کمتر و جمع و جور بودن را داراست و ست میز تلویزیون با اینکه هزینه بالاتری نسبت به میز تلویزیون را داراست و فضای بیشتری را اشغال میکند، هم زیبایی بیشتری به دکوراسیون مدرن شما میبخشد و همچنین فضای بیشتری را جهت ساماندهی وسایل تزئینی و اکسسوری های شما خواهد داشت.


 

میز تلویزیون

میز تلویزیون دیواری بخریم یا زمینی؟

میزتلویزیون سالهاست که جزوی از دکوراسیون داخلی به حساب می آید. میز تلویزیون، در طراحی دکوراسیون منزل برای ما ایرانی ها یکی از اجزای مهم و قابل توجه میباشد و خیلی از ماها برای خرید میزتلویزیون ساعت ها و شاید هم روز ها وقت میگذاریم تا بتوانیم میز تلویزیون مناسب برای منزل خود را انتخاب و خریداری کنیم.اما خرید میز تلویزیون مناسب که بتواند به خوبی نیاز های شما را برطرف کرده و همچنین دکوراسیون منزل شما را کاملتر کند، مستلزم دانستن نکاتیست که “باکس ماکس” آنها را در این مقاله برای شما بیان نموده است.

میز تلویزیون دیواری

با کوچکتر شدن آپارتمان ها در سرتاسر دنیا و همچنین مطرح شدن دکوراسیون داخلی منزل برای افراد خوش سلیقه، هر روز شاهد ورود یک المان نو و ایده ی تازه برای دکوراسیون هستیم. میزتلویزیون های دیواری هم یکی از همین المان هایی است که چند سالیست پا به عرصه ی دکوراسیون داخلی منازل گذاشته.

شاید در ابتدا کسی فکرش را هم نمیکرد که روزی بخواهد تلویزیون منزل خود را همانند یک قاب عکس به دیوار وصل کند؛ اما با ورود تلویزیون های lcd و led و باریکتر شدن نسل تلویزیون ها، این ایده در ذهن طراحان دکوراسیون داخلی شکل گرفت که میزتلویزیون را هم میتوانند روی دیوار نصب کنند.

شرکت های سازنده تلویزیون های نسل جدید نیز، این امکان را در محصولات خود فراهم کردند که با پایه نگهدارنده و گیره ای که در پشت تلویزیون ها تعبیه شده است، بتوانید تلویزیون خود را روی دیوار نصب کنید!

اما نصب کردن تلویزیون روی دیوار، مشکلاتی را هم به همراه داشت. از جمله مهم ترین آنها این بود که هیج محلی برای قرار گرفتن سایر دستگاه های متصل به تلویزیون همانند دستگاه های پخش dvd، ماهواره یا کنسول های بازی و… دیگر وجود نداشت.

به همین دلیل، طراحان دکوراسیون داخلی به این فکر افتاند که باید این مشکل را با طراحی میز تلویزیون دیواری حل کنند! آنها با طراحی میز تلویزیون های دیواری، علاوه بر حل مشکل مذکور، توانستند زیبایی خاصی را به دکوراسیون منزل هدیه دهند.

با این وجود، خیلی ها باز هم ترجیح میدهند به دلایلی میز تلویزیون زمینی داشته باشند تا دیواری.

همچنین بخوانید: میز تلویزیون و راهنمای خرید و انتخاب آن

میز تلویزیون دیواری و زمینی

میز تلویزیون دیواری بخریم یا زمینی

خیلی از ما ها ممکن است در خرید میز تلویزیون دچار سردرگمی شویم که حالا ما باید چه نوع میز تلویزیونی را برای منزل خود انتخاب کنیم؟ در پاسخ به این سوال چند عامل موثر هستند که باید آنها را بررسی کنید تا بتوانید میز تلویزیون مناسب خود را خریداری کنید که به تفصیل برای شما شرح داده میشود؛

میزان فضا

اولین فاکتوری که در انتخاب نوع میز تلویزیون شما موثر است، میزان فضای شماست. اگر منزل شما کوچک است و فضای محدود و به خصوص پذیرایی کوچکی دارد، میز تلویزیون دیواری انتخاب مناسبی برای شما میباشد.

استفاده از میز تلویزیون دیواری برای فضا های کوچک، باعث میشود که فضای کمتری از پذیرایی شما اشغال شود.

اما اگر فضای شما محدود نیست و به اندازه کافی پذیرایی شما بزرگ است، استفاده از میز تلویزیون های معمولی و پایه دار هم میتواند جذابیت خوبی برای دکوراسیون پذیرایی شما داشته باشد.

miz tv

 

منزل شخصی یا  استیجاری

اینکه محل سکونت شما متعلق به خودتان است یا اینکه مستاجر هستید قطعا در انتخاب میز تلویزیون شما، موثر خواهد بود. بسیاری از صاحب خانه ها خیلی خوش ندارند که دیوارشان را سوراخ کنید و قاب عکس یا میز تلویزیون دیواری و شلف دیواری و … نصب کنید.

به این دلیل که میز تلویزیون جزئی از دکوراسیون داخلی شماست و به احتمال زیاد، پس از اتمام موعد قرارداد، باید آن را با خودتان به منزل جدید ببرید و اثر فک دکوراسیون چسبیده به دیوار، قطعا باقی خواهد ماند. بخصوص اگر دیوار پذیرایی شما، دارای کاغذ دیواری باشد، از بین بردن محل فک، کار چندان آسانی نخواهد بود.

پایه تلویزیون

هماهنگی با سایر اجزا

امروزه خیلی از زوج های جوان، با جستجو در اینترنت و یا اینستاگرام، جهیزیه خود را انتخاب و خریداری میکنند.

ست بودن دکوراسیون، یک اصل مهم در زیبایی خانه شماست. گاهی ممکن است یک انتخاب اشتباه، تمام زیبایی منزل شما را از بین ببرد. در انتخاب میز تلویزیون مناسب، سایز اجزای دکوراسیون منزل شما دخیل خواهند بود.

ممکن است چیدمان منزل شما خیلی با میز تلویزیون دیواری ست نباشد و یا اینکه اگر میز تلویزیون پایه دار خریداری کنید، ست جالبی با سایز اجزای منزل شما از آب در نیاید.

این مورد سلیقه ای میباشد و بستگی به چیدمان داخلی شما دارد. پیشنهاد میکنیم حتما میز تلویزیون خود را هماهنگ با سایر اجزای دکوراسیون داخلی خود تهیه کنید.

میز tv

فرزند کوچک داشتن

با بالا رفتن قیمت لوازم خانگی و بخصوص قیمت تلویزیون های نسل جدید، باید حداکثر تلاش را داشته باشید که لوازم خانگیتان معیوب نشوند.

تلویزیون های led نسل جدید، بدلیل داشتن صفحه نمایش بزرگ و همچنین ظرافت بالا، دائما در معرض شکسته شدن بخصوص در قسمت صفحه نمایش میباشند. اگر شما هم در خانوادتان کودک خردسال و یا نوجوان دارید، باید بیشتر مواظب باشید که با تلویزیون منزلتان مهربان باشند!

پیشنهاد ما برای خانواده هایی که کودک خردسال دارند این است که از میز تلویزیون دیواری استفاده کنند. استفاده از میز تلویزیون دیواری بمنظور نصب تلویزیون روی دیوار و از دسترس خارج کردن آن از کودکتان، بهترین روش برای محافظت از تلویزیون و کودکتان میباشد.

 

میز تلوزیون

مورد استفاده از میز تلویزیون

اینکه شما بخواهید از میز تلویزیون فقط به منظور محلی برای قرار گرفتن تلویزیونتان استفاده کنید یا قصد دارید در کنار آن از سایر دکوری ها استفاده کنید و همچنین نوع المان دکوری که میخواهید در کنار آن قرار دهید، در انتخاب شما موثر خواهد بود. فرض کنید که شما قصد دارید در کنار تلویزیون خود، چند عدد قاب عکس هم داشته باشید یا اینکه بخواهید یک ظرف تزئینی در کنار آن داشته باشید.

در این مورد باید مورد استفاده از میز تلویزیون خود را مشخص کنید تا میز تلویزیون مناسب را برای منزلتان خریداری نمائید.

میز تلویزیون چوبی بخرم یا ام دی اف؟

وقتی صحبت از انتخاب میز تلویزیون چوبی یا ام دی اف به میان می آید، احتمالا شما در انتخاب مهم ترین المان فضای کانونی منزلتان یعنی میز تلویزیون با چالش رو به رو شده اید. دو متریال پر طرفدار ام دی اف و چوب از رایج ترین و محبوب ترین گزینه های موجود برای انتخاب جنس میزتلویزیون هستند. با صرف نظر از رقابت های موجود در بازار در این گفتار با توضیح بیشتر درباره هر کدام از این متریال شما را در انتخاب بین میز تلویزیون چوبی یا ام دی اف راهنمایی خواهیم کرد.

میز تلویزیون ام دی اف

با وجود اینکه متریال چوبی همواره جز اصلی ترین الگوهای طراحی دکوراسیون هستند، پس از منسوخ شدن میز تلویزیون های شیشه ای متریال ام دی اف به محبوبیت رسیدند. در حال حاضر متریال ام دی اف با تنوع در طرح، مدل و قیمت مناسب از اصلی ترین رقبای متریال چوب به شمار می آیند و در بیشتر بخش های خانه مانند کابینت آشپزخانه، درهای ساختمان و… تا حدی جای متریال چوبی را هم اشغال کرده اند؛

اما در دکوراسیون داخلی هنوز هم چوب به عنوان یکی از محبوب ترین گزینه ها با سلیقه های مختلف و سبک های چیدمان گوناگون سازگاری دارد. اگر بخواهیم ویژگی مثبت ام دی اف را به طور ویژه بررسی کنیم، می توانیم به مواردی مانند تنوع در ابعاد و مدل، مقاومت در برابر رطوبت و حرارت، داشتن قابلیت ضد خش، امکان ترکیب با متریال های دیگر و… اشاره کنیم. البته باید به تمام این ویژگی ها قیمت مناسب را هم اضافه کنیم. شاید همین قیمت مقرون به صرفه اصلی ترین دلیل شکل گیری رقابت بین متریال چوب و ام دی اف در دکوراسیون داخلی منزل باشد.

میز تلویزیون چوبی

میز تلویزیون چوبی

میز تلویزیون چوبی همواره از محبوب ترین گزینه ها در انتخاب متریال میز تلویزیون و سایر وسایل دکوراسیون داخلی بوده و هست. تاریخچه استفاده از متریال چوب در دکوراسیون داخلی به اندازه زندگی بشر قدمت دارد.

طبیعی بودن، زیبایی ذاتی و دوام بالا اصلی ترین دلایل برای این انتخاب همیشگی هستند. میز تلویزیون های چوبی قبل از ظهور میز تلویزیون های فلزی و شیشه ای هم از انتخاب های لوکس و اشرافی دکوراسیون داخلی به حساب می آمدند. در حال حاضر نیز با وجود تنوع بی نظیری از انواع مدل میز تلویزیون ام دی اف، برنز و متریال های ترکیبی دیگر مانند سنگ و سایر فلزات، میز تلویزیون چوبی همواره پر طرفدار است.

میز تلویزیون چوبی یا ام دی اف

اگر قصد خرید میز تلویزیون چوبی یا ام دی اف را دارید، برای داشتن بهترین انتخاب باید معیار های مختلفی را در نظر بگیرید. معیار هایی نظیر ماندگاری و دوام، زیبایی، قیمت و… از اصلی ترین دلایل انتخاب بین میز تلویزیون چوبی یا ام دی اف هستند. در ادامه با ارایئ توضیحات بیشتر در مورد هر کدام از این متریال برای انتخاب بهتر به شما کمک خواهیم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *