دکوراسیون

میز تلویزیون و راهنمای انتخاب و خرید آن

تصویر میز تلوزیون مدرن

میز تلوزیون از جمله لوازم منزلی است که در یکصد سال گذشته همراه تلوزیون وارد خانه‌ها شده است. همزمان با روند تکامل تلویزیون‌ها، میزها نیز تغییر کرده‌اند و امروزه شاهد عرضه انواع و طرح‌های گوناگون میز TV در بازار هستیم. به جرات می‌توان گفت تنوع میزهای تلویزیون بسیار بیشتر از تلویزیون‌هاست و از این رو انتخاب میز تلویزیون مناسب برای مشتری سخت تر از انتخاب خود تلویزیون شده است. بر همین اساس ما در تیم تحریریه باکس‌ماکس تصمیم گرفتیم این پست را با هدف ارائه اطلاعاتی کاربردی برای کمک به خرید میز تلوییون مناسب تهیه و منتشر کردیم. پس اگر تصمیم به خرید میز تلوزیون دارید در ادامه با ما همراه باشید.

نقش میز تلوزیون در دکوراسیون منزل

میز تلویزیون صرفا یک وسیله برای قرار دادن تلویزیون نیست و تاثیر زیادی بر دکوراسیون اطرافش دارد. تلویزیون در دکوراسیون داخلی خانه یک نقطه کانونی ایجاد می‌کند و ما مبلمان و دکوراسیون اطراف تلویزیون را متناسب و به سمت تلویزیون می‌چینیم. در نتیجه انتخاب اشتباه میز TV می‌تواند در آینده آزار دهنده باشد.

 

 

تصویر تلویزیون در منزل

 

 

انواع رایج میز تلویزیون

از زمان اختراع تلویزیون تا کنون انواع زیادی از میزها با اسامی و طرح‌های گوناگون روانه بازار شده‌اند که بسیاری از آن‌ها دیگر استفاده نمی‌شوند. از این رو ما در اینجا فقط به معرفی انواع رایج آن می‌پردازیم.

انواع میز تلویزیون از نظر سبک ظاهری

میز تلویزیون‌ها را می‌توان از نظر سبک ظاهری‌شان به دو نوع کلی میز تلوزیون مدرن و کلاسیک تقسیم نمود. همانطور که می‌دانید میز تلوییون‌های کلاسیک دارای جزئیات و ریزه کاری‌های زیادی در طراحی‌شان هستند. پایه‌های منبد کاری شده، لبه‌ها و طرح‌های منحنی و ابزار خورده از جمله مشخصات این سبک میز TV می‌باشد.

برخلاف میز تلویزیون کلاسیک، میز مدرن ظاهر بسیار ساده‌ای دارد و در بسیاری موارد این میز‌ها اصلا پایه ندارند و اگر هم دارند چندان جلب توجه نمی‌کند.‌ لبه‌های صاف و ساده و بدون هیچ گونه ابزار و تزیین از دیگر مشخصات این گونه میزهاست.

انواع میز TV از نظر محل قرارگیری

این میزها را می‌توان از نظر نوع قرارگیری به دو نوع میز تلویزیون دیواری و معمولی (زمینی) تقسیم نمود. میز تلویزیون‌های دیواری همزمان با ظهور تلویزیون‌های ال سی دی (LCD) به بازار عرضه شدند و مورد استقبال مشتریان قرار گرفتند. این نوع میز ظاهری مدرن به دکوراسیون می‌دهد.

 

 

تصویر میز تلویزیون دیواری

 

 

 

انواع میز تلویزیون از نظر متریان

میز تلویزیون‌ها را بر اساس جنس (متریال) می‌توان به 5 نوع تقسیم نمود.

میز چوبی

این نوع میز همانطور که از نامش پیداست از چوب طبیعی ساخته شده و به دلیل گرانقیمت بودن متریال مصرفی قیمت تمام شده آن بسیار بالاست.

میز ام دی اف (MDF)

این میز از متریال ام دی اف ساخته شده و معمولا دارای یک نوع روکش ملامینه می‌باشد. ام دی اف یک نوع چوب مصنوعی است که از براده‌های چوب طبیعی ساخته شده و از لترون (نئوپان) متراکم‌تر است و به نسبت تراکم بیشتر مقاومت آن نیز بیشتر می‌باشد. روکش ملامینه هم در حقیقت یک لایه نازک از جنس ملامین است که روی ورق‌های ام دی اف پرس شده و علاوه بر زیبایی، بر مقاومت و طول عمر ام دی اف نیز می‌افزاید.

میز فلزی

کاربرد این نوع میز TV به اندازه میز ام دی اف نیست و کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما از نظر زیبایی معمولا میزهای فوق العاده زیبا و هنری هستند.

میز شیشه‌ای

میزهای شیشه‌ای هم از جمله میزهای پرکاربرد هستند که البته در سال‌های اخیر استفاده از آن‌ها کم شده است و چندان روی مد نیستند، ولی هنوز هم تولید می‌شوند و مشتریان خاص خود را دارند.

ترکیبی از موارد قبلی

میزهایی هم هستند که از ترکیب دو و یا چند متریال مختلف ساخته شده‌اند که اتفاقا میزهای زیبایی هم هستند. اگر گشتی در اینترنت بزنید با میزهایی مواجه می‌شوید که بدنه آن‌ها از جنس ام دی اف روکش دار است و سطح رویی آن‌ها شیشه‌ای است. حتی در مواردی بایه‌های فلزی در بین طبقات میز استفاده شده است که جلوه‌ای خاص و زیبا به آن می‌بخشد.

سایز میز TV

سایز میز (چه دیواری و چه غیر دیواری) به دو عامل بستگی دارد:

1- ابعاد تلویزیون

2- فضای منزل


میز تلویزیون یا ست میز تلوزیون

میز تلویزیون بخریم یا ست میز تلویزیون؟

تلویزیون بخریم یا ست میز تلویزیون؟ این همان سوالیست که وقتی قصد خرید میز تلویزیون را داشته باشید، ممکن است در ذهن شما نقش ببندد. با باکس ماکس همقدم باشید تا این موضوع مهم را با هم برسی کنیم!

برای پیدا کردن پاسخ خود بهتر است ابتدا به تعریف میز تلویزیون و ست میز تلویزیون بپردازیم و سپس آنها را مقایسه نموده و بهترین انتخاب را برای داشتن یک خانه جذاب داشته باشیم!

میز تلویزیون

حتما همه شما با میز تلویزیون آشنا هستید. میز تلویزیون ها در دونوع دیواری و زمینی تولید میشوند. میز تلویزیون های زمینی، همانند یک میز معمولی روی زمین قرار گرفته و تلویزیون شما روی آن قرار میگیرد. اما میز تلویزیون دیواری به نحوی طراحی و ساخته میشود که روی دیوار منزل شما مستقر شود.

میز تلویزیون دیواری سه مزیت مهم نسبت به میز تلویزیون زمینی دارد!

 1. بدلیل نصب شدن روی دیوار، فضایی را اشغال نمیکند.
 2. شیک تر مدرن تر میباشد و در دکوراسیون های امروزی پرکاربرد تر است.
 3. تلویزیون شما را از دسترسی اطفال و کودکان بمنظور جلوگیری از آسیب دیدگی دور میکند.

ست میز تلویزیون

ست میز تلویزیون در واقع یک میز تلویزیون است که با تعدادی اجزای دیگر در طرفین تلویزیون شما قرار میگیرد. این اجزا میتوانند شلف دیواری، باکس دیواری، صندلی های کوچک و … باشند. در ست میز تلویزیون، میز تلویزیون میتواند زمینی و یا دیواری باشد و اجزای آن روی دیوار نصب شده و یا در طرفین آن به صورت پایه ای قرار بگیرند. البته نمونه دیواری ست میز تلویزیون و یا دکور دیواری تلویزیون مدرن تر است.

میز تلویزیون بخریم یا ست میز تلویزیون؟

اگر بین میز تلویزیون یا ست میز تلویزیون مردد شده اید، باید چند مورد مهم را در نظر بگیرید که در انتخاب شما دخیل هستند؛

بودجه و هزینه خرید

به صورت کلی هزینه خرید ست میز تلویزیون از میز تلویزیون در صورتی که از متریال یکسات تشکیل شده باشند و کیفیت یکسانی داشته باشند، بیشتر است. یعنی شما برای خرید ست میز تلویزیون باید بیشتر هزینه کنید. دلیل آن هم بخاطر استفاده از متریال بیشتر با جزئیات بیشتر در ست میز تلویزیون میباشد.

فضای نصب

یکی از مهم ترین فاکتور ها که در خرید شما دخیل است، میزان فضای شماست. ست میز تلویزیون معمولا فضای بیشتری را چه در مدل زمینی و چه در مدل دیواری اشغال میکند. بنابراین اگر محدودیت فضا دارید بهتر است از میز تلویزیون استفاده کنید؛ اما اگر منزل شما به اندازه کافی بزرگ است و مشکل فضا ندارید، پیشنهاد ما استفاده از ست میز تلویزیون میباشد.

سبک دکوراسیون

سبک دکوراسیون شما در انتخاب شما قطعا دخیل میباشد. اگر دکوراسیون داخلی منزل شما مدرن است، ما ست میز تلویزیون را پیشنهاد میکنیم. اما در صورتی که سبک دکوراسیون کلاسیک و قدیمی تر را برگزیده اید، بهتر است از میز تلویزیون های زمینی استفاده کنید. البته ست میز تلویزیون هایی هم موجودند که با سبک کلاسیک طراحی شده اند و میتوانید آنها را انتخاب و خریداری کنید. اما حتما به متریال استفاده شده و همچنین کیفیت ساخت هم توجه ویژه داشته باشید!

اکسسوری های تزئینی

خیلی ها با توجه به علاقه شان به اکسسوری های تزئینی، تعداد زیادی از آنها راه تهیه میکنند و دوست دارند دکوراسیون داخلی خود را با آنها آذین ببخشند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، بهتر است ست میز تلویزیون تهیه کنید؛ زیرا با توجه به جزئیاتی که دارد میتواند شما را در ساماندهی وسایل تزئینی و اکسسوری های شما کمک کند.

کتابخانه

در صورتی که شما اهل مطالعه هستید و کتابهای فراوانی در خانه دارید، برای ساماندهی کتابهایتان میتوانید یک ست میز تلویزیون سفارش دهید که دارای قفسه کتاب (کتابخانه) هم باشد. بدین صورت در فضا هم صرفه جویی نموده اید.

در پایان باز هم سلیقه شما در انتخاب شما قطعا موثر خواهد بود. میز تلویزیون دارای مزایایی همچون اشغال فضا و هزینه کمتر و جمع و جور بودن را داراست و ست میز تلویزیون با اینکه هزینه بالاتری نسبت به میز تلویزیون را داراست و فضای بیشتری را اشغال میکند، هم زیبایی بیشتری به دکوراسیون مدرن شما میبخشد و همچنین فضای بیشتری را جهت ساماندهی وسایل تزئینی و اکسسوری های شما خواهد داشت.

 


 

میز تلویزیون

 

میز تلویزیون دیواری بخریم یا زمینی؟

میزتلویزیون سالهاست که جزوی از دکوراسیون داخلی به حساب می آید. میز تلویزیون، در طراحی دکوراسیون منزل برای ما ایرانی ها یکی از اجزای مهم و قابل توجه میباشد و خیلی از ماها برای خرید میزتلویزیون ساعت ها و شاید هم روز ها وقت میگذاریم تا بتوانیم میز تلویزیون مناسب برای منزل خود را انتخاب و خریداری کنیم.اما خرید میز تلویزیون مناسب که بتواند به خوبی نیاز های شما را برطرف کرده و همچنین دکوراسیون منزل شما را کاملتر کند، مستلزم دانستن نکاتیست که “باکس ماکس” آنها را در این مقاله برای شما بیان نموده است.

میز تلویزیون دیواری

با کوچکتر شدن آپارتمان ها در سرتاسر دنیا و همچنین مطرح شدن دکوراسیون داخلی منزل برای افراد خوش سلیقه، هر روز شاهد ورود یک المان نو و ایده ی تازه برای دکوراسیون هستیم. میزتلویزیون های دیواری هم یکی از همین المان هایی است که چند سالیست پا به عرصه ی دکوراسیون داخلی منازل گذاشته.

شاید در ابتدا کسی فکرش را هم نمیکرد که روزی بخواهد تلویزیون منزل خود را همانند یک قاب عکس به دیوار وصل کند؛ اما با ورود تلویزیون های lcd و led و باریکتر شدن نسل تلویزیون ها، این ایده در ذهن طراحان دکوراسیون داخلی شکل گرفت که میزتلویزیون را هم میتوانند روی دیوار نصب کنند.

شرکت های سازنده تلویزیون های نسل جدید نیز، این امکان را در محصولات خود فراهم کردند که با پایه نگهدارنده و گیره ای که در پشت تلویزیون ها تعبیه شده است، بتوانید تلویزیون خود را روی دیوار نصب کنید!

اما نصب کردن تلویزیون روی دیوار، مشکلاتی را هم به همراه داشت. از جمله مهم ترین آنها این بود که هیج محلی برای قرار گرفتن سایر دستگاه های متصل به تلویزیون همانند دستگاه های پخش dvd، ماهواره یا کنسول های بازی و… دیگر وجود نداشت.

به همین دلیل، طراحان دکوراسیون داخلی به این فکر افتاند که باید این مشکل را با طراحی میز تلویزیون دیواری حل کنند! آنها با طراحی میز تلویزیون های دیواری، علاوه بر حل مشکل مذکور، توانستند زیبایی خاصی را به دکوراسیون منزل هدیه دهند.

با این وجود، خیلی ها باز هم ترجیح میدهند به دلایلی میز تلویزیون زمینی داشته باشند تا دیواری.

 

همچنین بخوانید: میز تلویزیون و راهنمای خرید و انتخاب آن

 

میز تلویزیون دیواری و زمینی

میز تلویزیون دیواری بخریم یا زمینی

خیلی از ما ها ممکن است در خرید میز تلویزیون دچار سردرگمی شویم که حالا ما باید چه نوع میز تلویزیونی را برای منزل خود انتخاب کنیم؟ در پاسخ به این سوال چند عامل موثر هستند که باید آنها را بررسی کنید تا بتوانید میز تلویزیون مناسب خود را خریداری کنید که به تفصیل برای شما شرح داده میشود؛

 

میزان فضا

اولین فاکتوری که در انتخاب نوع میز تلویزیون شما موثر است، میزان فضای شماست. اگر منزل شما کوچک است و فضای محدود و به خصوص پذیرایی کوچکی دارد، میز تلویزیون دیواری انتخاب مناسبی برای شما میباشد.

استفاده از میز تلویزیون دیواری برای فضا های کوچک، باعث میشود که فضای کمتری از پذیرایی شما اشغال شود.

اما اگر فضای شما محدود نیست و به اندازه کافی پذیرایی شما بزرگ است، استفاده از میز تلویزیون های معمولی و پایه دار هم میتواند جذابیت خوبی برای دکوراسیون پذیرایی شما داشته باشد.

 

miz tv

 

منزل شخصی یا  استیجاری

اینکه محل سکونت شما متعلق به خودتان است یا اینکه مستاجر هستید قطعا در انتخاب میز تلویزیون شما، موثر خواهد بود. بسیاری از صاحب خانه ها خیلی خوش ندارند که دیوارشان را سوراخ کنید و قاب عکس یا میز تلویزیون دیواری و شلف دیواری و … نصب کنید.

به این دلیل که میز تلویزیون جزئی از دکوراسیون داخلی شماست و به احتمال زیاد، پس از اتمام موعد قرارداد، باید آن را با خودتان به منزل جدید ببرید و اثر فک دکوراسیون چسبیده به دیوار، قطعا باقی خواهد ماند. بخصوص اگر دیوار پذیرایی شما، دارای کاغذ دیواری باشد، از بین بردن محل فک، کار چندان آسانی نخواهد بود.

پایه تلویزیون

هماهنگی با سایر اجزا

امروزه خیلی از زوج های جوان، با جستجو در اینترنت و یا اینستاگرام، جهیزیه خود را انتخاب و خریداری میکنند.

ست بودن دکوراسیون، یک اصل مهم در زیبایی خانه شماست. گاهی ممکن است یک انتخاب اشتباه، تمام زیبایی منزل شما را از بین ببرد. در انتخاب میز تلویزیون مناسب، سایز اجزای دکوراسیون منزل شما دخیل خواهند بود.

ممکن است چیدمان منزل شما خیلی با میز تلویزیون دیواری ست نباشد و یا اینکه اگر میز تلویزیون پایه دار خریداری کنید، ست جالبی با سایز اجزای منزل شما از آب در نیاید.

این مورد سلیقه ای میباشد و بستگی به چیدمان داخلی شما دارد. پیشنهاد میکنیم حتما میز تلویزیون خود را هماهنگ با سایر اجزای دکوراسیون داخلی خود تهیه کنید.

 

میز tv

فرزند کوچک داشتن

با بالا رفتن قیمت لوازم خانگی و بخصوص قیمت تلویزیون های نسل جدید، باید حداکثر تلاش را داشته باشید که لوازم خانگیتان معیوب نشوند.

تلویزیون های led نسل جدید، بدلیل داشتن صفحه نمایش بزرگ و همچنین ظرافت بالا، دائما در معرض شکسته شدن بخصوص در قسمت صفحه نمایش میباشند. اگر شما هم در خانوادتان کودک خردسال و یا نوجوان دارید، باید بیشتر مواظب باشید که با تلویزیون منزلتان مهربان باشند!

پیشنهاد ما برای خانواده هایی که کودک خردسال دارند این است که از میز تلویزیون دیواری استفاده کنند. استفاده از میز تلویزیون دیواری بمنظور نصب تلویزیون روی دیوار و از دسترس خارج کردن آن از کودکتان، بهترین روش برای محافظت از تلویزیون و کودکتان میباشد.

 

میز تلوزیون

مورد استفاده از میز تلویزیون

اینکه شما بخواهید از میز تلویزیون فقط به منظور محلی برای قرار گرفتن تلویزیونتان استفاده کنید یا قصد دارید در کنار آن از سایر دکوری ها استفاده کنید و همچنین نوع المان دکوری که میخواهید در کنار آن قرار دهید، در انتخاب شما موثر خواهد بود. فرض کنید که شما قصد دارید در کنار تلویزیون خود، چند عدد قاب عکس هم داشته باشید یا اینکه بخواهید یک ظرف تزئینی در کنار آن داشته باشید.

در این مورد باید مورد استفاده از میز تلویزیون خود را مشخص کنید تا میز تلویزیون مناسب را برای منزلتان خریداری نمائید.

 


 

میز تلویزیون چوبی یا mdf

 

میز تلویزیون چوبی بخرم یا ام دی اف؟

وقتی صحبت از انتخاب میز تلویزیون چوبی یا ام دی اف به میان می آید، احتمالا شما در انتخاب مهم ترین المان فضای کانونی منزلتان یعنی میز تلویزیون با چالش رو به رو شده اید. دو متریال پر طرفدار ام دی اف و چوب از رایج ترین و محبوب ترین گزینه های موجود برای انتخاب جنس میزتلویزیون هستند. با صرف نظر از رقابت های موجود در بازار در این گفتار با توضیح بیشتر درباره هر کدام از این متریال شما را در انتخاب بین میز تلویزیون چوبی یا ام دی اف راهنمایی خواهیم کرد.

 

میز تلویزیون ام دی اف

با وجود اینکه متریال چوبی همواره جز اصلی ترین الگوهای طراحی دکوراسیون هستند، پس از منسوخ شدن میز تلویزیون های شیشه ای متریال ام دی اف به محبوبیت رسیدند. در حال حاضر متریال ام دی اف با تنوع در طرح، مدل و قیمت مناسب از اصلی ترین رقبای متریال چوب به شمار می آیند و در بیشتر بخش های خانه مانند کابینت آشپزخانه، درهای ساختمان و… تا حدی جای متریال چوبی را هم اشغال کرده اند؛

اما در دکوراسیون داخلی هنوز هم چوب به عنوان یکی از محبوب ترین گزینه ها با سلیقه های مختلف و سبک های چیدمان گوناگون سازگاری دارد. اگر بخواهیم ویژگی مثبت ام دی اف را به طور ویژه بررسی کنیم، می توانیم به مواردی مانند تنوع در ابعاد و مدل، مقاومت در برابر رطوبت و حرارت، داشتن قابلیت ضد خش، امکان ترکیب با متریال های دیگر و… اشاره کنیم. البته باید به تمام این ویژگی ها قیمت مناسب را هم اضافه کنیم. شاید همین قیمت مقرون به صرفه اصلی ترین دلیل شکل گیری رقابت بین متریال چوب و ام دی اف در دکوراسیون داخلی منزل باشد.

 

میز تلویزیون چوبی

 

میز تلویزیون چوبی

میز تلویزیون چوبی همواره از محبوب ترین گزینه ها در انتخاب متریال میز تلویزیون و سایر وسایل دکوراسیون داخلی بوده و هست. تاریخچه استفاده از متریال چوب در دکوراسیون داخلی به اندازه زندگی بشر قدمت دارد.

طبیعی بودن، زیبایی ذاتی و دوام بالا اصلی ترین دلایل برای این انتخاب همیشگی هستند. میز تلویزیون های چوبی قبل از ظهور میز تلویزیون های فلزی و شیشه ای هم از انتخاب های لوکس و اشرافی دکوراسیون داخلی به حساب می آمدند. در حال حاضر نیز با وجود تنوع بی نظیری از انواع مدل میز تلویزیون ام دی اف، برنز و متریال های ترکیبی دیگر مانند سنگ و سایر فلزات، میز تلویزیون چوبی همواره پر طرفدار است.

میز تلویزیون چوبی یا ام دی اف

اگر قصد خرید میز تلویزیون چوبی یا ام دی اف را دارید، برای داشتن بهترین انتخاب باید معیار های مختلفی را در نظر بگیرید. معیار هایی نظیر ماندگاری و دوام، زیبایی، قیمت و… از اصلی ترین دلایل انتخاب بین میز تلویزیون چوبی یا ام دی اف هستند. در ادامه با ارایئ توضیحات بیشتر در مورد هر کدام از این متریال برای انتخاب بهتر به شما کمک خواهیم کرد.

برتری های میز تلویزیون چوبی

میز تلویزیون های ساخته شده با متریال چوب عموما بسیار سبک تر از مدل های ساخته شده از متریال ام دی اف هستند؛ بنابراین اولین برتری میز تلویزیون های چوبی در مقایسه با میز تلویزیون های ام دی اف، وزن سبک آن ها خواهد بود.

میز تلویزیون های چوبی گرما و حس طبیعت دوستی بیشتری نسبت به دکوراسیون داخلی القا می کنند و عموما محصولات ساخته شده از متریال چوب طبیعی ظاهری زیبا تر و با اصالت تر نسبت به نمونه های ساخته شده از متریال ام دی اف و فلز دارند. به علاوه متریال چوب نمایی کلاسیک و مجلل دارد و معمولا به راحتی با چوب مبلمان و سایر وسایل خانه ست می شود. به طور کلی چوب المانی با اصالت، زیبا و زندگی بخش است که وجود آن در دکوراسیون منزل باعث شخصیت بخشی به دکوراسیون داخلی می شود. دکوراسیون انحصاری نیز یکی دیگر از برتری های متریال چوب در میز تلویزیون و سایر وسایل منزل است.

چوب قابلیت ایجاد طراحی های خاص، نقوش برجسته و تجملی، برش های منظم یا نامنظم و… را دارد و می توان آن را در حالت کاملا سفارشی در دکوراسیون منزل به کار برد. هم­چنین در مقایسه متریال چوب و ام دی اف حفظ نما و داشتن ماندگاری از برتری های چوب به شمار می رود. با وجود اینکه متریال ام دی اف در مقابل حرارت و رطوبت مقاومت بیشتری نسبت به چوب دارد اما به دلیل اینکه از متریال صنعتی ساخته می شود نسبت به چوب بسیار زودتر جلوه کهنه و فرسوده ای به خود می گیرد.

در حقیقت میز تلویزیون چوب تا سال ها با همان جلوه و اصالت باقی می ماند اما ام دی اف خیلی زود از رونق می افتد و ظاهری کدر و مات می گیرد. موضوع دیگری که از برتری های چوب نسبت به ام دی اف به حساب می آید این است که چوب متریالی طبیعی است که سالیان سال در دکوراسیون مورد استفاده قرار گرفته است و به خاطر ظاهر زیبا و کیفیت بالا هیچ گاه از مد نمی افتد اما ام دی اف بعد از دوران محبوبیت نسبت کوتاه در رقابت با متریالی نظیر های گلاس و ممبران تقریبا از رونق افتاده است.


برتری های میز تلویزیون ام دی اف

با صرف نظر کردن از دو مقوله زیبایی و وزن کمتر که جزء اصلی ترین دلایل انتخاب میزتلویزیون چوب هستند، میز تلویزیون هایی از جنس ام دی اف را می توان جز پر طرفدار ترین انواع میز تلویزیون به حساب آورد. با وجود اینکه مهم ترین معیاری که بیشتر افراد در انتخاب بین میز تلویزیون چوبی یا ام دی اف به آن توجه می کنند قیمت ارزان تر ام دی اف نسبت به چوب است؛

اما برتری های دیگری هم می توان برای میز تلویزیون ام دی اف در نظر گرفت از جمله اینکه نسبت به میز تلویزیون چوبی دوام و مقاومت بالاتری در برابر رطوبت و حرارت دارند. هم­چنین میز تلویزیون ام دی اف معمولا ظاهری ضد خش دارد. تنوع بی نظیر انواع مدل های ام دی اف و ظاهر مدرن آن ها هم از دلایل دیگر محبوبیت این میز تلویزیون ها به حساب می آیند.

 


 

 

کدام مدل میز تلویزیون برای دکوراسیون شما مناسب تر است؟

برای خانم ها و آقایانی که به ظاهر زیبای خانه خود اهمیت می دهند و می خواهند از لوازم و دکوراسیون مدرن و به روز استفاده کنند، بسیار مهم است که سبک لوازم قسمت های مختلف منزل آنها با یکدیگر ست باشند و بدین طریق، یک منزل مدرن و جذاب داشته باشند.

 

میز تلویزیون را می توان یکی از لوازم دکوری خانه دانست که ظاهر شکیل آن باعث زیبایی بیشتر سایر دکوری ها و لوازم خانه می شود. اما منظور از میز تلویزیون شیک این نیست که حتما باید گران باشد یا از لوکس ترین مغازه های شهر آن را بخرید، بلکه منظور این است که در انتخاب میز تلویزیون دقت کنید که با دکوراسیون خانه هماهنگ باشد.

 

میز تلویزیون مدل های مختلفی دارد که نیاز سلیقه های مختلف را تامین می کند. این میز تلویزیون ها از چوپ، شیشه و … ساخته می شوند و دارای سایز ها و اندازه های مختلفی هستند.

 

 

انتخاب میز تلویزیون کلاسیک

اگر لوازم و دکوراسیون منزل شما در دسته بندی کلاسیک قرار دارد، حتما برای زیبایی بیشتر خانه میز تلویزیون را هم از نوع کلاسیک انتخاب کنید تا با سایر لوازم خانه هم خوانی داشته باشد. میز تلویزیون کلاسیک اصولاً از چوب ساخته می شود و به دلیل استفاده از چوب برای همه قسمت های آن و بالا بودن قیمت چوب طبیعی، قطعا قیمت بالایی دارد. البته در بعضی مدل های میز تلویزیون کلاسیک دیده شده است که پایه ها و لبه های میز از متریال هایی مانند استیل نیز کار شده اند.

بسیاری از میز تلویزیون های کلاسیک نیز از متریال ام دی اف خام با روکش چوب ساخته می شوند که به دلیل نوع طراحی که دارند در دسته بندی میز تلویزیون های کلاسیک قرار می گیرند.

 

میز تلویزیون مدرن

اکثر خانه ها دکوراسیون سبک مدرن دارند و میز تلویزیون های مدرن نیز به همین دلیل پر فروش تر هستند. میزتلویزیون های مدرن شامل حیطه بزرگی از مدل ها می شوند. این نوع میز تلویزیون ها معمولا از ترکیب چوب و رنگ، ام دی اف خام (MDF) و رنگ، ام دی اف (MDF) هایگلاس براق یا مات، ترکیب استیل و شیشه، استیل و ام دی اف (MDF) و … ساخته می شوند. شما می توانید مناسب ترین رنگ را برای میز تلویزیون خود انتخاب کنید تا با پرده یا آشپزخانه خانه ست باشد. از مهم ترین ویژگی های میز تلویزیون های مدرن، ظرافت و سادگی در طراحی و سهولت استفاده از آن ها می باشد.

در ادامه با چند مدل از دسته بندی میزتلویزیون ها آشنا خواهیم شد.

 

میز تلویزیون زمینی: اگر فضای خالی زیادی در منزل دارید، یا علاقه ای به نصب میز تلویزیون بر روی دیوار ندارید، میز تلویزیون زمینی بهترین انتخاب برای شماست. برای انتخاب میز تلویزیون زمینی دست شما باز است و می توانید هم از نوع کلاسیک و هم از نوع مدرن انتخاب داشته باشید. در میز تلویزیون زمینی، کشوها و باکس هایی تعبیه شده است که فضای مناسبی برای قرار دادن لوازم همراه تلویزیون مانند سی دی و دی وی دی، انواع کابل و محافظ برق را برای شما فراهم می آورد. البته تعداد این کشوها و باکس ها بسته به طرح و مدل انتخابی شما دارد.

 

میز تلویزیون دیواری

میز تلویزیون دیواری این روزها بسیار پر فروش شده است و اگر متراژ منزل شما کم است، یا فضای محدودی را برای قسمت پذیرایی و اتاق تلویزیون در نظر دارید، پیشنهاد می کنیم از دسته میزتلویزیون های دیواری انتخاب کنید. میز تلویزیون دیواری به دلیل طراحی های به روزتر و مدرن، این روزهای بیشتر از سایر مدل ها طرفدار دارند. همانطور که از اسم آن پیداست، میز تلویزیون دیواری توسط اتصالات مخصوص به دیوار نصب می شود و فضای خیلی کمتری نسبت به میز تلویزیون زمینی از منزل شما اشغال می کند. از نظر زیبایی نیز به روزتر و جذاب تر هستند.

نکات مهم برای انتخاب میز تلویزیون

برای خرید میز تلویزیون لازم است چند نکته را مد نظر داشته باشید تا بهترین مدل را انتخاب کنید.

ارتفاع میز

ارتفاع میزی که انتخاب می کنید باید با کوتاه یا بلندی مبلمان منزل در تناسب باشد. مثلا اگر مبل ها بدون پایه هستند ارتفاع میز هم بهتر است کوتاه انتخاب کنید یا اگر مبلمان ندارید، میز بدون پایه و کوتاه انتخاب بهتری است.

رنگ میز تلویزیون

رنگ میز تلویزیون را با رنگ مبل، فرش، آباژور، ساعت و پرده می توانید ست کنید. مثلا اگر دکوراسیون منزل شما ترکیب رنگ های طوسی و سفید است، انتخاب رنگ میز تلویزیون به رنگ سفید بسیار گزینه خوبی می باشد. یا اگر رنگ چیدمان خانه کرم و قهوه ای است، میز تلویزیون چوبی قهوه ای روشن می تواند انتخاب ایده آلی باشد.

طول میز تلویزیون

طول میز تلویزیون را با توجه به اندازه و متراژ اتاق نشیمن یعنی جایی که می خواهید تلویزیون را قرار دهید، انتخاب کنید. اگر محیط کوچکی در اختیار دارید، نباید میز تلویزیون خیلی بزرگ بگیرید که کل فضا را اشغال کند.

توجه به سایز تلویزیون

برای خریدن میز تلویزیون حتما به سایز تلویزیون نیز توجه داشته باشید و میز را نه خیلی بزرگ و نه خیلی کوچک بخرید. میز خیلی بزرگ تر از تلویزیون باعث کوچک دیده شدن تلویزیون می شود و میز خیلی کوچک هم اصلا ظاهر زیبایی ندارد. در کل بهتر است اندازه میز کمی بزرگ تر از تلویزیون باشد. طول استاندارد برای تلویزیون های مورد استفاده در منازل بین 180 تا 240 سانتی متر می باشد. هر چقدر سایز (اینچ) تلویزیون شما بیشتر است، بهتر است تا به مدل هایی با طول های بیشتر مانند 240 فکر کنید.

 


 

تصویر دکور دیواری شامل شلف دیواری

دکور دیواری و انواع آن شامل شلف و باکس و میز تلویزیون

 

دکور دیواری قسمتی از دکوراسیون داخلی است که تاریخچه‌ای طولانی دارد و قدمت استفاده از دکورهای دیواری به قرن‌ها قبل می‌رسد. در کشور ما از هزاران سال پیش از نوعی طبقه دیواری شلف مانند، به نام طاقچه استفاده می‌کردند که داخل دیوار تعبیه می‌شد و اشیاع تزیینی و … را روی آن قرار می‌دادند یا در مناطق شمالی ایران که بسیاری از خانه‌ها را از چوب درختان می‌ساختند، از شلف ‌های چوبی به عنوان دکور دیواری استفاده می‌کردند.

انواع دکور دیواری

امروزه دکورهای دیواری تنوع بیشتری یافته‌اند که عبارتند از شلف دیواری، باکس دیواری، میز تلویزیون دیواری و ترکیبی از آن‌ها.

 

شلف 5 تکه

 

شلف دیواری

شلف دیواری ساده ترین، ارزانترین و در عین حال یکی از پرطرفدارترین دکورهای دیواری است. شلف‌های دیواری که در طرح‌ها، رنگ‌ها و سایزهای مختلف تولید می‌شوند. شلف‌ها در حالت کلی دارای دو نوع هستند که عبارتند از شلف ایستاده و شلف دیواری.

 • شلف ایستاده

شلف ایستاده به گونه‌ای از شلف‌ها گفته می‌شود که بر روی یک سازه چوبی نصب می‌شوند و آن سازه مماس با دیوار قرار می‌گیرد. در این حالت وزن کل مجموعه بر روی زمین قرار گرفته و ممکن است فقط برای جلوگیری از حرکت به دیوار پیچ شوند (به اصطلاح فیکس شوند).

 

 

تصویر شلف ایستاده

نمونه یک شلف ایستاده که بر روی دیوار نصب نشده است

 

 

 • شلف دیواری

برخلاف شلف ایستاده، شلف دیواری مستقیما بوسیله پایه به دیوار متصل می‌شود و وزن آن روی دیوار قرار می‌گیرد. در این حالت پایه متصل کننده شلف به دیوار از اهمیت زیادی برخوردار است.

امروزه شلف‌ها را از انواع چوب‌های طبیعی، مصنوعی (ام دی اف)، PVC و حتی ورق‌های فلزی می‌سازند. در برخی از انواع شلف دیواری پایه قابل مشاهده و در برخی مخفی است.

 

تصویر شلف دیواری باکس‌ماکس

شلف دیواری باکس‌ماکس از جنس ام دی اف با روکش اکسترا

 

 

تصویر شلف دیواری تیره رنگ

شلف دیواری تیره رنگ

 

 

تصویر شلف دیواری ساخته شده از ورق فلزی

شلف دیواری ساخته شده از ورق فلزی

 

باکس دیواری

باکس دیواری هم مانند شلف در سایزها، طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون تولید می‌شوند. این باکس‌ها هم ممکن است از انواع چوب‌های طبیعی، مصنوعی و PVC ساخته شوند. باکس‌های دیواری هم ممکن است مانند شلف‌های ایستاده روی یک سازه چوبی نصب شده باشند و یا مستقیما به دیوار پیچ شوند. حالت دیگر نصب باکس دیواری از طریق فیتینگ (هفتی هشتی) است. در این روش باکس‌های دیواری طوری روی دیوار نصب می‌شوند که هیچ جای پیچی از بیرون دیده نمی‌شود.

همچنین بخوانید: میز تلویزیون بخریم یا ست میز تلویزیون؟

 

تصویر چیدمان 77 باکس‌ماکس

چیدمان 77 باکس‌ماکس متشکل از 9 باکس دیواری جداگانه

 

 

تصویر باکس دیواری سفید

باکس دیواری سفید

 

 

میز تلویزیون دیواری

میز تلویزیون دیواری نیز یکی دیگر از انواع دکور دیواری است. این نوع میز تلویزیون‌ها مانند باکس‌های دیواری بر روی دیوار نصب می‌شوند. فرم اصلی استفاده از این نوع میزها به این صورت است که تلویزیون و میز تلویزیون بصورت جداگانه روی دیوار نصب شوند، اما می‌توان تلویزیون را روی میز تلویزیون هم قرار داد و آن را روی دیوار نصب نکرد.

 

تصویر میز تلویزیون دیواری

 

 

تصویر میز تلویزیون دیواری باکس‌ماکس

میز تلویزیون دیواری باکس‌ماکس مدل 01

 


 

ست میز تلویزیون و جلو مبلی

5 مدل ست میز تلویزیون و جلو مبلی برای دکوراسیونی متفاوت

 

ست کردن در دکوراسیون داخلی حرف اول را میزند. اگر کمی با ذوق باشید میتوانید اجزایی از منزل را با هم ست کنید که شاید در وحله اول خیلی بین آنها ارتباطی نبینید! در این مطلب قصد داریم 5 مدل ست جذاب از میز تلویزیون، جلو مبلی، شلف و کنسول را برای شما عزیزان که توسط تیم حرفه ای دکوراسیون داخلی باکس ماکس طراحی شده اند را معرفی نمائیم.

البته شما میتوانید هر کدام از اجزای این ست ها را جدای از هم خریداری کنید، اما مزیت خرید این ست ها قیمت پایین تر به ازای خرید گروهی آنهاست. با ما همقدم باشید!

 

ست شماره 1

ست شماره یک باکس ماکس شامل سه محصول بی نظیر میباشد:

مشخصات:

وزن 110 kg
جنس MDF درجه یک
جنس درب ها MDF هایگلاس سفید مات
نحوه باز شدن کشوها توسط ریل و مگنت فشاری توکار

برای خرید این ست اینجا کلیک کنید


 

ست شماره 2

ست شماره دو باکس ماکس شامل سه محصول بی نظیر میباشد:

مشخصات:

وزن 160 kg
جنس MDF درجه یک
جنس درب ها MDF هایگلاس سفید مات
نحوه باز شدن کشوها توسط ریل و مگنت فشاری توکار

برای خرید این ست اینجا کلیک کنید


 

ست شماره 3

ست شماره سه باکس ماکس شامل سه محصول بی نظیر میباشد:

مشخصات:

وزن 110 kg
جنس MDF درجه یک
جنس درب ها MDF هایگلاس سفید مات
نحوه باز شدن کشوها توسط ریل و مگنت فشاری توکار

برای خرید این ست اینجا کلیک کنید


 

ست شماره 4

ست شماره چهار باکس ماکس شامل سه محصول بی نظیر میباشد:

متریال مجموعه این ست از ام دی اف درجه یک گردویی و قسمت های سفید رنگ ام دی اف هایگلاس سفید مات هستند.با کلیک روی هر کدام از محصولات فوق میتوانید مشخصات کامل محصول را ببینید. به طور کلی با خرید هر کدام از سه محصول فوق به صورت جداگانه، باید مبلغ بیشتری را بپردازید. اما اگر هر سه محصول را با هم سفارش دهید،هزینه‌های جانبی و پرت متریال بهینه شده و تخفیف ویژه شامل خرید شما خواهد شد.

مشخصات:

وزن 150 kg
جنس MDF درجه یک
جنس درب ها MDF هایگلاس سفید مات
نحوه باز شدن کشوها توسط ریل و مگنت فشاری توکار

برای خرید این ست اینجا کلیک کنید


 

ست شماره 5

ست شماره پنج باکس ماکس شامل سه محصول بی نظیر میباشد:

متریال مجموعه این ست از ام دی اف درجه یک گردویی و قسمت های سفید رنگ ام دی اف هایگلاس سفید مات هستند.با کلیک روی هر کدام از محصولات فوق میتوانید مشخصات کامل محصول را ببینید. به طور کلی با خرید هر کدام از سه محصول فوق به صورت جداگانه، باید مبلغ بیشتری را بپردازید. اما اگر هر سه محصول را با هم سفارش دهید،هزینه‌های جانبی و پرت متریال بهینه شده و تخفیف ویژه شامل خرید شما خواهد شد.

مشخصات:

وزن 150 kg
جنس MDF درجه یک
جنس درب ها MDF هایگلاس سفید مات
نحوه باز شدن کشوها توسط ریل و مگنت فشاری توکار

برای خرید این ست اینجا کلیک کنید

 


 

تزیین میز تلویزیون

 

ایده های راحت برای تزیین میز تلویزیون با وسایل ساده

 

امروزه در اغلب سبک های دکوراسیون استفاده از المان های دکوراتیو به وفور دیده می شود. تزیینات و عناصر دکوراتیو  فضا را از یکنواختی و سادگی در می آورند و  نمایان گر سبک دکوراسیون منزل هستند. یکی از اصلی ترین وسایلی که قابلیت استفاده از وسایل دکوراتیو برای تزیین آن وجود دارد میز تلویزیون است. معمولا در هر سبک دکوراسیون میز تلویزیون با اشیا دکوری خاص تزیین می شود. در این مقاله باکس ماکس  ایده هایی شیک و کم هزینه برای تزیین میز تلویزیون به شما معرفی خواهیم کرد.

تزیین میز تلویزیون

جهت خرید این محصول کلیک کنید

 

معیار هایی برای انتخاب بهترین ایده تزیین میز تلویزیون

ایده های زیادی برای تزیین میز تلویزیون وجود دارد، علاوه بر سلیقه شخصی موارد دیگری مانند هماهنگی با دکوراسیون داخلی، تم رنگی میز تلویزیون، جنس و سبک طراحی میز تلویزیون و حتی اصول فنگ شویی هم می توانند در انتخاب نوع تزیین موثر باشند. البته این یک اصل ثابت نیست که وسایل تزیینی که برای دکور میز تلویزیون استفاده می شوند لزوما باید در سبک و تم رنگ با میز تلویزیون هماهنگی داشته باشند. گاهی با یک انتخاب جسورانه می توان از تزیین میز تلویزیون برای ایجاد تضاد و تنوع در دکوراسيون منزل استفاده کرد. اما انتخاب اشیا دکوراتیو که بیشتری هماهنگی را با تم رنگی و سبک دکوراسیون داخلی دارند، انتخابی  کم ریسک و محبوب است. تعداد اکسسوری هایی که برای میز تلویزیون انتخاب می کنید هم در آفرینش جلوه نهایی از اهمیت  بالایی برخوردار است. سعی کنید تعداد اکسسوری ها به گونه ای باشد که مانع از دید تلویزیون و باعث آشفتگی فضا نشود و در عین حال به اندازه کافی به چشم بیایند.

 

تزئین میز تلویزیون

جهت خرید این محصول کلیک کنید

 

معرفی چند ایده ساده و کاربردی برای تزیین میز تلویزیون

ایده های متنوع و قابل دسترس زیادی برای دکور میز تلویزیون وجود دارند که برخی از رایج ترین آن ها به شرح زیر هستند‌.

 • گل و گلدان

گل ها از محبوب ترین عناصر دکوراتیو هستند و حس طبیعت دوستی، طراوت و شادابی را به محیط اطراف  القا می کنند. استفاده از گل های  طبیعی و مصنوعی با گلدان هایی در سایز مناسب،  یکی  از ساده ترین ایده ها برای دکور میز تلویزیون است. شما می توانید از گل هایی مانند انواع کاکتوس، زامیفولیا، پتوس، شمشیری و… با گلدان هایی در رنگ و طرح هماهنگ با بقیه عناصر دکوراسیون داخلی بهره ببرید. البته اگر وقت و حوصله کافی برای نگهداری گل های طبیعی ندارید، می توانید از گلدان های مصنوعی فانتزی هم استفاده کنید. مثلا گلدان هایی که با خوشه گندم تزیین شده اند از محبوب ترین انتخاب ها هستند.

 • مجسمه

مجسمه ها همواره یکی از اکسسوری های رایج  و جزو قدیمی ترین لوازمی هستند که در اکثر سبک های چیدمان منازل مورد استفاده قرار گرفته اند. مجسمه ها می توانند نماد افکار و عواطف ساکنان منزل باشند و جلوه ای مجلل و سلطنتی به دکوراسیون داخلی  می بخشند. شما می توانید از مجسمه هایی با سایز های متفاوت به صورت تکی و یا چندتایی با طرح های متفاوت برای دکور میز تلویزیونتان استفاده کنید.

 • شمع و جا شمعی

امروزه استفاده از شمع و جا شمعی برای تزیین شلف های دیواری، میز عسلی، میز تلویزیون، اپن آشپزخانه، روشویی سرویس های بهداشتی و… بسیار پر طرفدار است. شمع و جا شمعی از اکسسوری های بسیار شیک و جذابی هستند که تقریبا در تمامی سبک های دکوراسیون جا افتاده اند و انرژی مثبت و آرامش را به محیط اطراف القا می کنند. شمع ها از تنوع در ابعاد، اشکال، رایحه و رنگ برخوردار هستند و جا شمعی ها را نیز می توان  متناسب با سایر المان های دکوراسیون داخلی در متریال، مدل و تم رنگی متنوعی انتخاب کرد.

 • کتاب

اگر از شلف تلویزیون یا میز تلویزیون های قفسه دار استفاده می کنید، کتاب ها در ابعاد و طرح های مختلف گزینه های ایده آل و کم هزینه ای برای تزیین میز تلویزیون هستند. شما می توانید کتاب هایی را انتخاب کنید که هم در اوقات فراغت آن ها را مطالعه می کنید و هم رنگ و طرح روی جلد آن ها با دکوراسیون محیط هماهنگ است. البته در مورد استفاده از کتاب به عنوان تزیین باید دقت کنید که  کتاب هایی با سایز های بزرگ و یا ارتفاع بلند، طرح جلد شلوغ و با تعداد زیاد  سبب آشفته و بی روح نشان دادن فضا می شوند. اما اگر از کتاب به همراه اکسسوری کوچک مانند گلدان ها و مجسمه ها استفاده کنید، نتیجه رضایت بخش تر خواهد  بود.

 • فانوس و آباژور

استفاده از فانوس و آباژور های رومیزی برای تزیین میز تلویزیون یک ایده جذاب و منحصر به فرد برای چیدمان های مدرن است. فانوس و آباژور برای دکور میز تلویزیون های بزرگ و فضاهایی که به نور پردازی مضاعف احتیاج دارند، گزینه های ایده آلی هستند.

 • قاب عکس و ساعت

استفاده از قاب عکس و ساعت های رومیزی هم از ایده های راحت و کم هزینه برای دکور میز تلویزیون به حساب می آیند. شما می توانید حتی با استفاده از وسایل دور ریز یک قاب عکس شیک بسازید و از آن برای دکور میز تلویزیون استفاده کنید. استفاده از ساعت رومیزی هم انتخابی متفاوت و منحصر به فرد است که می  تواند در کنار  سایر المان ها بسیار چشم نواز باشد.

 

تزیین میز تلویزیون

جهت خرید این محصول کلیک کنید

 

ایده های ترکیبی تزیین میز تلویزیون

معمولا استفاده از چند المان دکوراتیو با ابعاد متفاوت برای دکور میز تلویزیون بهترین نتیجه را رقم می زند. این نکته را فراموش نکنید که هنگام  استفاده از چند عنصر تزیینی کوچک  در کنار هم، باید بین آن ها تناسب برقرار باشد. شما می توانید با توجه به تغییر فصل ها، مناسبت ها، سلیقه شخصی و… از عناصر دکوراتیوی مانند صدف و سنگ ریزه، میوه درخت کاج، برگ های خشک درختان، چراغ ریسه ای، خز، گوله های کاموا و… برای تزیین میز تلویزیون خود استفاده کنید. استفاده از این وسایل با صرف کمترین هزینه هم میز تلویزیونتان را زیبا می کند و هم حال و هوای منزلتان را با تغییر فصول و مناسبت ها هماهنگ می سازد.

تزیین زیبا و شیک  میز تلویزیون به عنوان یکی از اصلی ترین وسایل در دکوراسیون داخلی از اهمیت بالایی برخوردار است. در این گفتار چند ایده راحت و کاربردی برای تزیین میز تلویزیون ارائه شد. شما می توانید با توجه به سلیقه شخصی و بودجه مورد نظرتان از یک یا چند ایده برای تزیین استفاده کنید. فراموش نکنید که انتخاب درست ابعاد، تعداد و رنگ این اکسسوری ها نه تنها در جلوه میز تلویزیون بلکه در نمای کلی دکوراسیون داخلی شما موثر است

 


 

پایه دیواری تلویزیون

پایه دیواری تلویزیون چی بخریم؟

در منازل آپارتمانی امروزی برای اینکه بتوانید فضای بیشتری داشته باشید، باید فضای داخلی منزل خود را کمی مدیریت کنید. از جمله کار هایی که میتوانید انجام دهید این است که بعضی از اجزای دکوراسیون داخلی خود را روی دیوار نصب نمائید. نصب اجزایی همانند میز تلویزیون روی دیوار (میز تلویزیون دیواریباکس دیواری، شلف دیواری، تخت خواب دیواری و … میتواند فضای منزل شما را تا حد قابل قبولی بازتر کند. یکی از مهمترین اجزایی که خیلی ها تصمیم میگیرند روی دیوار نصب کنند، تلویزیون می باشد. تلویزیون ها با استفاده از پایه دیواری تلویزیون روی دیوار مستقر میشوند.

پایه دیواری تلویزیون

پایه دیواری تلویزیون یک شی فلزی است که به شما اجازه میدهد تلویزیون خود را روی دیوار منزل خود مستقر کنید! بدین صورت که با استفاده از پیچ و رول پلاک به دیوار متصل میشود و ببا استفاده از پایه هایی به پشت تلویزیون شما پیچ میشود. اکثر تلویزیون های امروزی (LED) دارای ساختار استانداردی بمنظور استقرار روی دیوار هستند که به راحتی با پایه دیواری تلویزیون مچ شوند.

انواع پایه دیواری تلویزیون

پایه دیواری تلویزیون به طور کلی به دو دسته ثابت و متحرک تقسیم میشود. مدل های ثابت تنها تلویزیون شما را در یک زاویه روی دیوار نگه می دارند و قابلیت تغییر زاویه ندارند. اما پایه دیواری تلویزیون متحرک بسته به مدل آن میتوانند تا 360 درجه هم قابل تنظیم باشند. این پایه ها برای انواع تلویزیون از لحاظ اندازه صفحه نمایش (اینچ تلویزیون) موجود هستند.

پایه دیواری تلویزیون را چگونه انتخاب کنیم؟

اول از همه باید اندازه صفحه نمایش تلویزیون خود را بدانید. مثلا باید از 50 یا 55 اینچ بودن تلویزیون خود اطمینان حاصل کنید. در مرحله بعدی باید مشخص کنید که آیا میخواهید پایه دیواری تلویزیون شما ثابت باشد، نیمه ثابت باشد (یعنی در یک جهت خاص حرکت داشته باشد) و یا 360 درجه باشد و …؛ سپس شما میتوانید پایه دیواری تلویزیون خود را از هر جا که بخواهید تهیه کنید.

محصولات پایه دیواری تلویزیون باکس ماکس

با توجه به اینکه یکی از محصولات پر طرفدار باکس ماکس، میز تلویزیون دیواری می باشد، باکس ماکس با ارائه انواع پایه دیواری تلویزیون نیاز مشتریان خود را کاملا برطرف نموده است. شما میتوانید پایه دیواری تلویزیون های باکس ماکس را در زیر به همراه مشخصات و قیمت هر کدام ملاحظه کنید!

پایه تلویزیون دیواری متحرک مدل BT2 یک پایه تی وی استاندارد و مقاوم برای تلویزیون شماست. این پایه از جنس ورق آهنی بسیار مقاوم ساخته شده است که میتواند تا تلویزیون هایی تا 40 کیلوگرم وزن را روی دیوار شما به راحتی ثابت نگهدارد.

پایه دیواری تی وی مدل BT2 برای تلویزیون های 43 تا 65 اینچ طراجی شده است. بدیهی است که اگر تلویزیون شما کوچک باشد باید پایه تلویزیون دیواری مدل BT7 را سفارش دهید.

این پایه تی وی با ابعاد 8 × 53 × 15 سانتی ‌متر طراحی شده است که میتواند حرکت بالا پایین تا 15 درجه را فراهم نماید.

شما میتوانید از این محصول برای نصب انواع تلوزیون های LCD,LED توسز بسته متعلقات نصبی ( پیچ و رول پلاک) داخل جعبه استفاده نمائید. همچنین سبکی این محصول (2.5 کیلوگرم) یکی از مزایای آن میباشد که به راحتی میتواند روی دیوار نصب گردد.

توجه داشته باشید که اگر پایه دیواری را همراه با یکی از محصولات میز تلویزیون ما سفارش دهید، هزینه نصب آن کاملا رایگان خواهد بود.

مشخصات:

وزن 2.5 kg
مدل BT2
حداکثر اندازه صفحه نمایش 65 اینچ
فاصله از دیوار ۵۰mm
ظرفیت وزن 4۰ کیلوگرم
شیب بالا ۱۵ درجه
شیب پایین ۱۵ درجه
حداکثر فاصله سوراخها جهت نصب تلویزیون mm 43۰*4۰۰
پکیج بسته بندی شده پیچ و مهره جهت نصب دارد
ابعاد ۱۵* ۵۳ * ۸ سانتی‌متر
وزن 2۵۰۰ گرم
جنس ورق آهن
توضیحات دستگاه مناسب برای تلویزیون‌ها 43 تا 65 اینچ
قابلیت حرکت دارد
نوع حرکت دیواری
توضیحات حرکت دارای قابلیت زاویه بالا و پایین تا ۱۵ درجه
استاندارد نصب VESA
توضیحات نصب قرار داشتن تمام یراق آلات مورد نیاز برای نصب و مونتاژ درون بسته بندی
سایر توضیحات حداکثر وزن مجاز ۵۵ کیلوگرم
مناسب برای تلویزیون های سایز 43تا ۶5 اینچ
رنگ کوره‌ای
سایز متغیر
تغییر زاویه
نصب سریع و آسان

 

پایه دیواری تلویزیون مدل BT3 (3بعدی)

میزتلویزیون خود را انتخاب کرده اید و نگران نصب تلویزیون بر روی دیوار هستید؟ میخواهید بهترین پایه تلویزیون را تهیه کنید که بتوانید در تمامی جهات آن را حرکت دهید؟ محصول مد نظر شما اینجاست!

پایه دیواری تلویزیون مدل BT3 یک پایه کاملاً مستحکم با آلیاژ درجه یک می‌باشد که برای نصب تلویزیون های 42 تا 70 اینچ بر روی دیوار طراحی شده است.

این پایه اصطلاحاً به پایه های 3D یا 4D معروف است. زیرا پس از نصب تلویزیون بر روی این پایه، می توانید سر تلویزیون را به راست و چپ (تا حدود 40 درجه)، بالا و پایین، جلو و عقب حرکت دهید.

اتصالات و آلیاژ به کار رفته در ساخت این محصول بسیار با کیفیت بوده و جزو مستحکم ترین پایه های موجود در بازار می باشد.

مشخصات:

وزن 1.5 kg
مدل BT3
مناسب برای تلوبزیون های 42-70 اینچ
درچه چرخش 40 درجه

پایه دیواری تی وی BT7 یک پایه تی وی استاندارد و مقاوم برای تلویزیون شماست. این پایه از جنس ورق آهنی بسیار مقاوم ساخته شده است که میتواند تا تلویزیون هایی تا 20 کیلوگرم وزن را روی دیوار شما به راحتی ثابت نگهدارد.

پایه دیواری تی وی مدل BT7 برای تلویزیون های 22 تا 43 اینچ طراجی شده است. بدیهی است که اگر تلویزیون شما بزرگتر باشد باید پایه تلویزیون دیواری مدل BT2 را سفارش دهید.

این پایه تی وی با ابعاد ۷ × ۳۳ × ۳۶,۵ سانتی‌متر طراحی شده است که میتواند حرکت بالا پایین تا 15 درجه را فراهم نماید.

شما میتوانید از این محصول برای نصب انواع تلوزیون های LCD,LED توسز بسته متعلقات نصبی ( پیچ و رول پلاک) داخل جعبه استفاده نمائید. همچنین سبکی این محصول (1.5 کیلوگرم) یکی از مزایای آن میباشد که به راحتی میتواند روی دیوار نصب گردد.

توجه داشته باشید که اگر پایه دیواری را همراه با یکی از محصولات میز تلویزیون ما سفارش دهید، هزینه نصب آن کاملا رایگان خواهد بود.

مشخصات:

وزن 1.5 kg
مدل BT7
حداکثر اندازه صفحه نمایش ۴۳ اینچ
فاصله از دیوار ۵۰mm
ظرفیت وزن ۲۰ کیلوگرم
شیب بالا ۱۵ درجه
شیب پایین ۱۵ درجه
حداکثر فاصله سوراخها جهت نصب تلویزیون mm ۲۰۰*۲۰۰
پکیج بسته بندی شده پیچ و مهره جهت نصب دارد
ابعاد ۷ × ۳۳ × ۳۶,۵ سانتی‌متر
وزن ۱۵۰۰ گرم
جنس ورق آهن
توضیحات دستگاه مناسب برای تلویزیون‌ها ۲۲ تا ۴۳ اینچی
قابلیت حرکت دارد
نوع حرکت دیواری
توضیحات حرکت دارای قابلیت زاویه بالا و پایین تا ۱۵ درجه
استاندارد نصب VESA
توضیحات نصب بسته متعلقات نصبی ( پیچ و رول پلاک) داخل جعبه
سایر توضیحات قابل استفاده برای صفحه‌نمایش‌های LCD- LED و …

 


میزتلویزیون دیواری پنتو

 

به این 6 دلیل میز تلویزیون های باکس ماکس بهترینند!

مسلما میز تلویزیون یکی از مهم ترین اجزای دکوراسیون داخلی هر منزلی است و ظاهر، رنگ، کیفیت و طرح آن میتواند دکوراسیون پذیرایی و یا tv room منزل شما را به کلی تغییر دهد. اما پیداکردن یک میز تلویزیون خاص که بتواند علاوه بر داشتن کیفیتی بی نظیر، طرح جذابی نیز داشته باشد شاید کمی سخت به نظر برسد. در این مقاله قصد داریم 6 ویژگی اصلی میز تلویزیون های باکس ماکس که محصولات ما را با سایر رقبا متمایز میسازد، برای شما عزیزان شرح دهیم. با باکس ماکس همقدم باشید!

نگاه مهندسی شده در طراحی

میز تلویزیون ها معمولا با یک سری استاندارد های بومی سازی شده باید طراحی شوند. میز تلویزیون های باکس ماکس با نگاه مهندسی شده طراحی مبشوند. یعنی ابتدا نیاز مصرف کننده ها سنجیده میشود و سپس بر اساس نیاز آنها طرح های مختلف ساخته میشوند. داشتن یک دید دقیق به اینکه مشتری دقیقا ار میز تلویزیون چه انتظاراتی دارد، چقدر فضا دارد و هر نوع سبک دکوراسیون، چه طرحی از میز تلویزیون را میطلبد، دغدغه همیشگی آرچیتکت های باکس ماکس است و بر اساس فاکتور های این چنینی، میز تلویزیون های باکس ماکس ساخته میشوند.

کیفیت بی نظیر میز تلویزیون های باکس ماکس

کیفیت فقط به تعریف کردن و ستودن محصول نیست. ما در عمل هم ثابت کرده ایم که نه تنها میز تلویزیون های باکس ماکس، بلکه تمامی محصولات ما، کیفیتی نه کم نظیر، بلکه بی نظیردارد.

کیفیت میز تلویزیون های باکس ماکس در چند وجه قابل بیان است که در زیر به آنها میپردازیم،

کیفیت در طراحی

همانگونه که گفتیم، طرح میز تلویزیون های باکس ماکس، بر اساس نیاز مشتری پیاده میشود و طرح ها به نحوی هستند که علاوه بر بر طرف کردن نیاز مشتری، دارای زیبایی چشم گیری نیز هستند.

کیفیت در متریال

متریال استفاده شده در میز تلویزیون های باکس ماکس از MDF های برند و درجه یک بازار های داخلی و خارجیست. این متریال ها تمامی برند هستند و دارای عمر بالا و در عین حال ظاهر بسیار شکیلی نیز میباشند.

کیفیت در ساخت

متریال درجه یک توسط دستگاه های برش با دقت بسیار بالا و ظرافت بی نظیر برش میخورند و توسط تیم حرفه ای ساخت، اسمبل میشوند و میز تلویزیون های باکس ماکس را تشکیل میدهند!

کیفیت در یراق آلات

کلیه یراق آلات استفاده شده در ساخت میز تلویزیون ها اعم از ریل، مگنت، جک های فشاری و … از بهترین متریال های موجود در بازار انتخاب میشوند.

قیمت مناسب

در کنار طراحی مهندسی شده و کیفیت بالا، میز تلویزیون های باکس ماکس از قیمت مناسبی با توجه به این فاکتور ها برخوردارند. شاید در نگاه اول به قیمت محصولات باکس ماکس با خود بگویید که قیمت محصولات ما چرا نسبت به رقبا بالاست؟ در این خصوص جناب آقای بهمن عباس رشیدی، مدیر عامل باکس ماکس دلیل قانع کننده ای برای شما دارد:

 • در برخی از کامنت‌های پیج اینستاگرام باکس‌ماکس، کاربران نوشتند که قیمت محصولات بالاست. نظر شما در این مورد چیست؟

باید بگویم بخش عمده قیمت تمام شده محصولات ما مربوط به مواد اولیه می‌باشد که جلوتر توضیح دادم با تغییر قیمت ارز چه اتفاقی برای قیمت مواد اولیه وارداتی افتاده است. تولید عمده محصولات ما باعث کاهش قیمت تمام شده آن‌ها شده و چون ما با حاشیه سود خیلی کم محصولاتمان را می‌فروشیم می‌دانیم کسی نمی‌تواند این محصول را با قیمت پایین‌تر از قیمت ما وارد بازار کند مگر آن‌که از مواد اولیه نامناسب و بی‌کیفیت استفاده کند. بنابراین از مناسب بودن قیمت اطمینان داریم.

طرح ها و مدل های خاص

باید به جرات بگوییم که طرح ها و مدل های میز تلویزیون های باکس ماکس را در هیچ جای دنبا نمیتوانید پیدا کنید! طرح ها توسط آرچیتکت های حرفه ای باکس ماکس کاملا ایده پردازی شده اند و نمونه های آن را نمیتوانید در بازار بیابید.

سهولت در ثبت سفارش

باکس ماکس بمنظور سهولت کاربران برای خرید، روش های متنوعی را ارائه نموده است:

 • ثبت سفارش از طریق وبسایت باکس ماکس: مراحل ثبت سفارش از طریق سایت کاملا ساده است و در وبسایت باکس ماکس شما میتوانید رنگ و متریال و حتی نحوه باز شدن درب ها را هم مشخص کنید.
 • ثبت سفارش از طریق اینستاگرام: تمامی محصولات در پیج اینستاگرام باکس ماکس موجود هستند و میتوانید با ارسال دایرکت، محصول مورد نظرتان را سفارش دهید!
 • ثبت سفارش از طریق واتساپ: به راحتی با برقراری ارتباط با کارشناس فروش واتساپ با شماره تماس 09355577456 میتوانید سفارش خود را ثبت نمائید.
 • ثبت سفارش از طریق تماس تلفنی: خیلی راحت با شماره تماس 02126421897 تماس گرفته و ثبت سفارش خود را انجام دهید!

نصب حرفه ای

نصاب های حرفه ای باکس ماکس، میزتلویزیون های دیواری را که به نصب نیاز دارند، با سرعت و ظرافت بسیار بالا و با تراز لیزری انجام میدهند. بدین صورت میز تلویزیون های باکس ماکس با یک نصب حرفه ای و دقیق بیشتر منزل شما را مزین میکنند!

در زیر میتوانید میز تلویزیون های باکس ماکس را به همراه قیمت هر کدام مشاهده و در صورت تمایل خرید نمائید.

محصولات میز تلویزیون و دکور دیواری تلویزیون باکس ماکس

جلو مبلی پیکو (Pico)

5,900,000 تومان

میز تلویزیون دیواری تینو (Tino)

4,560,000 تومان

میزتلویزیون دیواری پنتو (Pento)

7,668,000 تومان

میزتلویزیون دیواری پدرو (Pedro)

7,668,000 تومان

میزتلویزیون زمینی رینو (Rhino)

7,788,000 تومان

میز تلویزیون دیواری لنتو (Lento)

6,708,000 تومان

میز تلویزیون زمینی انزو (Enzo)

7,398,600 تومان

میز تلویزیون شارلوت (Charlotte)

6,228,000 تومان

میز تلویزیون ورونیکا (veronica)

5,148,000 تومان

میز تلویزیون دیواری ریتا (Rita)

5,748,000 تومان

میز تلویزیون دیواری میا (Mia)

4,668,000 تومان

میز تلویزیون دیواری کارلا (Carla)

4,788,000 تومان

4 دیدگاه در “میز تلویزیون و راهنمای انتخاب و خرید آن

 1. دکور صنعت فارس گفت:

  بسیار مطلب جامع و مفیدی بود. ممنون از boxmax

  1. مشاور فروش گفت:

   ممنونیم از توجه شما

 2. زهرا سادات گفت:

  ممنونم خیلی عالی بود

  1. مشاور فروش گفت:

   با سلام. خوشحالیم که براتون مفید بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.