متفرقه

راهنمای خرید انواع میز تحریر برای منزل و محل کار

میز تحریر کم جا

میز تحریر یکی از اجزای مهم دکوراسیون داخلی و بخصوص اتاق خواب هاست. میز تحریر جذاب و متفاوت را هر جایی نمیتوانید پیدا کنید. اینکه یک میز تحریر جذاب و شیک در اتاق خواب خود داشته باشید که علاوه بر میز تحریر، دارای المنت های بسیار کاربردی و جذاب تری باشد، نظر هر مخاطبی را جلب خواهد کرد.

مدل های میز تحریر دیواری و کم جا برای منازل کوچک

مدل های مختلفی از میز تحریر های کم جا طراحی و تولید شده اند. این میز تحریر ها از نظر نحوه طراحی، متریال، ابعاد و… تفاوت هایی دارند. لازمه یک انتخاب مناسب در بین این مدل های متنوع در نظر گرفتن معیار های مهمی مانند تناسب با دکوراسیون داخلی محیط، اندازه فضای در دسترس برای نصب میز تحریر و قیمت و رنگ آن است. برای آشنایی بیشتر با انواع میز تحریر های کم جا متداول ترین مدل های میز تحریر کم جا را بررسی می کنیم.

 

میز تحریر دیواری کم جا

 

میز تحریر دیواری کم جا

امروزه این مدل میز تحریر ها از محبوب ترین و پر طرفدار ترین مدل های میز تحریر کوچک و کم جا هستند. همان گونه که از نام این نوع میز تحریر پیداست، میز تحریر دیواری به دیوار متصل می شود. بعضی از مدل های میز تحریر دیواری به گونه ای طراحی شده اند که افراد می توانند در زمان هایی که از میز تحریر استفاده نمی کنند آن را جمع کنند. این میز تحریر مناسب ترین گزینه برای منازل کوچک و اتاق های با دکوراسیون شلوغ است. البته اگر اتاق کار وجود نداشته نباشد می توان این نوع میز تحریر را حتی در فضاهایی مانند راهرو و گوشه سالن پذیرایی هم نصب کرد. چراکه فضای کمی را اشغال می کند و بسیار سبک هستند. تنها نقص میز تحریر دیواری کوچک این است که نمی تواند وزن زیادی را تحمل کند، هم چنین عموما برای نصب این مدل میز تحریر ها به سوراخ کردن دیوار نیاز است.

 

میز تحریر دیواری تاشو

 

میز تحریر تاشو کم جا

میز تحریر تاشو یکی دیگر از مدل های میز تحریر آپارتمانی و کم جا است که امروزه طرفدارن بسیاری دارد. میز تحریر های تاشو قابلیت جمع شدن دارند و در حالتی که جمع می شوند فضای بسیار اندکی اشغال می کنند. این مدل میز تحریر ها کشو و قفسه ندارند و بیشتر گزینه مناسبی برای منازل آپارتمانی و اتاق های کوچک هستند. هم چنین این مدل از  میز تحریرهای کم حا  با وجود تنوع زیاد در مدل و متریال قیمت مقرون به صرفه ای دارند.

میز تحریر تارین

میز تحریر کلاسیک کم جا

میز تحریر کلاسیک در حقیقت همان مدل و طرح میز تحریر های بزرگ را دارد فقط ابعاد و اندازه آن به منظور اشغال فضای کمتر کوچک شده است. مزیت این میز تحریر ها این است که علاوه بر اینکه قابلیت داشتن کشو و نصب قفسه را دارند مانند میز تحریرهای بزرگ توانایی نگهداری اجسام سنگین تر را دارند؛ اما چون این مدل میز تحریر، دارای پایه و کشو و… است در مقایسه با سایر مدل های میز تحریر کم جا بزرگ تر است و قطعا نسبت به میز تحریر های کم جا تاشو و دیواری جای بیشتری اشغال می کند. این میز تحریرها برای منازل کوچکی که سبک دکوراسیون کلاسیک دارند و  نیز استفاده دانش آموزان از بهترین انتخاب ها محسوب می شوند.

همچنین بخوانید: دکوراسیون خانه کوچک و راه‌های بهینه سازی آن

میز تحریر کم جا کتابخانه ای

 

میز تحریر کم جا کتابخانه دار

این مدل از میز تحریر ها نیز یکی دیگر از مدل های رایج میز تحریر های کم جا به حساب می آیند. میز تحریر های کم جا کتابخانه دار عموماً جای بیشتری را اشغال می کنند اما نسبت به میز تحریر های بزرگ کم جا به حساب می آیند. این مدل میز تحریر مناسب کسانی است که کتاب های زیادی برای نگهداری دارند. در این صورت به جای اشغال دو فضا و خرید دو وسیله شما می توانید از این وسیله کاربردی به عنوان میز تحریر و کتابخانه استفاده کنید.

 

میز تحریر پانیا (Panya)

 

نکات مهم هنگام خرید میز تحریر کم جا

تنوع زیادی در رنگ، طرح، مدل، اندازه و متریال میز تحریر های کم جا وجود دارد. افراد باید بسته به سلیقه، نیاز، بودجه و فضای منزلشان میز تحریر مناسبی را خریداری کنند؛  اگر در انتخاب یک میز تحریر کوچک و کم جا  دچار سردرگمی شده اید، باید به فاکتور های مختلفی توجه کنید بعضی از مهم ترین این فاکتورها شامل موارد زیر هستند.

  • جنس یا متریال یکی از فاکتور های بسیار مهم هنگام خرید میز تحریر است. هنگام انتخاب متریال باید به فاکتورهایی مانند دوام، قیمت، وزن و… توجه کنید. معمولا میز تحریر ها از متریال چوب و یا ام دی اف ساخته می شوند اما مدل هایی هم وجود دارند که از ترکیب آلیاژ های مختلف و یا پلاسیتک فشرده ساخته می شوند.
  • توجه به ابعاد میز تحریر یکی دیگر از فاکتور هایی که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اگر چه میز تحریر های کم جا در مقایسه با میز تحریر های دیگر ابعاد کوچک تری دارند، اما باز هم تنوع در ابعاد در این میز تحریر ها نیز بالا است.

لذا هنگام انتخاب میز تحریر کوچک و کم جا مدلی را انتخاب کنید که به راحتی در فضای مورد نظرتان قابل نصب باشد و بتواند برای شما کارآمد باشد. بدیهی است که میز تحریر های خیلی کوچک کارایی مورد انتظار را نخواهند داشت و میز تحریر های بزرگ هم نیازمند به در اختیار داشتن فضای بیشتری هستند.

  • مدل میز تحریر هم در هنگام انتخاب میز تحریر کم جا مهم است دقت کنید که کم جا بودن یک میز تحریر امتیاز بزرگی برای فضاهای کوچک است اما به طور قطع هماهنگی با دکوراسیون داخلی هم از اهمیت بالایی برخوردار است. پس در انتخاب مدل میز تحریر به هماهنگی با بقیه وسایل توجه کافی داشته باشید.

 


میز تحریر پانیا (Panya)

استاندارد های میز تحریر کودک چیست؟

یکی از مواردی که در شکوفایی استعداد های کودکان نقش دارد، تشویق آنان به علم آموزی از طریق فراهم کردن امکانات مناسب  است. تهیه یک میز تحریر کودکانه و زیبا علاوه بر تشویق کودکان به مطالعه می تواند در هنگام استفاده از بازی های رایانه ای و انجام تکالیف مدرسه، سلامت ستون فقرات و چشم های آن ها را تضمین کند. هم‌چنین خرید یک میز تحریر کم جا برای کودکان می تواند از ایجاد بی نظمی و آشفتگی در فضای اتاق جلوگیری کند. اما آنچه که در انتخاب میز تحریر مناسب برای کودکان اهمیت دارد این است که کودکان مانند بزرگسالان قادر به بررسی میزان راحتی استفاده از میز تحریر نیستند. پس این والدین هستند که باید با بررسی تمام استاندارد های لازم بهترین گزینه را انتخاب کنند. در ادامه این گفتار مهم ترین استاندارد ها برای انتخاب میز تحریر کودک را بررسی خواهیم کرد.

جنس و متریال میز تحریر

با توجه به اینکه کودکان معمولا بی احتیاط و بازیگوش هستند،  بهتر است که متریالی را برای میز تحریر مناسب کودک انتخاب کنید که از دوام و مقاومت مطلوبی برخوردار باشد. بهترین متریال استاندارد مناسب برای میز تحریر کودکان شامل چوب، ام دی اف و pvc هستند. سه متریال نام برده شده به دلیل زیبایی، تنوع در طرح، مقاومت بالا و آسیب پذیری کمتر برای کودکان پر جنب و جوش و بازیگوش انتخاب های  مناسبی هستند. البته برای ساخت میز استاندارد کودکان رده سنی زیر ۵ سال متریال PVC گزینه بهتری است زیرا این  متریال بسیار سبک و ایمنی بیشتری نسبت متریال های ام دی اف و چوب دارد تا در صورت افتادن و یا برخورد کودکان به میز آسیبی به آن ها وارد نشود.

رنگ میز تحریر

رنگ میز تحریر  یکی از مهم ترین معیار هایی است که می تواند در جلب توجه کودک بسیار موثر باشد. کودکان ارتباط عمیقی با رنگ های مورد علاقه شان برقرار می کنند. رنگ میز تحریر نیز از قاعده توجه کودکان به رنگ ها و تاثیرات روانشناختی آن ها بر ذهن کودکان مستثنی نیست. هر رنگی برای انتخاب میز تحریر کودکان مناسب نیست. رنگ میز تحریر مناسب و ایده آل کودک باید شاد و کودکانه باشد تا کودک را جذب کند. استفاده از یک میز تحریر با رنگ شاد و کودکانه به شکوفایی خلاقیت کودک و تشویق استفاده از او از میز تحریر کمک می کند. در انتخاب رنگ میز تحریر علاوه بر هماهنگی با تم رنگی اتاق کودک به علاقه و سلیقه کودکتان هم توجه کنید. البته جنسیت و سن کودک هم در انتخاب رنگ میز تحریر کودک موثر هستند. برای کودکان پسر رنگ های آبی، بنفش، زرد، قرمز و سبز و برای کودکان دختر رنگ های سفید، صورتی، لیمویی، قرمز و زرد از مناسب ترین رنگ های میز تحریر هستند.

طرح و شکل میز تحریر

امروزه طرح و اشکال فانتزی مختلفی برای طراحی و ساخت میز تحریر های کودکان در نظر گرفته شده است.  میز تحریر مناسب کودک نباید طراحی بسیار ساده و یا بسیار پیچیده و شلوغی داشته باشد. دنیای کودکان مملو از کاراکتر ها و اشکال فانتزی و شخصیت های کارتونی است؛ شما می توانید با انتخاب یک میز تحریر با طراحی فانتزی به شکل شخصیت های کارتونی کودکتان او را به مطالعه و نقاشی تشویق کنید. برخی از محبوب ترین طراحی های  کودکانه شامل طرح های کیتی، پروانه، زنبور، پاپیون، خرگوش، ماشین، موتور، حلزون توربو و… هستند. این طرح ها از پر طرفدار ترین و محبوب ترین طرح های فانتزی هستند که برای اکثر کودکان جذابیت دارند.

اندازه و ابعاد میز تحریر

اصلی ترین و حائز اهمیت ترین استانداردی که باید هنگام خرید نیز تحریر کودک در نظر گرفته شود، اندازه و ابعاد میز تحریر هستند. بهترین اندازه و ابعاد برای میز تحریر کودکان ابعادی است که با قد و در کل شرایط جسمانی کودکان تناسب داشته باشد. ارتفاع استاندارد میز تحریر مناسب کودک ارتفاعی است که هنگامی که کودک روی صندلی می نشیند، پاها و دست و آرنج او در حالت 90 درجه و در یک راستا باشد و قسمت ران و زانو کودک از سطح زیرین  میز  فاصله اندکی داشته باشد. ارتفاع میز و صندلی کودک نیز باید به گونه ای باشد که سر و گردن کودک تنها ۲۰ درجه به سمت پایین  متمایل باشد. به صورت کلی ارتفاع میز تحریر کودک باید به صورتی باشد که در صورت استفاده طولانی مدت از میز تحریر  آسیب و مشکلی مهره های گردن و ستون فقرات کودک را تهدید نکند. هم­چنین طول و عرض میز تحریر نیز باید در اندازه ای طراحی شده باشد که کودک دسترسی مناسبی به تمامی وسایلی که روی میز قرار گرفته شده اند، داشته باشد. البته متراژ اتاق و فضای در دسترس برای قرار دادن میز تحریر هم معیاری مهمی برای انتخاب یک میز تحریر مناسب کودک است.

قیمت میز تحریر کودک

قیمت یک میز تحریر مناسب برای کودکان  به فاکتور هایی مانند مدل، متریال و ابعاد میز تحریر  بستگی دارد. میز تحریر های چوبی با روکش های ضد خش و نمونه های ام دی اف مرغوب از نمونه های فلزی و پی وی سی گران تر هستند. در میان مدل های مختلف میز تحریر کودک هم نمونه هایی که دارای کشو، کتابخانه و با طرح های فانتزی هستند قیمت بیشتری دارند. ابعاد میز تحریر هم در تعیین قیمت آن موثر است و معمولا میز تحریر های بزرگ تر قیمت بیشتری دارند. برای انتخاب بهترین میز تحریر با توجه به میزان بودجه مورد نظر و سلیقه کودکتان  مدل میز تحریر راحت و مناسب انتخاب کنید. مدل های تاشو و کم جا میز تحریر کودک برای آپارتمان های کوچک و استفاده بهینه از فضا مناسب هستند و نسبت به مدل های دیگر قیمت  مقرون به صرفه ای  هم دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.