دکوراسیون

دکوراسیون داخلی مدرن

آشنایی با دکوراسیون داخلی مدرن

اگر شما هم علاقمند به دکوراسیون داخلی مدرن هستید و از دکورهای ساده اما کاربردی و زیبا لذت می برید، با ما همراه باشید تا با هم به بررسی دکوراسیون مدرن بپردازیم. همان طور که می دانید، شیوه ی چیدن اشیا در کنار هم، رنگ های استفاده شده در محیط و حتی متریال به کار رفته در اشیا و لوازم چیده شده در هر مکان، نشان از سبک به کار رفته در دکوراسیون داخلی محیط مورد نظر را دارند.

امروزه، یکی از سبک های رایج و محبوب در دکوراسیون داخلی، سبک مدرن است که دارای شاخصه های منحصر به فردی می باشد و از نشانه های بصری خاصی بهره می برد. دکوراسیون داخلی مدرن، قابل استفاده در بخش های مختلف هر خانه، نظیر سالن پذیرایی، آشپزخانه، اتاق خواب و حتی سرویس بهداشتی، می باشد و سادگی حاکم بر آن، آسایش و آرامش روانی بسیاری را، برای افراد به ارمغان می آرود.

 

تصویر دکوراسیون داخلی مدرن

 

 شاخصه های بصری دکوراسیون داخلی مدرن

شاید شما نیز، با شندین کلمه ی مدرن، به یاد اشکال نامتعارف، احجام عجیب و غریب و رنگ آمیزی های نا مفهوم بیفتید و همواره نسبت به دکوراسیون داخلی مدرن، حالتی تدافعی داشته باشید. این در حالی است که، دکوراسیون داخلی مدرن، با به کار گیری قواعدی ساده و در عین حال دقیق، به بهبود کیفیت فضای مورد نظر شما کمک کرده و موجب آرامش و رفاه شما می گردد. یکی از شاخصه های بصری به کار رفته در دکوراسیون داخلی مدرن، استفاده از رنگ های خنثی، همچون رنگ سفید، خاکستری و طیف های مختلفی از رنگ نقره ای، به عنوان رنگ غالب می باشد که استفاده از این رنگ ها، موجب از بین رفتن تمامی تنش های شما می شود.

همچنین بخوانید: فلاور باکس، باغی از گل در آپارتمان شما

 

تصویر دکوراسیون داخلی مدررن

 

استفاده از اشیا و لوازم ساده با خطوط متقاطع یا مورب، مبل های تک رنگ، پرده های ساده و بی نقش و نگار، به کار بردن سازه های دکوراتیو فلزی و شیشه ای و همچنین استفاده از نورهای غیر مستقیم، همگی از نشانه های سبک مدرن در دکوراسیون هستندکه توجه به آن ها، در این سبک دکوراسیون لازم و ضروری می باشد. استفاده از گیاهان طبیعی و سازه های چوبی نیز، در دکوراسیون داخلی مدرن، به شدت مورد توجه قرار می گیرند، چرا که رنگ سبز گیاهان، و رنگ چوب، به محیط گرما می بخشند و مانع از یکنواختی فضا می شوند.

 

تصویر دکوراسیون داخلی مدرن

نوع قرار گرفتن اشیا در دکوراسیون داخلی مدرن

در دکوراسیون داخلی مدرن، شما آزادید تا بدون پایبندی به رعایت تقارن در چیدمان، به قرار دادن اشیا در محیط مورد نظر خود بپردازید و  این به هیچ وجه، به معنای هرج و مرج و به قاعدگی نیست. دکوراسیون داخلی مدرن، به دنبال استفاده از حداقل اشیای مورد نیاز شما در فضا، طبق اصول حاکم بر این سبک است و همواره به دنبال حذف بخش های غیر ضروری می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *