متفرقه

آینه های شگفت انگیز در طراحی دکوراسیون منزل

آینه

برای زیباتر کردن منزل راه‌ های بی ‌شماری وجود دارد. شما از هر المانی می توانید برای بهینه‌ سازی و زیبایی منزل خود استفاده کنید. آینه ‌ها از جمله المان ‌هایی هستند که می ‌توانید با کمی خلاقیت با استفاده از آن ‌ها، دکوراسیون منزل خود را دگرگون کنید. تغییر دکوراسیون با آینه کار بسیار راحتیست، فقط باید کمی خلاقیت داشته باشید.

آینه‌ها معمولاً مانند یک سطح بی رنگ که مانع از دیدن اشیاء و دیگر اجزا می شوند، می توانند کاربرد بسیار زیادی را داشته باشند.  استفاده از آینه در طراحی داخلی از دیرباز مورد توجه معماران ایرانی قرار داشت. به‌نحوی که وقتی شما به زیارتگاه‌ها و مکان‌ های تاریخی می‌روید استفاده از آینه‌ کاملاً مشهود و ملموس میباشد. در واقع ایجاد و یا تنظیم دکوراسیون با آینه از دیرباز استفاده بسیار زیادی داشته ‌است.

 

آینه در منزل

 

مزایای استفاده از آینه در دکوراسیون داخلی

آینه‌ ها معمولاً علاوه بر این‌ که زیبایی زیادی به منزلتان می دهند مزایایی هم دارند که در زیر برای شما آورده شده‌ است:

  • بلندتر نشان دادن ارتفاع سقف
  • ایجاد حس تعلیق برای وسایل
  • پوشش دهی و پنهان کردن انواع سطوح
  • بزرگ ‌تر نشان دادن فضاهای مختلف
  • ایجاد سبک در دکوراسیون

همچنین بخوانید: درب آکاردئونی منزل، تلفیق امنیت و زیبایی

 

دکور با آیینه

 

ایده های جذاب استفاده از آینه در منزل

آینه ‌ها معمولاً اگر درست بکار گرفته شوند باعث بلندتر نشان داده شدن ارتفاع سقف شما خواهند شد.  این ترفند بیشتر برای خانه‌ هایی استفاده می‌شود که سقف کوتاهی دارند و می‌خواهند حس خفگی و کم نور بودن را در آن‌ها از بین ببرند.

ایجاد دکوراسیون با آینه فقط کمی خلاقیت می خواهد. کافی است آینه را در جای مناسب نصب کنید و خواهید دید که چگونه آینه ‌ها چگونه می‌توانند فضاهای کوچک را بزرگ‌تر جلوه دهند.

همچنین موضوع دیگر که می‌توانید از آن استفاده کنید این است که در دکوراسیون داخلی، آینه‌ های بزرگ اگر بدرستی نصب شوند با ایجاد توهم بعد، عمق فضا را بیشتر جلوه خواهند داد و همچنین باعث روشنایی و درخشان‌ تر شدن خانه می شود.

 

دکور آینه ای

 

شما می توانید از همان قاعده مشهور انعکاس بی‌نهایت دو آینه نصب شده در روبروی هم استفاده کنید و یک فضای راز آلود در اتاق خواب و یا سرویس بهداشتی خود ایجاد کند. این کار بسیار راحت انجام می‌شود و هزینه بسیار کمی را هم دارد.

شما می‌توانید با استفاده از آینه‌ها سایر سطوحی که در منزلتان نمی‌خوام دیده شوند را بپوشانید. کافی است که آینه مورد نظرتان را در آن قسمت نصب کنید تا آن سطح دیده نشود.

آینه‌ها همه چیز را زنده‌ تر جلوه می دهند، امروز آینه دیگر وسیله‌ای نیست که فقط کاربرد دیدن تصویر خودتان را در آن داشته باشد، بلکه با کمی ذوق و خلاقیت و به ‌کار گیری سلیقه، می‌تواند یک اثر هنری و یا تزیینی در منزل شما ایجاد نماید.

شما می‌توانید با استفاده از آینه‌ ها فضای اتاق خواب خود را بزرگ‌تر و مرتب‌تر نشان دهید. با نصب آینه‌ روی درب های کمد دیواری اتاق خواب خود می‌توانید اتاق خوابتان را بزرگتر از آنچه که هست جلوه دهید. آینه‌ ها با انعکاس تصاویر، می‌توانند فضا را بزرگ‌ تر جلوه دهند.

 

آینه در دکوراسیون داخلی

 

از دیگر کارهای خلاقانه‌ای که می توانید با آینه ‌ها در دکوراسیون داخلی منزل خود انجام دهید این است که با نصب آینه‌ های قدی روی دیوار اتاق خواب های بدون پنجره، حس داشتن پنجره را ایجاد کنید.

استفاده از آینه‌ها در اتاق‌های نشیمن یک عمل خارق‌العاده می‌باشد. اگر می‌خواهید اتاق نشیمن خود را بزرگ‌تر و معماری آن را جذاب‌تر کنید، کافی است که از آینه‌ های عریض و دیوار های آینه‌ ای استفاده کنید؛ با اینکار توجه میهمانان و دوستان خود را هم به دکوراسیون داخلی خود در اتاق نشیمن منزلتان جلب خواهید کرد.

در گذشته استفاده از اثاثیه آیینه‌ دار متداول ‌تر بود. این عمل باعث می‌شد که خانه ‌های کوچک، بزرگ‌تر نشان داده شوند. امروزه نیز آینه در بعضی از وسایل به کار گرفته می‌شود؛ به‌عنوان مثال جاکفشی های قدی که با آینه ‌های شیاردار و طرح دار طراحی می‌شوند، می‌توانند گزینه مناسبی برای آپارتمان‌های امروزی باشند؛ حتی استفاده از آینه برای ساخت ساعت‌های دیواری، شلف های آینه‌ای، سینی‌ های دکوراتیو و کمد دیواری می‌تواند حس بی نظیری به دکوراسیون داخلی منزل شما ببخشند.

همچنین بخوانید: دکوراسیون پاییزی منزل خود را با این روش ها احیا کنید!

 

دکوراسیون

 

انتخاب نوع آینه

در انتخاب نوع آینه باید دقت کافی را داشته باشید زیرا انتخاب آینه ای که برای دکوراسیون داخلی شما مناسب نباشد می تواند زیبایی دکوراسیون داخلی شما را بشدت کاهش دهد.

آینه هایی با طرح‌های هندسی دایره‌ای، چندضلعی، و طرح‌های خلاقانه و نامنظم انتخاب های جالبی برای دکوراسیون آپارتمان‌های کوچک امروزی هستند.

 

آینه قدی

 

در خرید آینه دقت کنید که استفاده از وسایل آینه‌ دار قطعاً بهتر جواب خواهد داد به‌عنوان مثال اگر یک ساعت آیینه‌دار یا ساعتی که بک گراند آن آینه باشد ، قطعاً مفیدتر از آن خواهد بود که شما یک آیینه خالی روی دیوار تان نصب کنید. در انتخاب رنگ آینه ها حتما روانشناسی کاربردی رنگ ها را در نظر بگیرید.

استفاده از ایده های خلاقانه هم میتوانند کاربردی باشند. مثلا ترکیب درب باکس های دیواری منزلتا را آینه کاری کنید؛ یا اینکه روی شلف دیواری ها آینه های کوچک دایره ای شکل بگذارید.

با کمی ذوق و سلیقه میتوانید از آینه ها استفاده ی بهینه داشته باشید و فضای داخلی منزل خود را بهتر از قبل کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *