دکوراسیون

دکوراسیون نشیمن و عکس‌هایی از زیباترین دکوراسیون‌های نشیمن

تصویر دکوراسیون نشیمن

دکوراسیون نشیمن از جمله عبارت‌های مرتبط با دکوراسیون داخلی است که توسط کاربران سرچ می‌شود و همین موضوع ما را بر آن داشت تا با توجه به نیاز مخاطبان، این مطلب را تهیه و منتشر کنیم. پیش از هر چیز به این نکته توجه داشته باشید که هیچ قاعده مشخصی برای دکور کردن نشیمن خانه وجود ندارد و مواردی که در ادامه ذکر می‌شود بر اساس تجربه تیم طراحی ما در چند سال گذشته است.

نشیمن پر استفاده‌ترین بخش خانه و محل اجتماع و دورهمی اعضای خانواده است و از آنجایی که در بیشتر خانه‌ها تلویزیون در نشیمن خانه قرار دارد افراد زمان زیادی را در نشیمن می‌گذرانند. در سال‌های نه چندان دور (حدود 40 سال پیش) خانه‌ها دارای اتاق نشیمن و سالن پذیرایی جداگانه بودند. اما امروزه با توجه به سبک معماری داخلی رایج، نشیمن و پذیرایی به نوعی با هم ادغام شده‌اند. همین امر باعث توجه بیشتر به دکوراسیون نشیمن شده است.

 

 

تصویر تلویزیون در نشیمن

تلویزیون در دکوراسیون نشیمن

 

 

ایده‌هایی برای دکوراسیون نشیمن

استفاده از دکوراسیون متفاوت از دکور سالن پذیرایی

اگر همانطور که پیش‌تر گفتیم فضای نشیمن و پذیرایی شما نسبتا مشترک است می‌توانید با استفاده از دو سبک دکوراسیون متفاوت (مدرن و کلاسیک) تنوع ایجاد کنید و تا حدودی این دو فضا را از نظر بصری تفکیک کنید. از آنجایی که اکثر سالن‌های پذیرایی در کشور ما دکوراسیونی تقریبا کلاسیک دارند پیشنهاد می‌کنیم از سبک دکوراسیون مدرن برای دیزاین نشیمن استفاده کنید. اما اگر دکوراسیون سالن پذیرایی مدرن است فضای نشیمن را کلاسیک نکنید. حتما می‌پرسید چرا؟! به این دلیل که قسمت اعظم دکوراسیون کلاسیک را مبلمان کلاسیک تشکیل می‌دهد که به لحاظ کاربری چندان راحت نیست و کاملا در نقطه مقابل مبلمان راحتی و مدرن قرار دارد. این در حالی است که شما زمان زیادی را در نشیمن خانه می‌گذرانید و با مبلمان کلاسیک چندان راحت نخواهید بود.

از رنگ و یا کاغذ دیواری متفاوت با سالن استفاده کنید

یکی از راه‌های ایجاد تنوع بین فضاهای مختلف منزل استفاده از رنگ و کاغذ دیواری‌متفاوت در آن‌هاست. البته بهتر است در رنگ آمیزی دیوارهای نشیمن از رنگ سفید و سایر رنگ‌های خنثی استفاده شود و اگر علاقمند به استفاده از کاغذ دیواری در نشیمن هستید توصیه ما استفاده از کاغذ دیواری با رنگ روشن و بدون طرح است زیرا کاغذ دیواری طرح‌دار هر چقدر هم زیبا و گرانقیمت باشد بعد از مدتی خسته کننده خواهد شد. استفاده از رنگ‌های خاص هم همین خاصیت را دارند و پس از مدتی خسته‌کننده خواهند شد.

 

 

تصویر کاغذ دیواری نشیمن

 

 

استفاده از شلف و باکس دیواری در دکوراسیون نشیمن

با استفاده از شلف و باکس دیواری می‌توانید دکوراسیون نشیمن را خاص‌تر کنید. اگر تلویزیون شما در نشیمن قرار دارد می‌توانید از میز تلویزیون دیواری یا زمینی در کنار شلف و باکس دیواری استفاده کنید و آن‌ها را با هم ست کنید. همچنین می‌توانید از دکور دیواری سرتاسری که از کف تا سقف امتداد دارد استفاده کنید و تلویزیونتان را داخل آن قرار دهید. البته این نوع دکورها معمولا بطور پیش‌ساخته وجود ندارد و بطور سفارشی و با توجه به ابعاد فضای شما طراحی و تولید می‌شوند. سفارشی بودن این نوع دکورها باعث افزایش قیمت تمام شده آن‌ها می‌شود.

 

 

شلف و باکس دیواری نشیمن

دکور دیواری شامل شلف و باکس دیواری

 

 

استفاده از مبلمان راحتی بادوام و مقاوم در نشیمن

سعی کنید در هنگام خرید مبلمان نشیمن هر سه فاکتور زیبایی، کیفیت و راحتی را در نظر داشته باشید. هنگام خرید روی مبلمان داخل نمایشگاه مبل بنشید و به آن تکیه بدهید و این نکته را به یاد داشته باشید که اگر فروشنده از کیفیت محصولش مطمئن باشد نباید جلوی تست آن توسط مشتری را بگیرد.

از جمله موارد مهمی که باید به آن دقت کنید متریال مورد استفاده در کف مبلمان است. بهترین متریالی که می‌تواند در کف مبلمان راحتی استفاده شود “فوم سرد” است. این نوع فوم طول عمر بیشتری نسبت به “فوم گرم” و “فوم معمولی” دارد و خیلی از فروشنده‌های مبلمان گارنتی کتبی 18 ماهه برای آن ارائه می‌کنند.

 

 

تصویر مبلمان راحتی نشیمن

 

تصویر مبل نشیمن

مبلمان راحتی مدرن بهترین گزینه برای نشیمن

 

.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *