طراحی داخلی

ترفند هایی برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه

بزرگتر نشان دادن آشپزخانه

آشپزخانه های امروزی شاید کمی کوچک و کمجا به نظر برسند. دلیل اصلی آن هم کوچک شدن واحد های آپارتمانی و همچنین پیشرفت در صنعت تجهیزات آشپزخانه هاست. خیلی از ما ها شاید بدلیل کمبود جا در آشپزخانه از خرید و استفاده بسیاری از وسایل ضروری که کار ما را راحت تر میکند صرف نظر میکنیم. به عنوان مثال از خرید ماشین ظرفشویی امتناع میکنیم و یا یخچال معمولی را به ساید ترجیح میدهیم که البته اگر توانایی خرید آنها را داشته باشیم در مرحله بعدی معضل مکان مطرح است.

در اینجا قصد داریم ترفند هایی برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه به شما عزیزان و دوست داران باکس ماکس آموزش دهیم؛ پس با ما همقدم باشید!

 

بزرگتر نشان دادن آشپزخانه

 

رنگ ها و تاثیرشان بر فضای آشپزخانه

به طور کلی در دکوراسیون داخلی استفاده از رنگ های روشن و ملایم باعث پر نور شدن و در نتیجه بزرگتر نشان دادن آشپزخانه میشوند. مثلا شما میتوانید دیوار های آشپزخانه را کاغذ دیواری سفید و یا بژ نصب کنید و یا اینکه کابینت آشپزخانه را روشن کنید. همچنین استفاده از یخچال، ماشین لباسشویی، گاز و مایکروویو با رنگ سفید میتواند آشپزخانه شما را روشن تر کند.

همچنین بخوانید: در دکوراسیون داخلی آشپزخانه، به چه نکاتی توجه کنیم ؟

 

آشپزخانه بزرگ

 

نور و تاثیر آن بر بزرگتر نشان دادن آشپزخانه

نور حرف اول را در محیط میزند. خیلی وقت ها دیده اید که وقتی وارد یک خانه تاریک میشوید، هر چقدر هم محیط درونی آن بزرگ باشد باز هم احساس کمبود فضا و خفگی میکنید. نور به خودی خود باعث بهبود تنفس نمیشود بلکه این بازتاب نور بر جای جای منزل است که باعث میشود گوشه های تاریک، دیده شده و بنابراین خانه شما بزرگتر نشان داده شود. شما میتوانید زیر کابینت های آشپزخانه تان را نور پردازی کنید و یا از لامپ های پرنور تر استفاده کنید.

همچنین بخوانید: 10 ایده جذاب برای پر نور کردن خانه های کم نور و بدون پنجره

 

آینه آشپزخانه

 

آینه و تاثیر آن بر محیط آشپزخانه

شاید ایده استفاده از آینه در محیط آشپزخانه در ابتدا کمی عجیب به نظر برسد اما باید بدانید آینه ها چون نور را منعکس میکنند، میتوانند یک محیط با حس بزرگی بیشتر برای شما بسازند. کافیست در قسمت هایی از آشپزخانه، آینه نصب کنید تا تاثیر آن را در بزرگتر نشان دادن آشپزخانه منزل خود ببینید!

همچنین بخوانید: دکوراسیون آشپزخانه کوچک و شش ایده کاربردی برای بهبود آن

 

 

خلوت نگهداشتن آشپزخانه

یکی از راه های مقرون به صرفه برای بزرگتر نشان دادن آشپزخانه این است که آشپزخانه منزل خود را خلوت نگهدارید. کافیست ظروف و وسایلی که بلا استفاده و یا کم استفاده هستند را از آشپزخانه بیرون کنید و به انباری انتقال دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *