طراحی داخلی

گیاهان بالکنی و 5 نوع دوست داشتنی برای تراس شما

گیاهان بالکنی

شاید شما هم بخاطر کوچک بودن بالکن منزلتان خود را از داشتن گل و گیاه محروم کرده باشید؛ اما باید بدانید از همین فضای اندک بالکن خود میتوانید برای نگهداری گیاهان بالکنی استفاده کنید. در این مطلب قصد داریم تعدادی از گیاهان بالکنی جذاب و دوست داشتنی را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم و نکاتی را پیرو نگهداری از آنها بیان کنیم.

 

1- کاشت گیاهان خوراکی در بالکن

یکی از هوشمندانه ترین انتخاب ها برای گیاهان بالکنی، گیاهان و سبزی های خوراکی است. گیاهان خوراکی بعضا دارای عطر های خشبویی هستند که رایحه شان در منزل شما تراوش میکند و حس طراوت و تازگی را به منزل شما میدهند.

تخم سبزی ها را میتوانید درون یک باکس گلدان کاشته و هر روز آن را آبیاری کنید. یکی دیگر از مزایای سبزی ها و گیاهان خوراکی که قصد دارید در بالکن خود نگهداری کنید، این است که میتوانید آن ها را بچینید و استفاده کنید و خیلی از آنها نیز پس از چند روز دوباره رشد میکنند.

همچنین بخوانید: از این گیاهان برای سرویس بهداشتی و حمامتان استفاده کنید!

2- نگهداری گل های آپارتمانی به عنوان گیاهان بالکنی

یکی دیگر از مواردی که میتوانید در بالکن خود نگهداری کنید گل ها و گیاهان آپارتمانی است.

کاکتوس ها و ساکولنت ها یکی از بهترین گزینه ها هستند. این گیاهان به شدت آفتاب دوست بوده و در برابر آن به خوبی مقاومت میکنند و نیاز به آب زیادی هم ندارند. همچنین گیاهانی همانند سرخس، کالاته آ و فلودندرون هم گزینه های مناسبی برای نگهداری هستند.

3- نگهداری گیاهان گلدانی در بالکن

شما به راحتی میتوانید گیاهان گلدانی را در بالکن پرورش داده و برای چندین ماه آنها را سالم و با طراوت داشته باشید. عمر بعضی از گیاهان آپارتمانی در صورتی که از آنها خوب نگهداری کنید به صورت همیشگی خواهد بود.

شما میتوانید برای تراس از گل های زیر استفاده کنید:

  • حسن یوسف
  • شمعدانی
  • گل آهار
  • بگونیا
  • گل توتون

همچنین بخوانید: 4 ایده بی نظیر برای زیباتر کردن پاسیو

4- کاشت میوه های ریز در بالکن

کاشت میوه های ریز را میتوان گزینه مناسبی برای بالکن و تراس دانست. گیاهان بالکنی حتما نباید سبزی و گل باشد. البته این نوع از گیاهان نیاز به نگهداری بیشتری دارند. شما میتوانید از بوته های میوه های زیر هم در بالکن خود استفاده کنید.

 

کاشت گوجه فرنگی

بله درست شنیدید! کاشت گوجه فرنگی شاید در اولین نگاه کمی عجیب به نظر برسد اما این گیاه در بالکن های نور گیر و گرم بهتر رشد میکند. اگر نور بالکن شما کم است بهتر است کاهو و لوبیا و یا پیاز بهاره بکارید.

 

کاشت توت فرنگی

توت فرنگی را میتوانید درون گلدان نگهداری نمائید. کافیست یک گلدان آویز تهیه کردید و بوته توت فرنگی را درون آن بکارید.

گیاهان بالکنی

 

کاشت گل آفتاب گردان

پرورش گل آفتاب گردان یکی از لذت بخش ترین کار ها میتواند باشد. این کار بسیار راحت است. شما میتوانید تخمه های خام را از عطاری ها خریداری کنید و گلدان های نسبتا بزرگی تهیه کرده و آنها را بکارید. البته باید توجه داشته باشید چون گل آفتاب گردان بعضا تا دو متر رشد میکند، کافیست برای اینکه ریشه آن از خاک گلدان بیرون نزند، آن ها را حدود 10 تا 15 سانتی متر زیر خاک بکارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *