دکوراسیون

دکوراسیون آشپزخانه کوچک و شش ایده کاربردی برای بهبود آن

دکوراسیون آشپزخانه کوچک

دکوراسیون آشپزخانه کوچک : یکی از مشکلات زندگی امروزی زندگی آپارتمانی و خانه‌های کوچک است. اتاق‌های کوچک، آشپزخانه‌های کوچک و … . البته وقتی صحبت از آشپزخانه باشد می‌توانیم بگوییم که:

“آشپزخانه بزرگ‌تر، همیشه بهتر نیست” چون ما با رعایت چند نکته ساده می‌توانیم دکوراسیون آشپزخانه کوچک را بهبود دهیم و از آن لذت ببریم.

به آشپزخانه ‌تان نظم دهید تا زندگی ‌تان سامان یابد.  لوئیس پریش

در ادامه شش ایده کاربردی برای استفاده در دکوراسیون آشپزخانه کوچک را به شما معرفی می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها رابطه بهتری با آشپزخانه کوچکتان برقرار خواهید نمود. پس با ما تا پایان این مطلب همراه باشید.

استفاده بهینه از فضای آشپزخانه

معمولا وقتی یک آشپزخانه کوچک داریم نمی‌توانیم ماشین لباسشویی، ماشین ظرف‌شویی و فر را با‌هم در آشپزخانه تعبیه کنیم. پس در چنین شرایطی مجبور به انتخاب بین ماشین لباسشویی، ماشین ظرف‌شویی و فر هستیم و اگر بخواهیم هر سه مورد را در آشپزخانه تعبیه کنیم مطمئنا جای کافی برای سایر لوازم آشپزخانه نخواهیم داشت. این کار به دکوراسیون آشپزخانه هم صدمه می‌زند و ظاهر آشپزخانه ما را خراب می‌کند. یک لحظه آشپزخانه‌ای را تصور کنید که در آن ماشین لباسشویی، فر و ماشین ظرف‌شویی دقیقا کنار هم و یا با فاصله خیلی کم از یکدیگر، قرار گرفته باشند. در این حالت کابینت‌های زمینی از نظر ظاهری هیچ پیوستگی با هم نخواهند داشت.

 

 

فر و ماشین ظرفشویی

 

 

در مواجهه با این مشکل بهترین کار این است که از خود بپرسیم “ آیا می‌شود یکی از این لوازم را در جای دیگری از خانه تعبیه کنیم و یا یکی از آنها را حذف کنیم؟!

پیشنهاد ما این است که ماشین لباسشویی را در محل دیگری نصب کنیم و از فرهای بزرگ توکار هم صرفه‌نظر کنیم. از آنجایی که طبخ خوراک‌های ایرانی معمولا به فر نیاز ندارد، بهتر است با فرهای بزرگ خداحافظی و به همان اجاق گاز برای پخت و پز، و نهایتا یک ماکروفر رومیزی برای گرم کردن غذا اکتفا کنیم.

ایجاد قفسه‌های بیشتر در آشپزخانه کوچک

اگر روی دیوار آشپزخانه فضای خالی وجود دارد که روی آن کابینت دیواری نصب نشده است، شاید بتوان در آن جا شلف دیواری یا باکس دیواری نصب کرد و مقداری از لوازم آشپزخانه و اشیای دکوری را روی آن‌ها قرار داد. البته باید دقت کرد که شلف و باکس دیواری با سایر کابینت‌ها همخوانی داشته باشد و در اصطلاح به دکوراسیون آشپزخانه کوچک ما بیاید.

 

 

شلف و باکس دیواری

 

 

محل قرارگیری سینک ظرف‌شویی در دکوراسیون آشپزخانه

سینک ظرف‌شویی بهتر است رو به پنجره و فضای باز باشد زیرا شخص خانه‌دار زمان زیادی را مقابل سینک صرف می‌کند و نگاه کردن به فضای باز احساس بهتری را در او بوجود می‌آورد. این موضوع در دکوراسیون آشپزخانه کوچک بیشتر صدق می‌کند.

همچنین بخوانید: میز کنسول MDF، جذاب، شیک و کاربردی

 

سینک در آشپزخانه کوچک

 

 

استفاده بهینه از سطح کابینت‌ها

از آنجایی که آشپزخانه‌های کوچک در سراسر جهان وجود دارند محصولات زیادی در بازار وجود دارند که به استفاده بهینه از فضای آشپزخانه کمک می‌کنند. به عنوان مثال آبچکان‌ها و تخته برش‌هایی وجود دارد که روی سینک قرار می‌گیرند و فضای سینک را به میز کار تبدیل می‌کنند و هر وقت هم به آن‌ها احتیاج نداشته باشیم می‌توانیم به راحتی از سینک جدایشان کنیم.

 

 

استفاده از رنگ‌های روشن در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

رنگ‌های تیره باعث کوچک و دلگیر شدن فضا می‌شوند بنابراین استفاده از کابینت‌ ها و کاشی ‌های روشن که نور را بازتاب می‌دهند می‌توانند باعث دلبازتر شدن فضای آشپزخانه شوند.

استفاده از نورهای مخفی در دکوراسیون آشپزخانه کوچک

با نصب نورهای مخفی LED نواری در زیر کابینت‌های دیواری می‌توانید قسمت‌های تاریک زیر کابینت‌ها را روشن کنید که هم به دلبازتر شدن فضای آشپزخانه در شب کمک می‌کند و هم سطح روی کابینت‌ها را موقع انجام کار در آشپزخانه روشن می‌کند.

در ضمن نور مخفی‌های LED بسیار کم مصرف هستند و چندان تاثیری در افزایش هزینه برق مصرفی ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *