دکوراسیون

میز غذا خوری دو نفره کدوم مدل مناسب تره؟

میز غذاخوری دو نفره

چند سالیست جمعیت کشورمان بدلیل مشکلات ویژه اقتصادی رو به کاهش میرود. گرانی مسکن، قیمت های سرسام آور لوازم خانگی، مایحتاج هایی که به هیچیک از خرج های ماهانه خانواده ها نمیرسند، مهریه های سنگین و سنگ هایی که خانواده ها جلوی پای جوانان می اندازند دلایلی شده که کمتر کسی بتواند ازدواج کرده و تشکیل خانواده بدهد. جوان غیر آقازاده (!) با ازدواج کردن موجی از هزینه ها را به سوی خود روانه میکند که خیلی وقت ها توانایی سوار شدن بر این هزینه ها را نداشته و لاجرم در آنها غرق میشود. زوج های جوانی هم که با وجود تمام این سختی ها توانسته اند بدون حمایت دولت مردان فرومایه و بی فکر ازدواج کنند از بچه دار شدن طفره میروند و حتما حق با آنهاست!این ها دلایلیست که شاید تا 30 سال آینده وقتی در خیابان ولیعصر تهران برای پیاده روی قدم میزنید، دلتان برای دیدن موی مشکی تنگ شود و فقط پیرمرد و پیرزن هایی را ببینید که با عصا راه میروند و چه آسوده میخوابند مسئولین!

کاهش جمعیت خانواده ها و اسکان خانواده ها در واحد های آپارتمانی کوچک باعث شده که بسیاری از ما ها خرید میز غذا خوری های چند نفره و بزرگ را فراموش کنیم. اما داشتن میز غذاخوری دو نفره هم در صورتی که مدل مناسب آن را خریداری کنیم، میتواند ایده بسیار خوبی باشد.

همچنین بخوانید: شلف دکوری از این مدل ها جذابتر مگه داریم؟!

 

 

میزان فضا را مشخص کنید

همانطور که گفتیم واحد های آپارتمانی کوچک شاید این اجازه را به شما ندهند که میز غذاخوری های بزرگی را داشته باشید. در ابتدا باید جای میز غذاخوری را مشخص کنید. بعضی ها میز غذاخوری را برای آشپزخانه میخواهند و بعضی ها هم ممکن است بدنبال یک میز غذاخوری دو نفره برای بالکن و تراس خود بگردند.

اگر گوشه ای از آشپزخانه شما خالیست شما میتوانید میز غذاخوری های دو نفره یک طرفه را خریداری و نصب کنید تا از اشغال شدن بیشتر فضا جلوگیری کنید. اگر هم فضای کافی دارید میتوانید یک مدل راحت تر آن را در نظر بگیرید. پس اندازه گیری فضا بسیار اصل مهمی است. سعی کنید اگر میتوانید، گوشه ای را برای میز غذاخوری خالی کنید زیرا قرار دادن میز غذاخوری در وسط آشپزخانه میتواند بسیار دست و پاگیر باشد. البته مدل های تاشو و جمع و جور تری هم هستند که به آن ها خواهیم پرداخت.

 

 

انواع میز غذاخوری دو نفره

میز غذاخوری میتواند بر اساس فاکتور های مختلف، انواع مختلفی هم داشته باشد. اما ما یک دسته بندی کلی برای میز غذاخوری دو نفره در نظر گرفته ایم که شما میتوانید مدل مورد پسند خود را از میان آن ها انتخاب کنید؛

  • میز غذاخوری گرد
  • میز غذاخوری مستطیل
  • میز غذاخوری تاشو
  • میز غذاخوری کلاسیک
  • میز غذاخوری پازلی

 

 

میز غذاخوری گرد

همانطور که از نام این نوع میز پیداست، داشتن یک صفحه مدور مهمترین خصیصه آن میباشد. داشتن صفحه گرد به شما این امکان را میدهد که صندلی غذا خوری را هر جایی که دوست دارید، قرار دهید. این میز ها معمولا دارای پایه های ضربدری هستند تا براحتی بتوانید برای غذا خوردن به صفحه میز نزدیکتر شوید.

میز غذا خوری دو نفره با صفحه گرد برای آشپزخانه های مدرن و کوچک میتواند بسیار مناسب باشد.

 

مستطیلی

 

میز غذاخوری مستطیل

میز غذا خوری دو نفره مستظیل شکل کمی فضای بیشتری از نوع گرد آن اشغال میکند. اگر سبک دکوراسیون داخلی شما سبک کلاسیک است پیشنهاد میکنیم از این نوع میز غذاخوری استفاده کنید. همچنین این نوع میز برای آشپزخانه هایی با کابینت MDF مناسب تر است. سعی کنید یک میز غذاخوری دو نفره از جنس MDF برای آشپزخانه خود خریداری کنید.

همچنین بخوانید: پنجره شاه نشین مدرن در منازل لاکچری امروزی

 

 

میز غذاخوری تاشو

کمبود جا مهم ترین دلیل استفاده از وسایل تاشو است. این میز ها دارای صفحاتی از جنس پلاستیک و یا MDF هستند. پایه های این میز ها پس از جدا شدن با صفحه موازی میشوند و با یک قطر کم میتوانند در مواقعی که از آن ها استفاده نمیکنید، درگوشه ای از خانه تان قرار بگیرند. همچنین بعضی از میز های غذاخوری تاشو، دارای صفحات دو و یا چند تکه تاشو و همچنین صندلی تاشو هستند که این یک ویژگی عالی و مناسب برای آشپزخانه های کوچک به شمار می آید.

 

 

میز غذاخوری کلاسیک

این میز ها به سبک کلاسیک ساخته میشوند. سبک کلاسیک همان سبک سلطنتی ساده شده میباشد. یعنی منبت کاری ها و ریز جزئیات سبک سلطنتی را نمیتوانید در آن ها ببینید. این میز ها کمی فضای بیشتری نسبت به سایز انواع میز غذاخوری دو نفره نیاز دارند. میز های کلاسیک معمولا دارای پایه های ایستا و صفحه ای چوبی و هستند که با شیشه پوشانده میشود. صندلی مخصوص این نوع میز هم به سبک خود میز طراحی میشود.

 

 

میز غذاخوری پازلی

میز غذا خوری های پازلی میز هایی هستند که همراه با صندلی ست و پازل میشوند. بدین صورت که با قرار گیری صندلی ها در مجاورت آنها، تشکیل یک طرح کلی را میدهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *