طراحی داخلی

6 روش برای مرتب نگه داشتن اتاق خواب منزل

اتاق خواب مرتب

اتاق خواب منزل تنها مکان استراحت و آرام گرفتن ماست. تمیز و مرتب نگه داشتن اتاق خواب همیشه هم ممکن است آسان نباشد. خصوصا در اتاق خواب های کوچک، کوچکترین به هم ریختگی باعث نا مرتب جلوه دادن اتاق خواب خواهد شد. در این مقاله قصد داریم روش هایی را بیان کنیم که با آنها میتوانید نظم و زیبایی بیشتری به اتاق خواب خود بدهید. با باکس ماکس همقدم باشید!

میز تحریر اتاق خواب

 

میز های درون اتاق خواب را خلوت کنید!

اگر اتاق خواب شما کوچک است باید اهمیت بیشتری به این قضیه بدهید. اتاق خواب های کوچک به آسانی با کوچکترین نا منظمی، به هم میریزند. اگر از میز تحریر در اتاق خواب خود استفاده میکنید سعی کنید روی آن را حتی الامکان خلوت کنید. حتی شما میتوانید بجای استفاده از میز تحریر ها که زود به هم ریخته میشوند و فضا را اشغال میکنند از میز تحریر های دیواری، باکس دیواری و یا شلف دیواری برای نگهداری وسایلتان استفاده کنید.

اتاق خواب و لبتاب

 

هر نوع تکنولوژی را وارد اتاق خواب نکنید!

وجود تکنولوژی امروزه یک نیاز اساسی برای هر فردیست. برای شما قطعا سخت خواهد بود که بخواهید موبایلتان را از خود دور نمائید. اما باید بدانید که وجود هر گونه وسایل الکترونیکی در اتاق خواب شما، همانند موبایل، هدست، مودم و … میتواند آرامش شما را حسابی به هم بریزد. طراحان داخلی بر این نظر پایبندند که تکنولوژی برای سرگرمی و کار است و نباید جزوی از دکوراسیون داخلی خواب شما باشد.

علاوه بر این وجود هر گونه سیگنال میتواند طوری که حتی متوجه آن نشوید، موجب بی خوابی و نا آرامی شما در زمان خواب شود. اما اگر دوست دارید به موسیقی ملایم موقع خواب گوش دهید میتوانید از آنها استفاده نمائید.

همچنین بخوانید: سوختگی فرش خود را با این ترفند ها از بین ببرید

زیر تخت تمیز

 

زیر تختتان را دائما تمیز نگهدارید!

داشتن یک سرویس خواب مرتب میتواند به آرامش اتاق خواب شما کمک شایانی کند. سرویس خواب نقش ویژه ای در اتاق خواب شما دارد و باید به آن رسیدگی کنید. سعی کنید هر گونه وسایل اضافی که در زیر تخت خواب شما ریخته شده است را جمع آوری و مدیریت کنید. استفاده از دیوایدر ها برای نظم بخشیدن به وسایل ریز و درشت شما در اتاف خواب توصیه میشود.

جارختی تمیز و مرتب

جا رختی ها را کنترل کنید!

بجای اینکه ار چوب لباسی های پشت دری استفاده کنید، سعی کنید از فضای کمد دیواری و یا کشو های کمدتان برای نگهداری و نظم بخشیدن به لباس ها استفاده کنید. برای لباس هایی که نیاز به آویزان کردن دارند، از چوب لباسی های فانتزی دیواری استفاده کنید و لباس هایی که استفاده زیادی از آنها ندارید را در کشو هایتان بایگانی نمائید.

 

لوازم آرایش را کمی مختصرتر کنید!

در بسیاری از اتاق خواب ها، خانم ها تمام وسایل آرایششان در روی میز آرایش خود قرار میدهند و این در حالیست که از تعداد کمی از آنها در روز استفاده میکنند. سعی کنید یک دیوایدر خریداری کنید و لوازم آرایشی که استفاده محدود دارند را درون کشو ها جای دهید. این کار به حس آرامش اتاق خواب شما کمک بسیار بزرگی خواهد کرد.

مجله تخت خواب

هر چیزی که جنبه اداری دارد بیرون کنید!

اتاق خواب شما جای استراحت شماست نه جای کار! مسلما شما دوست دارید در اتاق خواب خود استراحت کره و آرام بگیرید. برای رسیدن به این هدف کافیست خستگی های کار و مشغله های خود را دم در اتاق خواب جا بگذارید و سپس وارد اتاق خواب شوید. یکی از دلایلی که میتواند حس آرامش را از اتاق خواب شما بگیرد، وجود وسایلی است که شما را یاد شغل و یا مشغله هایتان می اندازد. مثلا وجود کامپیوتر و لبتاب، دفتر و کتاب و حتی کیف اداری شما میتواند حس آرامش اتاق خوابتان را از بین ببرد.

همچنین بخوانید: 4 مدل تخت خواب نوزاد کاربردی و جذاب

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *