متفرقه

چگونه چربی روی هود آشپزخانه را از بین ببریم؟

پاک کردن چربی هود

یکی از معظلات خانه دار ها، پاک کردن چربی از روی اجسام است. چربی ها بدلیل ساختار چسبناکی که دارند، بعد از مدتی که روی جسمی ریخته میشوند، حالت سخت به خود گرفته و پاک کردن آنها کار نسبتا دشواری خواهد شد. یکی از وسایل آشپزخانه که چربی بسیاری به خود میگیرد، هود آشپزخانه است. هود آشپزخانه بدلیل قرار گرفتن در بالای اجاق گاز و مکش هوا و بخار، همیشه مقداری چربی به خود میگیرد که این موضوع بعضی مواقع آزار دهنده میشود. پاک کردن چربی هود در حالت عادی تقرییا کار دشواریست؛ اما با روش های بسیار آسان شما میتوانید پاک کردن چربی هود آشپزخانه را بسیار راحت کنید. در ادامه با ما باشید تا این روش ها را برای شما شرح دهیم!

 

 

پاک کردن چربی هود

اگر چربی ها سطحی بود و زیاد نبود با استفاده از یک اسکاچ و کمی مایع ظرفشویی میتوانید چربی هود را پاک کنید. البته اگر لایه چربی ضخیم و یا سفت شده باشد دیگر پاک کردن چربی هود آشپزخانه با این روش پاسخگو نخواهد بود. البته استفاده از اسکاچ میتواند باعث خط و خش افتادن به هود شود.

 

پاک کردن چربی هود

استفاده از محلول گاز پاک کن

در صورتی که هود شما چربی زیادی را به خود جذب نکرده است شما میتوانید با استفاده از یک تکه اسفنچ و محلول گاز پاک کن، اقدام به پاک کردن چربی هود خود کنید. کافیست مقداری محلول را روی هود اسپری کنید و پس از سه دقیقه با استفاده از یک تکه اسفنج خیس، چربی ها را پاک کنید.

پس از هر مرحله کشیدن اسفنج روی هود، اسفنج را آبکشی کنید تا چربی هایی که جمع کرده است ، مجددا به سطح هود برنگردد.

همچنین بخوانید: سوختگی فرش خود را با این ترفند ها از بین ببرید

استفاده از پودر لباسشویی

یکی از ویژگی های پودر ماشین لباسشویی، وجود آنزیم است که میتواند چربی ها را به راحتی بزداید. برای پاک کردن چربی هود خود کافیست یک تکه دستمال نرم را را خیر کرده و درون محلول رقیق شده آب و پودر بخیسانید و روی سطح هود بکشید تا چربی ها از بین بروند.

استفاده از سرکه

سرکه خاصیت ضد عفونی کنندگی و چربی زدایی قوی دارد. شما میتوانید از سرکه برای پاک کردن چربی هود استفاده نمائید. کافیست مقداری سرکه را با مایع ظرفشویی مخلوط کرده و با یک پارچه نرم روی سطح هود بکشید.

 

پاک کردن چربی از فیلتر هود

فیلتر هود به دلیل ساختار مشبک، چربی زیادی به خود گرفته و زدودن چربی ها از فیلتر هود کار نسبتا مشکلی به نظر میرسد. البته با این روش میتوانید به راحتی چربی را از فیلتر آلومینیومی هود پاک نمائید:

ابتدا یک تشت کوچک را با آب داغ پر کرده و مقداری پودر لباسشویی و یک لیوان سرکه درون آن ریخته و خوب هم بزنید تا حل شود؛ سپس فیلتر ها را جدا کرده و درون تشت بیندازید. پس از 10 دقیقه فیلتر ها را بیرون آورده و با استفاده از یک اسکاچ خیس، خوب روی آن بکشید تا چربی ها پاک شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *