طراحی داخلی

روش های استفاده از شال مبل

شال مبل

شال مبل یکی از راه های است که میتوانید با آن زیبایی و جذابیت خاصی را به منزل خود بدهید و دکوراسیون داخلی خود را چندین برابر کنید. این یک روش کاملا مقرون به صرفه و راحت برای تغییر دکوراسیون می باشد. شاید در ابتدا فکر کنید که استفاده از شال مبل تاثیر چشمگیری در دکوراسیون داخلی ندارد اما باید آن را امتحان کنید تا تاثیر آن را ببینید.

شال مبل جذاب

 

روش های استفاده از شال مبل

در بر گرفتن تمام مبل

شال مبل میتواند آنقدر بلند باشد که تمام مبل را در بر بگیرد و همانند کاور مبل باشد. این یک حالت ایده آل برای روز های سرد سال است و حس گرما بخشی به منزل شما بدهد. شما میتوانید از بافتنی و یا پتو های کوچک استفاده نمائید. شما میتوانید برای مبل های تکی و یا صندلی و همچنین مبل های نشیمن یا مبل های داخل حیاط از این روش استفاده کنید.

 

 

 

استفاده روی دسته مبل

از دیگر روش ها، استفاده از شال روی دسته مبل می باشد. در این روش شما باید از یک شال مبل با اندازه کوچکتر استفاده کنید که فقط دسته مبل را پوشش دهد و یا تا کف زمین ادامه داشته باشد. این یک روش تزئینی چشم نواز و ژورنالی است. برای شال های روی دسته مبل هم میتوانید آن ها را خریداری کنید و هم اینکه با تهیه پارچه آن، شال مبل تان را خودتان بسازید.

استفاده روی قسمت تکیه گاه مبل

شایع ترین روش استفاده از شال مبل، پهن کردن آن روی تکیه گاه مبلمان است. در این روش ممکن است شال مبل روی دسته ها هم پوشش دهد و یا تا پایین مبل ادامه داشته باشد که جذابیت آن بیشتر باشد. شما حتی میتوانید شال را به صورت مثلثی روی تکیه گاه قرار داده و کوسن ها را در طرفین مبل قرار دهید.

 

 

استفاده روی قسمت نشیمنگاه مبل

در این روش شما میتوانید شال های کوچکی را تهیه کرده و یا شالهای برزگتر را تا زده و به شکل مستطیل در آورده و آن را روی نشیمنگاه مبل خود پهن کنید. البته شما میتوانید شال بلند تری را انتخاب کنید تا روی زمین برسد. پیشنهاد میکنیم از شال های خزدار و یا مخملی استفاده کنید چون جذابیت خاصی به مبلمان شما میدهد.

 

 

استفاده روی کوسن و پوف مبل

یکی از روش های دوست داشتنی که جذابیت خاصی به مبلمان منزل شما میدهد استفاده شال مبل روی پوف و یا کوسن شماست. کافیست یک شال خزدار و یا مخمل انتخاب کنید و با استفاده از خیاطی آن را روی کوسن و پوف بدوزید. البته سعی کنید که از رنگ های ست مبل استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *