دکوراسیون

5 نوع کفپوش پرکاربرد برای حمام و سرویس بهداشتی

کفپوش

بمنظور انتخاب کفپوش برای جایجای منزلتان از جمله اتاق خواب، پذیرایی، نشیمن، دفتر کار و سرویس بهداشتی و حمام، ظاهر کفپوش اهمیت بسیار بالایی دارد.البته از این موضوع نمیتوان چشم پوشی کرد که کارایی کفـپوش و دیوارپوش ها هم دارای اهمیت زیادیست؛ ولی در درجه اول زیبایی ظاهری و شیک بودن فضا اهمیت بیشتری خواهد داشت. البته در انتخاب کفـپوش سرویس بهداشتی و حمام داستان کمی متفاوت تر خواهد بود.

چگونه کفپوش حمام و سرویس بهداشتی را انتخاب کنیم؟

در مرجله اول برای انتخاب مناسب ترین کفپوش حمام و سرویس بهداشتی به این نکته توجه کنید که در این محیط ها بدلیل وجود رطوبت بالا، ممکن است با نفوذ رطوبت به لایه های زیرین کفپـوش، در صورتی که دارای کیفیت مناسبی نباشند، در مدت زمان کمی دچار آسیب خواهد شد. البته در مرحله بعد نیز باید به ظاهر، هزینه و آسانی نصب کفپـوش حمام و سرویس بهداشتی توجه کنید.

همچنین بخوانید: دیوارکوب و انواع مختلف آن را بیشتر بشناسید

کاشی کفپوش پرسلان

کاشی پرسلان

یکی از بهترین کفپوش هایی که میتوانید برای سرویس بهداشتی و حمام خود استفاده کنید، کاشی پرسلان است. خصوصیت مهم این کاشی، ضد آب بودن و داشتن هزینه مقرون به صرفه تر نسبت به سایر رقباست.

کاشی پرسلان دارای ظاهری زیبا و طرح های متنوعی است که نیاز شما را برای یک کفپوش کاربردی و با دوام برای سرویس و یا حمام منزلتان کاملا برآورده میکند. کاشی پرسلان از خانواده کاشی و سرامیک های معمولی است با این تفاوت که قدرت نفوذ ناپذیری بسیار بیشتری (کمتر از 5 درصد) نسبت به سایر کاشی و سرامیک ها دارد.

کفپـوش های حمام و سرویس بهداشتی برسلان معمولا در اشکال هندسی مربعی و مستظیلی و یا 6 و 8 ضلعی ساخته میشوند. البته کاشی های موزائیکی کوچکتری هم موجودند که با ابعاد کوچکتر به صورت پیش ساخته روی پلاستیک و یا ورقه های مش نصب شده و نیازی به نصب جداگانه نخواهند داشت. البته شما میتوانید با بهره گیری از دوغاب های رنگی، کمی خلاقیت به خرج داده و کف حمام و سرویس بهداشتی خود را زیبا تر کنید.

شما میتوانید کاشی های برسلان را براحتی بشویید. پیشنهاد میکنیم برای کفـپوش حمام از کاشی های برسلان با ابعاد کوچکتر استفاده کنید تا از لغزندگی در کف حمام جلوگیری کنید؛ البته روش های دیگری همانند استفاده از کاشی های برسلان بافت دار برای جلوگیری از لغزندگی در کف حمام استفاده کنید.

کفپوش وینیل

کـفپوش وینیل

قبلا در مورد کفپوش های وینیل مفصل صحبت کردیم و کاربرد های آن را بیان نمودیم، در سرویس بهداشتی و حمام شما میتوانید از کفـپوش های وینیل استفاده کنید. همچنین کاشی و سرامیک هم که دارای کاربرد بیشتری در کشور ما هستند.

کفپوش لمینت

کفپوش های لمینت برای حمام و سرویس بهداشتی کاربرد فراوانی دارند. کفپوش های لمینت معمولا با طرح های از چوب گیلاس و بلوط و یا سنگ مرمر و … ساخته میشوند که زیبایی کار را دو چندان میکند. این کـفپوش های با لایه های متعددی که دارند دارای قدرت نفوذ نا پذیری بالایی هستند. یکی از نقاط قوت کفپـوش های لمینت این است که براحتی تمیز میشوند و این بخاطر صیقلی بودن سطح لمینت است.

 

 

کفپوش سنگ طبیعی

کفپوش سنگ طبیعی معمولا گرانترین نوع کفپوش است. کفپوش های سنگ طبیعی به هبچ عنوان رطوبت را عبور نمیدهند و ظاهری بسیار زیبا و با دوام هستند. برای جلوگیری از لغزندگی کفپوش سنگ طبیعی میتوانید آن ها را به صورت ترمز دار و یا ویبره دار سفارش دهید.

البته بدلیل گرانی و هزینه بالای آن، معمولا در آپارتمان های لوکس شخصی از این کفپوش ها استفاده میشود.

 

کفپوش چوبی

چوب به خودی خود نمیتواند عایق رطوبت باشد و براحتی با نفوذ رطوبت کاملا از هم گسسته میشود. کفپوش های چوبی به صورت مهندسی شده و با لایه های ضد رطوبت بوجود می آیند که دوام کافی را داشته باشند. نقطه قوت آنها، این است که این کفپوش ها ظاهری زیبا و جذاب دارند و همین باعث میشود که طرفداران زیادی داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *