دکوراسیون

پرده برقی و انواع آن را بشناسید

پرده برقی

با مدرن شدن زندگی ها مردم روی به الکترونیکی شدن آورده اند. به نحوی که اگر چند ساعتی برق منزل شا قطع شود، حسابی از کار و زندگی می افتید و آرام و قرار نخواهید داشت. پیشرفت تکنولوژی موجب شده است که زندگی برای ما راحت تر شود و این موضوع در زندگی همه ما، به خوبی مشهود و ملموس است. پرده برقی یکی از همان پیشرفت های مدرن در دکوراسیون داخلی است که کار شما را بسیار راحت خواهد کرد.

 

پرده برقی

پرده برقی چیست؟

شاید با خود فکر کنید خوب پرده چه ضرورتی دارد که برقی باشد! اصلا چرا باید پرده ای که خیلی وقت ها آن را تکان نمیدهید با برق باز و بسته شود؟!

شاید برای شما هم بارها پیش آمده باشد که قصد تنظیم پرده و یا میزان بسته و یا باز بودن پرده منزل خود را داشته باشد اما با مشکلاتی نظیر گیر کردن درون ریل ها و یا به هم خوردن چین برده ها مواجه شوید و یا در خیلی از مواقع مجبور شوید چار پایه پیدا کرده و از آن بالا بروید تا بتوانید پرده منزل خود را تنظیم کنید.

پرده برقی از این مشکلات مبراست و شما برای تنظیم آن اصلا نیاز نیست به پرده خود نزدیک شده و یا به آن دست بزنید!

 

اجزای پرده برقی

پرده برقی از 4 جزء کلی تشکیل شده است:

  • پرده اصلی
  • موتور 
  • ریل
  • ریموت یا کنتزل

طریقه کارکرد پرده برقی به این صورت است که پس از اینکه شما دکمه ریموت را می فشارید، موتور اصلی، ریل را به حرکت در می آورد و باعث جابجایی پرده منزل شما خواهد شد.

 

پرده

 

انواع پرده برقی

به طور کلی پرده های برقی در دو نوع ساده و هوشمند وجود دارند. پرده های برقی ساده همانطور که گفته شد سیستم غیر پیچیده ای دارند و با یک دکمه ریموت پرده را تنظیم میکنند؛ اما پرده هوشمند قابلیت های ویژه ای دارد که شاید باور آن برای شما کمی دشوار به نظر برسد!

پرده هوشمند با استفاده از اتصال Wifi به اینترنت متصل شده و شما میتوانید با تلفن همراه خود آن را مدیریت کنید. به عنوان مثال میتوانید وقت هایی که منزل نیستید، پرده را تنظیم کنید. یکی دیگر از قابلیت های پرده هوشمند، قابلیت اتصال به سیستم های فرمان صوتی است. به این قابلیت شما میتوانید به صورت صوتی به پرده منزل خود ارتباط برقرار کرده و آن را تنظیم کنید!

البته از پرده های هوشمند معمولا در منازل استفاده نمیشود. بلکه در محل کار و یا رستوران ها و مراکز خرید و … و یا پنجره هایی با ابعاد بسیار بزرگ و یا حتی در سالن های کنفرانس و تئاتر استفاده میشود.

پرده برقی

 

انواع طرح پرده برقی

در این قسمت تعدادی از طرح های پرده برقی را برای شما همراهان باکس ماکس آورده ایم که میتوانید مشاهده کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *