دکوراسیون

رنگ سال ۲۰۱۹ چه رنگی است ؟!

تصویر رنگ سال 2019 چه رنگی است

رنگ سال ۲۰۱۹ چه رنگی است و رنگ‌‌های مکمل آن چیست ؟! رنگ سال را چه کسی و بر چه اساسی انتخاب می‌کند ؟!

اگر از علاقمندان به مد و فشن باشید حتما تا به حال واژه رنگ سال را شنیده‌اید و احتمالا می‌دانید که هر ساله در آستانه سال میلادی جدید، یک رنگ، به عنوان رنگ سال اعلام می‌شود. اما کمتر کسی می‌داند که رنگ سال را کجا و چطور انتخاب می‌کنند. اگر شما هم علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

شرکت پنتون (Pantone) که سابقه طولانی در زمینه استانداردسازی رنگ‌ها دارد به عنوان تعیین‌ کننده غیر رسمی رنگ سال شهرت جهانی یافته است. این شرکت که در ایالت نیوجرسی آمریکا واقع است هرساله طی همایشی رنگ سال را اعلام می‌کند. روند انتخاب به این صورت است که شرکت پنتن پس از مشورت با کارشناسان برجسته در زمینه‌های طراحی مد، دکوراسیون و تولیدکنندگان بزرگ بین المللی و با پیش‌بینی روند استفاده از رنگ‌ها، یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب می‌کند.

 

 

تصویر رنگ‌های سال

رنگ‌‌های سال‌ انتخاب شده توسط شرکت پنتون در ۱۰ سال گذشته

 

 

بسیاری از طراحان لباس و دکوراسیون برای این‌که بروز بودنشان را به مخاطبان نشان دهند از رنگ سال در طراحی‌ها و محصولاتشان استفاده می‌کنند و شخصیت‌های معروف (سلبریتی‌ها) نیز با همان انگیزه به خرید و استفاده از این محصولات جدید روی می‌آورند.

رنگ سال ۲۰۱۹ چه رنگی است ؟!

شرکت پنتون رنگ مرجانی زنده (Living Coral) یا صورتی مرجانی را به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ انتخاب نموده است. دلیل نامگذاری این رنگ انطباق آن با رنگ گونه‌ای از مرجان‌های زنده است. به گفته کارشناسان این رنگ نمادی از حس شادی و خوشحالی در است و استفاده از آن در دکوراسیون داخلی باعث ایجاد فضای گرم و صمیمی می‌شود.

 

 

تصویر رنگ سال 2019

رنگ سال ۲۰۱۹ میلادی (رنگ سال ۹۸ شمسی)

 

 

رنگ‌های مکمل این رنگ، طیف رنگ‌های آبی هستند که در تصویر زیر آن‌ها را در کنار طیف رنگ‌های نارنجی مشاهده می‌نمایید. همچنین رنگ‌های خنثی مانند خاکستری و مشکی نیز ترکیب جالبی با رنگ مرجانی زنده ایجاد می‌کنند.

 

 

تصویر رنگ‌های مکمل رنگ سال 2019

رنگ‌های مکمل رنگ سال ۲۰۱۹

 

 

البته اعلام رنگ سال به این معنی نیست که ما لزوما باید از آن پیروی کنیم، اما وجود چنین رویدادهایی از چندین جهت جالب و مفید هستند. یکی از تاثیرات تغییر سالیانه رنگ بر اقتصاد جهانی است. وقتی رنگ سال اعلام می‌شود تعداد زیادی از خبرنگاران و بلاگرها مشغول پوشش خبری و ابراز نظر در مورد آن می‌شوند. طراحان شروع به ایجاد طرح‌های جدید و یا تجدید نظر در طرح‌های قبلی خود می‌کنند. تولیدکنندگان محصولات جدیدی را بر اساس رنگ جدید تولید و روانه بازار می‌کنند و درنهایت مشتریان علاقمند این محصولات را خریداری کرده و به این ترتیب  هم چرخ اقتصاد به گردش درمی‌آید و هم شاهد ارتقای طرح‌ها و سبک‌ها خواهیم بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *