دکوراسیون

5 اشتباه رایج در دکوراسیون اتاق خواب

اشتباهات رایج در دکور اتاق خواب

انتخاب دکوراسیون اتاق خواب همیشه از آن انتخاب های سخت است، زیرا شما معمولا زمان زیادی را در اتاق خوابتان سر میکنید و داشتن یک دکوراسیون ایده آل برای اتاق خواب ممکن است کمی ما را سردرگم کند. با وجود منابع مختلف برای الگو گرفتن دکور منزل، باز هم استفاده از وسایل در جای نامناسب در منازل امروزی موج میزند؛ به نحوی که گاها این انتخاب های نامناسب غیر قابل تحمل شده و دکوراسیون شما را به هم میریزد. در اینجا ما 5 اشتباه رایج در دکور اتاق خواب را برای همراهان همیشگی باکس ماکس بیان میکنیم تا بهترین دکوراسیون را داشته باشند! با ما همقدم باشید!

اتاق خواب آرام و خلوت

اتاق خواب خود را شـلوغ نکنید!

شلوغی بیش از حد میتواند باعث به هم ریختگی نامرتب شدن و همچنین از بین بردن آرامش شما شود. استفاده از وسایل زیادی که دکور شما را به هم بریزد همانند رخت خواب انبار شده، میز کامپیوتر بزرگ، وسایل بدنسازی و تردمیل و … باعث شلوغی اتاق خواب شما میشود. اتاق خواب های خلوت میتوانند حس آرامش بیشتری به شما بدهند.

 

اتاق خواب آرام و خلوت

عدم استفاده از آینه هـای قدی!

استفاده از آینه های قدی در اتاق خواب توصیه نمیشوند. اگر به نور اهمیت میدهید و میخواهید نور اتاق خوابتان تنظیم بوده و بیش از حد زیاد نشود، بهتر است از آینه در اتاق خواب خود استفاده نکنید. در عوض میتوانید در قسمت پذیرایی خود آینه های قدی خود را نصب کنید. وجود یک آینه کوچک با ابعاد 40 در 40 سانتی متر نیز در اتاق خواب شما کفایت میکند.

 

رنگ خنثی اتاق خواب

از رنگ های تـند استفاده نکنید!

رنگ های تند، به شما انرژی بیشتری میدهند و حس سرزندگی شما را بیشتر میکنند؛ اما استفاده از ای رنگ ها در اتاق خواب ممنوع است! همانطور که میدانید اتاق خواب شما جایی برای آرام گرفتن و استراحت شماست، پس باید از رنگ های خنثی و سرد استفاده کرده تا حس آرامش را به دکوراسیون اتاق خواب خود القا کنید.

 

چوب لباسی اتاق خواب

 

چوب لباسـی های پشت دری ممنوع!

این چوب لباسی ها معمولا بسیار کاربردی هستند اما استفاده از آنها میتواند به کل دکور اتاق خواب شما را به هم بریزد! آویزان کردن کت و شلوار و پیراهن شما روی چوب لباس های پشت دری مشکلی را بوجود نمی آورد اما پس از مدتی خودتان متوجه خواهید شد که چقدر البسه اضافی روی این چوب لباسی های پشت دری خود آویزان کرده اید! بجای آن میتوانید از چوب لباسی های ایستاده استفاده کنید.

 

عدم استفاده بیش از حد از تابلو و قاب عکس!

تابلو و قاب عکس ها در اتاق خواب های ما جای ویژه ای دارند و تقریبا در همه منازل یافت میشوند. اما اگر تعداد آنها بالا برود میتواند دکور شما به هم بریزد. میتوانید بجای تابلو های انتزاعی و هنری از قابل عکس های خانوادگی و شخصی استفاده کنید. البته استفاده از قاب عکس های بزرگ نیز توصیه نمیشود. سعی کنید از یک تا سه قاب عکس خانوادگی کوچک در اتاق خواب خود بهره ببرید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *