طراحی داخلی

برای سال نو اینگونه به آشپزخانه خود نظم دهید!

آشپزخانه نوروز

خانه تکانی نوروز یکی از نوستالژی ترین کارهاییست که ما ایرانی ها انجام میدهیم. خیلی ها در طول سال بدلیل مشغله نمیتوانند به طور کلی به نظافت منزل خود برسند و همه این کارها را محول میکنند به یک ماه آخر سال؛ اینجاست که همه دست به دست هم میدهند و خانه را به اصطلاح می تکانند!

یکی از جاهایی که ممکن است نسبت به سایر جاهای خانه نظافت بیشتری نیاز داشته باشد، آشپزخانه منزل شماست. آشپزخانه ها بدلیل پخت و پز در معرض آلودگی بیشتری هستند. طبیعتا با تمیز کاری آشپزخانه خود متوجه خواهید شد که چقدر نیازمند این هستید که به وسایل آشپزخانه خود بیشتر نظم بدهید.  در این مقاله از باکس ماکس قصد داریم به شما روش هایی برای نظم دهی به آشپزخانه تان برای خانه تکانی سال نو آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

1- استفاده از شلف آشپزخانه

شلف آشپزخانه یکی از پرکاربرد ترین اجزاییست که باید در آشپزخانه منزلتان داشته باشید. این شلف ها برای قرار گیری انواع وسایل همانند ظروف، جا ادویه ها، جای روغن، آسیاب و … کاربرد دارد.

شما میتوانید شلف آشپزخانه را به رنگ دکوراسیون داخلی خود از باکس ماکس تهیه کرده و نصب کنید. این شلف ها در انواع رنگ ها و با متریال فوق العاده عالی و به روشی اصولی روی دیوار آشپزخانه شما نصب شده و قابلیت تحمل وزن بالایی را نیز دارند.

 

شلف جا ادویه

2- استفاده از استند های ادویه

باکس‌ماکس با در نظر گرفتن اصول روز طراحی، در سبک مینیمال، یک گجت (ابزار) بسیار کاربردی برای فضای آشپزخانه شما طراحی کرده است. استند ادویه آشپزخانه ایندو (Indo)! استند ادویه آشپزخانه ایندو (Indo)، یک استند دو تکه می‌باشد که از دو یونیت ظریف و کاملاً یکسان ساخته شده است و بسته به نیاز و سلیقه شما می‌توانند کنار یکدیگر قرار بگیرند.

فضای آشپزخانه قطعاً مملو از وسایل و لوازم پرکاربرد و انواع شیشه و بانکه‌های مختلف می‌باشد. تعدادی از این وسایل و شیشه‌ها مانند شیشه‌های ادویه از سایر موارد کاربرد بیشتری دارند. شما می‌توانید با قرار دادن آن ها در این استند، هم دسترسی راحتی به آن‌ها داشته باشید، هم فضای آشپزخانه خود را منظم‌تر و مدرن‌تر جلوه دهید.

استند ادویه آشپزخانه ایندو (Indo) از بهترین متریال MDF خارجی طرح چوب گردویی روشن ساخته شده است. ارتفاع کلی این استند 40 سانتی‌متر و عمق آن 20 سانتی‌متر است. با این حال، ابعاد دقیق این استند در عکس‌ مشخص شده است.

 

استند ادویه ایندو

 

3- استفاده از دیوایدر های کشویی

درون کشوی کابینت آشپزخانه خود را با دیوایدر پر کرده و وسایل ریز و درشت را درون دیوایدر ها قرا دهید. این مقسم یا دیوایدر ها میتوانند نظم ویژه ای به کشوی کابینت های شما بدهند. دیوایدر ها در انواع متریال از جمله پلاستیکی، چوبی، شیشه ای، پارچه ای و فلزی موجود هستند. میتوانید قاشق و چنگال های اضافی خود را درون دیوایدر های کابینت ها بگذارید و از بی نظمی آنها جلوگیری کنید.

 

4- استفاده از آویز

انواع آویز های تکی و چند شاخه که دارای چسب جهت چسبیدن به کاشی آشپزخانه هستند در بازار موجودند. این آویز ها برای نگهداری دستگیره، دمکش های پارچه ای و… میتوانند استفاده شوند. پیشنهاد میکنیم تعدادی از این آویزها را تهیه کرده و در جاهای مختلف آشپزخانه خود نصب کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *