دکوراسیون, طراحی داخلی

3 نکته دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان و نوجوان

تصویر دکوراسیون اتاق خواب

همه می‌دانیم که دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان و نوجوان تفاوت‌های زیادی با دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دارد اما دکور مورد علاقه دختران هم در طول زمان یکسان نخواهد بود و علاقمندی‌ها و نیازهای آنان در سنین مختلف متفاوت است. از اینرو دکوراسیون اتاق خواب دختران جوان و نوجوان هم تفاوت‌های زیادی دارند.

ما در این مطلب قصد داریم نکاتی در مورد دکوراسیون اتاق خواب دخترانه بیان کنیم که می‌تواند در تصمیم‌ گیری‌ها و هزینه‌هایی که برای دیزاین اتاق خواب می‌شود موثر باشد و در ادامه هم تصاویری جهت ایده گرفتن مشاهده خواهید کرد که می‌توانند مکمل نکات گفته شده باشند.

 

قبل از هر کاری سبک مورد علاقه خود را مشخص کنید

دکوراسیون داخی سبک‌های مختلفی دارد که ما در یکی از مطالب قبلی با عنوان “دکوراسیون داخلی و شناخت سبک‌های رایج آن” تعدادی از پر کاربردترین آن‌ها را معرفی نمودیم و توصیه می‌کنیم برای آن مطلب را هم مطالعه کنید. اگر هم فرصت کافی برای مطالعه بیشتر را ندارید می‌توانید به همین اکتفا کنید که در حالت کلی سبک‌های دکوراسیون داخلی به دو سبک کلی مدرن و کلاسیک تقسیم می‌شوند. دو تصویر زیر به روشنی تفاوت بین این دو سبک دکوراسیون را نشان می‌دهند.

 

 

تصویر اتاق خواب کلاسیک

تصویر اتاق خواب با دکوراسیون کلاسیک

 

 

تصویر اتاق خواب مدرن

تصویر اتاق خواب با دکوراسیون مدرن

 

 

اگر دوست دارید اتاق ظاهری مدرن داشته باشد از پرکردن آن با وسایل مختلف بپرهیزید و سعی کنید از لوازمی با طرح‌های ساده و مینیمال استفاده کنید. فراموش نکنید که سادگی یکی از اصول دکوراسیون مدرن است. در هنگام انتخاب تخت، کمد، میز و … دقت کنید که رنگ و طرحشان یادآور دکوراسیون کلاسیک نباشد.

اگر هم به سبک دکوراسیون کلاسیک علاقمند هستید می‌توانید از لوازم و طرح‌هایی که دارای پیچیدگی و جزئیات زیاد هستند استفاده کنید.

همچنین بخوانید: لامپ های خانگی مناسب منزلمان را چگونه انتخاب کنیم؟

 

موقع دکور کردن اتاق نیم نگاهی به آینده داشته باشید

اگر می‌خواهید اتاق دختر نوجوانتان را دکور کنید، بهتر است این کار را به شکلی انجام دهید که با افزایش سن او و تغییر سلیقه‌اش احتیاج به تغییرات عمده در دکوراسیون اتاق نداشته باشید و فقط با تعویض پرده‌ها، روتختی و مواردی از این قبیل بتوانید تم اتاق را تغییر دهید. استفاده از دکور دیواری همچون شلف و باکس دیواری به فضاسازی کمک می‌کنند و برای تغییر تم اتاق احتیاج به تعویض آن‌ها نیست و با گذشت زمان فقط لوازم روی آن‌ها تغییر می‌کند. البته در نظر داشته باشید که استفاده از انواع شلف دیواری با دکوراسیون مدرن سازگاری بیشتری خواهد داشت.

 

شلف دیواری در اتاق خواب

شلف و باکس دیواری در اتاق خواب دخترانه جوان و نوجوان

 

 

در انتخاب رنگ اتاق خواب دقت کنید

در گذشته اتاق خواب بیشتر محلی برای استراحت و خوابیدن بود و دلیل نامگذاری آن هم همین بود اما، امروزه در بیشتر مواقع کاربری دوگانه دارد. در بیشتر اتاق خواب‌های امروزی میز تحریر، کامپیوتر، تلویزیون و … قرار دارد و صرفا محل استراحت نیست. بخصوص در اتاق خواب دختران و پسران جوان و نوجوان که اتاق خواب هم محلی برای انجام تکالیف مدرسه (مطالعه دروس دانشگاه) و هم محلی برای تفریح و سرگرمی است.

 

 

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

 

در حالت کلی می‌توان گفت که اگر از اتاق خوابتان بیشتر برای استراحت استفاده می‌کنید بهتر است از رنگ‌های ملایم مانند طیف رنگ‌های صورتی، آبی و سبز ملایم و یا ترکیبی از رنگ‌های خنثی مانند سفید، خاکستری و طلایی استفاده کنید. یکی از مزایای استفاده از رنگ‌های خنثی در کنار رنگ‌های دیگر این است که باعث ایجاد تنوع رنگی در دکوراسیون اتاق شده و از خسته کننده شدن آن در طول زمان، تا حد زیادی جلوگیری می‌کند.

اگر مدت زمان زیادی را در اتاق مشغول کار و تفریح و مطالعه هستید شاید بهتر باشد تم رنگی خنثی و یا تلفیقی از رنگ‌های پر انرژی تر مانند طیف رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز، استفاده کنید. حتی می‌توانید از رنگ سفید برای سقف و دیوارها استفاده کرد و با استفاده از لوازم داخل اتاق تم رنگی اتاق را تعیین نمود. در ادامه تصاویر مربوط به دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان و نوجوان را مشاهده می‌کنید.

 

 

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه جوان و نوجوان

تصویر دکوراسیون اتاق خواب

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

در آینده این مطلب بروزرسانی خواهد شد و تصاویر بیشتری به آن افزوده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *