دکوراسیون

معرفی چند مدل کمد دیواری ال شکل شیک و مدرن

کمد دیواری ال شکل

امروزه  کمد دیواری ها  از مهم ترین ابزارها  برای صرفه جویی در فضای مفید ساختمان و سازماندهی وسایل  اضافی هستند. انواع مختلفی از کمد دیواری در طرح ، رنگ و مدل های متنوع تولید می شوند. یکی از مدل های محبوب کمد دیواری ، مدل ال شکل است.  همانطور که از نام کمد دیواری ال شکل مشخص است طراحی این کمد دیواری به شکل حرف انگلیسی ال است. این مدل کمد دیواری از دو بخش به در کنار هم ( ممکن است متصل یا غیر متصل باشند)  تشکیل  شده است که تحت زاویه قائمه در کنار هم قرار گرفته اند. مدل ال شکل کمد دیواری یکی از مناسب  ترین مدل های کمد دیواری برای فضا هایی است که گوشه های پرت دارند.  این مدل کمد دیواری معمولا در طبقات مختلف و به صورت جا دار طراحی می شود و نمایی شیک و فوق العاده دارد. در ادامه این گفتار به معرفی مدل کمد دیواری ال می پردازیم و چند نمونه از طرح های محبوب آن را معرفی می کنیم

کمد دیواری ال شکل برای چه فضا هایی مناسب است ؟

یکی از مدل های محبوب کمد دیواری ، مدل ال شکل است. کمد دیواری های ال شکل برای فضا هایی مناسب تر است  که فاصله بین ستون های ساختمان  باعث ایجاد  گوشه و پرت شدن بخشی از فضا شده است .  کمد دیواری های ال شکل فضای ذخیره سازی مناسبی را در اختیار شما قرار می دهند و بسیار جا دار و زیبا هستند. انواع متنوعی از مدل های کمد دیواری ال شکل با متریال متنوع تولید و به بازار عرضه می شوند. از این مدل کمد دیواری هم در فضای اتاق ها ، هم در پذیرایی می توان استفاده کرد. مدل کمد دیواری ال شکل می تواند یک گزینه  ایده ال برای اتاق نوجوانان باشد چون می توان در قسمتی از آن یک میز تحریر هم تعبیه کرد. توجه به این نکته حائز اهمیت است که چون برای نصب این مدل کمد  دیواری فضا باید دارای گوشه باشد ، کمد دیواری ال شکل برای محیط های مریع و مستطیل مناسب است.

کمد دیواری ال شکل

 

معرفی چند  مدل کمد  دیواری ال شکل ۲۰۲۲

با گذشت زمان مدل ، متریال و طراحی انواع وسایل و هم چنین کمد دیواری ها دستخوش تغییرات زیادی  قرار گرفته اند. امروزه کمد دیواری ها در تنوع بی نظیری از نظر مدل  ، رنگ و… قایل سفارش هستند . چند مدل از محبوب ترین کمد دیواری های ال شکل، شامل موارد زیر هستند.

  • کمد دیواری ال شکل باکس دار

امروزه انواع کمد دیواری باکس دار طرفداران زیادی دارند. این کمد دیواری ها هم جنبه تزیینی دارند و هم بسیار جا دار هستند. در طراحی کمد دیواری های ال شکل می توان از ترکیبی از کشو، باکس و … استفاده کرد. هم چنین کمد دیواری های باکس دار ال شکل که دارای چندین قفسه هستند  می توانند جایگزین مناسبی برای کتابخانه های دیواری  باشند.

  • کمد دیواری آینه کاری شده ال شکل

این مدل کمد دیواری از ترند های سال ۲۰۲۲ است و طرفداران زیادی دارد. از مدل کمد دیواری ال مانند آینه کاری شده می توان در فضای پذیرایی و هم چنین اتاق ها استفاده کرد. این کمد دیواری گزینه مناسبی برای فضا های کوچک است زیرا انعکاس نور در آینه به بزرگ تر و دلباز تر نشان دادن فضا کمک می کند.

  • کمد دیواری ال شکل ام دی اف

این مدل کمد دیواری ساده ترین مدل کمد دیواری ال مانند است و از متریال ام دی اف ساخته می شود. این مدل کمد می تواند گزینه ای مقرون به صرفه برای فضا های کوچک باشد. کمد دیواری ال با متریال ام دی اف در طرح های متنوعی قابل سفارش است و با سبک دکوراسیون اسپرت و مدرن بیشترین هماهنگی را  دارد.

  • کمد دیواری ال با متریال ممبران

یکی دیگر از انواع کمد دیواری با طراحی ال شکل نمونه ممبران آن است. متریال ممبران بخاطر براق بودن و زیبایی خاصی که دارد بسیار زیبا و چشم نواز است. این مدل کمد دیواری به دلیل داشتن روکش برای اتاق کودکان گزینه ی مناسبی است. روکش براق این نوع کمد دیواری به آسانی تمیز می شود و نگرانی از بابت خلاقیت و بازیگوشی کودکان برای آسیب به کمد دیواری وجود ندارد.

  • کمد دیواری ال شکل ترکیبی

یکی از جدید ترین و محبوب ترین ایده های ساخت کمد دیواری طراحی ترکیبی آن است. کمد دیواری های ترکیبی هم دارای قفسه و باکس هستند و هم بخش های درب دار و ساده دارند. این مدل کمد دیواری بسیار شیک و چشم نواز است و برای چندین سال از مد نمی افتد. کمد دیواری با طراحی ترکیبی هم چنین بسیار جا دار است. از این مدل کمد دیواری می توان در فضا های اداری، اتاق نشیمن، اتاق کودک و… استفاده کرد.

 

کمد دیواری ال شکل

 

مزایا و معایب کمد دیواری های ال شکل

هر طرح و مدل خاص از انواع کمد دیواری، دارای مزایا و معایب خاص خود است؛ کمد دیواری های ال شکل هم از این قاعده مستثنی نیستند. برخی از مزایا و معایب این مدل کمد دیواری به شرح زیر است.

مزایا

  • امکان استفاده از فضاهای پرت و گوشه های ساختمان
  • زیبا و جا دار بودن
  • سازماندهی وسایل اضافی

معایب

  • محدودیت نصب در محیط های غیر مربع و مستطیل
  • محدودیت در عمق کمد به دلیل طراحی ال شکل

 

در این گفتار اطلاعاتی پیرامون کمد دیواری ال شکل که یکی از محبوب ترین مدل های کمد دیواری است ارائه شد. این مدل کمد دیواری بسیار جا دار و زیبا است و برای فضا های کوچک که فضای خالی گوشه مانند دارند بسیار مناسب است. انواع مختلفی از مدل های کمد دیواری با طراحی ال شکل به بازار عرضه شده اند که هر کدام از آن ها بسته به سبک دکوراسیون داخلی و قضای در دسترس، برای محیط خاصی قابل استفاده هستند. از مدل کمد دیواری با طراحی ال شکل می توان در فضا های مختلف مانند اتاق ها و پذیرایی استفاده کرد.

اینستاگرام باکس ماکس را دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *