متفرقه

شمع سفره هفت سین رو چطوری تزئین کنیم؟

حال و هوای عید همیشه یا آور سفره هفت سین و عید دیدنی و لحظات خوش زندگی می اندازد. هفت سین، نماد نوروز است و نوروز نماد طراوتی دوباره! تزئین شمع سفره هفت سین یکی از چالش هاییست که شاید به آن برخورد کنید؛ در این مطلب قصد داریم نحوه تزئین شمع هفت سین را به چند روش جذاب و دلربا آموزش دهیم.

 

شمع کاغذکادویی

 

کاغذ کادو برای تزئین شمع

یکی از راحت ترین و جذاب ترین روش های تزئین شمع سفره هفت سین استفاده از کاغذ کادو هاست. شما براحتی با بهره گیری از کاغذ کادو های رنگی و برگ خشک و چسب و یا کنف میتوانید شمع خود را تزئین کرده و یک شمع سفره هفت سین زیبا داشته باشید.

 

شمع شکری

 

تزئین شمع با شکر

درست شنیدید! با استفاده از شکر میتوانید شمع سفره هفت سین خود را از حالت یکنواخت و ساده خارج نمائید. برای این کار لازم است که چسب چوب را با استفاده از یک قلمو به دور شمع فرچه کنید و سپس شما را در شکر بغلطانید و اجازه دهید چند ساعت که شمع خشک شود. بعد از اینکه چسب خشک شد با یک قلموی نرم، شکر های اضافه را جدا کنید.

استفاده از گلدان های آب شیشه ای

شما میتوانید شمع هایتان را روی آب درون یک گلدان شیشه ای شناور کنید! بهتز است از گلدان ها و ظروف شیشه ای باریک استفاده کنید تا جلوه زیباتری به سفره هفت سین شما داده شود. حتی شما میتوانید روی سطح گلدان هم برگ های خشک شده بچسبانید تا زیبایی شمع سفره هفت سین خود را دوچندان نمائید!

همچنین بخوانید: دکور تلویزیون دیواری و زمینی ، ایده های پر طرفدار

شمع های تخم مرغی

با استفاده از تخم مرغ میتوانید یک شمع سفره هفت سین مقرون به صرفه و بسیار ساده و شیک بسازید. برای این کار کافیست شمع را با استفاده از فندک، ذوب کرده و درون یک تخم مرغ شکسته بریزید و فیتیله شمع را هم در مکان مناسب قرار دهید. میتوانید تخم مرغ را هم رنگ آمیزی کنید تا زیبایی بیشتری به شمع سفره هفت سین خود بدهید.

تزئین شمع سفره هفت سین با استفاده از پارچه ها

برای تزئین شمع هفت سین شما میتوانید با استفاده از پارچه و تور به سادگی یک هفت سین جذاب داشته باشید. برای این کار میتوانید طرح های زیبای مدنظر خود را از روی پارچه و تور ها جدا کرده و با استفاده از چسب چوب، روی شمع ها بچسبانید. روش دیگر آن است که پتور ها را روی شمع ها گذاشته و با استفاده از یک اسپری رنگ آمیزی کنید و سپس تور را جدا کنید. از طرح های ای چنینی شما براحتی میتوانید بهره ببرید!

استفاده از برگ های سبز

شما میتوانید از برگ های سبز هم برای تزئین شمع سفره هفت سین خود استفاده نمائید. این برگ های سبز میتواند حتی تداعی گر سبزه در سفره هفت سین شما باشد. میتوانید شمع های سفید را با استفاده از برگ های سبز احاطه کرده و با چسب آن ها را به دور شمع بچسبانید. البته در این روش سلیقه شما بسیار کارساز خواهد بود!

همچنین بخوانید: شلف باکس، یه ترکیب بی نظیر از شلف و باکس دیواری!

روبان برای تزئین شمع

روبان ها یکی از بهترین گزینه ها برای زیباتر کردن شمع های شما هستند. البته در این روش شما باید از شمع های نسوز بهره ببرید. با استفاده از روبان های رنگی در طرح های جذاب شما میتوانید شمع های بی نظیری خلق کنید. کافیست کمی سلیقه به خرج دهید و شمع خود را روبا پیچی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *